Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Pedofilia i molestowanie dzieci

Poważne i kontrowersyjne tematy nam nie straszne. Podyskutuj z nami o tym co Cię nurtuje.

Re: Pedofilia i molestowanie dzieci

Postautor: Hinaru » czw 13 sie, 2015 21:17

Patorek, No nie wiem, czy delikwentowi za zabójstwo dziecka lub za pedofilstwo - zniszczenie całego dzieciństwa i czasami reszty życia, nie należy się kara śmierci.
Piękna jest miłość,która nie boli
Która spokojny daje sen
Nie zgadniesz : "komu?","kto?" i "dlaczego?"
Miłość potrzebna jest jak tlen
Awatar użytkownika
Hinaru
Marzyciel

Has thanked: 16 times
Have thanks: 25 times
Imię: Fabian
Marzenie: Nie mam konkretnego
Medals: 2

Postautor: Patorek » czw 13 sie, 2015 21:19

Hinaru, to też zależy od przypadku. Wrzucać wszystkich do worka bez znajomości okoliczności mi nie pasuje. Oczywiście nie umniejszam, że w jedynym, czy drugim przypadku krzywda dla rodziny, czy dziecka jest inna. Chodzi tylko o samego sprawcę.
~ Jestem jak alfabet - jest we mnie Biblia, Tora, Koran i Markiz de Sade ~
Awatar użytkownika
Patorek
Moderator

Has thanked: 32 times
Have thanks: 108 times
Imię: Twoje marzenie
Medals: 9

Postautor: Ruta » czw 13 sie, 2015 21:19

Hinaru, mówisz oczywiście o pedofilach, którzy mieli seksualne kontakty z dziećmi?
Awatar użytkownika
Ruta
Newbie

Has thanked: 70 times
Have thanks: 176 times
Medals: 13

Postautor: Hinaru » czw 13 sie, 2015 21:20

Ruta, Tak.
Która spokojny daje sen
Awatar użytkownika
Hinaru
Marzyciel

Postautor: Ruta » czw 13 sie, 2015 21:20

Hinaru, a co z resztą?
Awatar użytkownika
Ruta
Newbie

Postautor: Hinaru » czw 13 sie, 2015 21:24

Ruta, Znaczy, ogólnie zabójstwo i pedofilia na tle seksualnym to jest już masakra. Takie typowe ścierwa. Dodam jeszcze, że ludzi katujących np. 3 miesięczne dziecko posłał bym na tortury, aż do śmierci. Co zresztą, rozsądna sprawa sądowa. Jak Patorek wcześniej napisał, zależy od sprawy. Trzeba liczyć na dobrą decyzje sądów(hahaha)
Która spokojny daje sen
Awatar użytkownika
Hinaru
Marzyciel

Postautor: Dafne » czw 13 sie, 2015 21:25

Popieram Hinaru, dla takich gnojów od razu stryczek.

A co z resztą? A bo ja wiem? Jeśli nic złego dzieciom nie robią, to bym ich zostawiła w myśl zasady "nie tykaj gó..wna, bo zacznie śmierdzieć".

-- Dodano 13 sie 2015, 22:26 --

Hinaru pisze:Dodam jeszcze, że ludzi katujących np. 3 miesięczne dziecko posłał bym na tortury, aż do śmierci.
Ja bym obcięła ci.la. Na żywca.
dum spiro, spero

For this message the author Dafne has received thanks:
Hinaru(czw 13 sie, 2015 21:26)
Awatar użytkownika
Dafne
Spełniacz Marzeń

Has thanked: 89 times
Have thanks: 131 times
Medals: 10

Postautor: Ruta » czw 13 sie, 2015 21:28

Hinaru, pytam, bo mnie osobiście bardzo irytuje traktowanie pedofilii jako jednorodnego zjawiska. Takie nie jest. bardzo współczuję ofiarom takich ludzi, ale żal mi też samych pedofilii. Nie chciałabym całe życie czegoś pragnąć związanego z seksem, a nie móc tego spełnić. Co nie znaczy, że krzywda dzieci jest ok, bo nie. Ale pomyśl o czymś co Cię bardzo podnieca i załóż, że praktykowanie tego jest karalne, np. śmiercią. Trochę gówniany los.
Awatar użytkownika
Ruta
Newbie

Postautor: Hinaru » czw 13 sie, 2015 21:31

Ruta, Ja też nie śmie twierdzić, że takim ludziom nie pomagać. Otóż uważam, że powinny powstać jakieś ośrodki, które pomogą wyleczyć ich z choroby. Bo niestety jest to ciężka choroba.
Która spokojny daje sen
Awatar użytkownika
Hinaru
Marzyciel

Postautor: Dafne » czw 13 sie, 2015 21:36

Ruta pisze: pytam, bo mnie osobiście bardzo irytuje traktowanie pedofilii jako jednorodnego zjawiska. Takie nie jest. bardzo współczuję ofiarom takich ludzi, ale żal mi też samych pedofilii.
A mnie bardzo irytują ludzie traktujący pedofilów właśnie w ten sposób jak Ty. I nie mam do nich szacunku, unikam ich jak ognia. Jak można tłumaczyć zwyrodnialca?

Ruta pisze:Trochę gówniany los.
Jakie to straszne. Naprawdę. Biedny, mały pedofilek.
dum spiro, spero

Postautor: Hinaru » czw 13 sie, 2015 21:38

Dafne pisze:
Ruta pisze:Trochę gówniany los.
Jakie to straszne. Naprawdę. Biedny, mały pedofilek.

Przykro mi z tego powodu, ale śmiechłem i to bardzo.

Dafne, ale Ruta ma trochę racji, bo oni już się tacy urodzili, coś jak gejki. I co z takim przypadkiem mają zrobić.
Mimo iż tak uważam to nadal jestem za karą śmierci i tym co mówiłem wcześniej .
Która spokojny daje sen
Awatar użytkownika
Hinaru
Marzyciel

Postautor: Dafne » czw 13 sie, 2015 21:39

Ja też. No ale cóż. Ruta ma prawo litować się nad nimi.

Ja póki co wolę tego nie robić. Mam w sobie resztki normalności. EOT.
dum spiro, spero

Postautor: Ruta » czw 13 sie, 2015 21:44

Hinaru, ja uważam, że nie ma złotego środka. Nie ma dobrego wyjścia. Nie traktuję do końca pedofilii jak choroby, bo to wynika z seksualności, czyli czegoś naturalnego. Podobnie kiedyś uznawano za napady histerii, które trzeba leczyć elektrowstrząsami, zwykłe huśtawki nastrojów kobiet, w czasie ich naturalnego cyklu.
Jesteśmy zakładnikami własnych hormonów i ogólnie wszelkich potrzeb. Dlatego mocno żal mi ludzi, którzy znajdują się w takim potrzasku. Pół biedy kiedy ich zachowanie, potrzeby nie wiążą się z krzywdzeniem innych, ale co zrobić jeśli coś czego chcą krzywdzi innych? Trzeba mieć wielką siłę, by z tym walczyć. I pod tym kątem myślę, potrzebowaliby tacy ludzie pomocy. I jeśli by chcieli mogliby się dobrowolnie poddać zabiegom np. chemicznej kastracji. Oczywiście cały czas mam tu na myśli tych, którzy sobie radzą ze swoim wewnętrznym demonem, a nie tych, którzy gwałcą i mordują, bo tych trzeba przymusowo oddzielać od społeczeństwa.

Myślę, że dla wielu ludzi walczących z tym problemem pozbycie się własnej seksualności jest lepszym wyjściem, bo inaczej to chyba czeka ich tylko samobójstwo albo krzywda drugiej istoty ludzkiej.

Zawsze staram się postawić w miejscu takich ludzi, i myślę, że chyba bym umarła nie mogąc robić rzeczy, które lubię. Choć ja akurat jakiś nietypowych rzeczy nie robię, nie są uznawane za zboczenia itd. Ale mimo wszystko, gdyby np. homoseksualizm był karany śmiercią, to nie chciałabym żyć w takim miejscu, bo sama mam skłonności biseksualne.

Dafne pisze:A mnie bardzo irytują ludzie traktujący pedofilów właśnie w ten sposób jak Ty. I nie mam do nich szacunku, unikam ich jak ognia. Jak można tłumaczyć zwyrodnialca?

A kto tłumaczy zwyrodnialca?
Wczytaj się dobrze co pisałam, a potem mnie oceniaj.
Awatar użytkownika
Ruta
Newbie

Postautor: Dafne » pt 14 sie, 2015 07:33

Ruta pisze:Wczytaj się dobrze co pisałam, a potem mnie oceniaj.
Po prostu zabrzmiało to tak, jakbyś ich wybielała, a że mam prawo do własnej opinii, to oceniam. Ty również oceniasz. Rzecz, w przeciwieństwie do pedofilii, ludzka i naturalna. Moim zdaniem, akceptując coś, próbując wytłumaczyć, poniekąd sprawia się, że to zjawisko jest oswajane. A nie chcę, by doszło do tego, że ludzie, słysząc o ataku pedofila, mówili, że to "normalne", że pedofil "może, bo ma popęd", i że jest "biedny, bo zniewolony przez żądze". Do tego właśnie dążą nasze media, bombardując nas informacjami oraz wypowiedziami ekspertów odnośnie pedofilów. Mało to przypadków, w których pedofil wyszedł z więzienia i znowu zrobił krzywdę dziecku? To właśnie media nadały przydomek Trynkiewiczowi "wampir z Piotrkowa".
Mówię, jak to jest z mojego punktu widzenia, nie zabieram Tobie prawa do odbierania pedofilii tak jak się Tobie podoba.
Ale musisz pogodzić się z tym, że jest to temat, gdzie każdy ma prawo do własnej interpretacji - bo jest kontrowersyjny, bo dotyczy dzieci - a że ktoś nie ma zwyczajnej ochoty przyjmować naukowego punktu widzenia tego schorzenia, nie znaczy, że jest głupi i to źle, że ocenia (przy czym, nie mówię, że tak twierdzisz- ufff, czas, by balonik pękł :D).

Oceniam, jednak nie Ciebie personalnie. A ludzi, którzy tak myślą. Jeśli tak to zabrzmiało, to wybacz, ale jestem tylko człowiekiem, mam uczucia i popełniam również błędy, jak każdy. Nie pisałam: "Marta, nie mam szacunku do CIEBIE,bo tak myślisz", napisałam o ludziach. A nie potrafię podsumować człowieka ze względu na odmienne stanowisko, jakie zajmuje, niż mam ja. Ten człowiek może mieć cos, co mnie ujmuje, co w nim lubię. Tak jak w Twoim przypadku. ;) Fakt, że wywołuje to we mnie spore emocje nie sprawi, że będę nie szanować personalnie kogoś, kto uważa odmiennie.

Podobne emocje mam w stosunku do alkoholików tyranizujących rodzinę. I chyba już tego nie zmienię.

Dlatego trzeba postawić granicę: pomagamy tym, którzy chcą sobie pomóc. Przychylam się do zdania o kastracji. Ale, gdy w grę wchodzi ogromne okrucieństwo, jestem skłonna być za karą śmierci.

I może nie jestem odpowiednią osobą, by ich linczować, bo nie jestem żadnym psychologiem. Ale jak pomyślę, że ktoś przez takich "ludzi" ma potem spaczone dzieciństwo i całe życie zniszczone, to ostatnią rzeczą, jaką mogę zrobić, to starać się zrozumieć to, co zrobili.

Próbowałam, ale nie jestem w stanie. Trudno. Chyba po prostu nie jestem aż tak dobra, jak sądziłam.
dum spiro, spero

Postautor: ajwenhou » pt 14 sie, 2015 09:25

Dafne pisze:Próbowałam, ale nie jestem w stanie. Trudno. Chyba po prostu nie jestem aż tak dobra, jak sądziłam.

to chyba jednak nie jest kwestia tego czy jesteś dobra czy nie.. nie jesteś obojętna na cierpienie.
dzieci są najbardziej kruchymi istotkami, ich wychowanie, każdy gest, każde słowo rodzica decyduje o tym jakimi będą dorosłymi w przyszłości. wyobraź sobie, że np. siedmiolatką; która przecież nie jest jeszcze w pełni rozwiniętą kobietką, ale jest już na tyle duża, że będzie pamiętała ten okres podstawówki; zaczyna interesować się wujek, tatuś, pan od wuefu, proboszcz, ktokolwiek, komu powinna przecież ufać. wg mnie to rujnuje cały światopogląd, krzywi psychikę, wpływa na przyszłe życie tak bardzo, że możliwe, że ta dziewczynka w przyszłości będzie matką, która krzywdzi swoje dzieci. czemu będzie to robiła? może jej się wydawać, że tak działa to wszystko, że dzieciństwo właśnie takie jest. może będzie 'oddawała' się związkom ze starszymi facetami, bo tacy się nią 'opiekowali'..
dla pedofilii nie ma wytłumaczenia, jestem pewna, że są tacy, którzy cierpią, ale znajdą się tacy zwyrodnialcy, którym ogromną radość będzie sprawiało krzywdzenie w ten sposób młodych.

przed chwilą czytałam o pułapce założonej przez holendrów na pedofilii - stworzyli wirtualną przynętę na nich, komputerowo wygenerowaną 10-letnią dziewczynkę o imieniu Sweetie. mała filipinka została wprowadzona na czaty internetowe. dzięki temu w ciągu dwóch miesięcy złapano ponad tysiąc pedofilów. co o tym sądzicie?
happy?

For this message the author ajwenhou has received thanks:
Dafne(pt 14 sie, 2015 09:50)
ajwenhou
Newbie

Has thanked: 2 times
Have thanks: 11 times
Imię: Ania
Medals: 4

Postautor: Dafne » pt 14 sie, 2015 09:54

ajwenhou pisze: co o tym sądzicie?
Popieram każdą metodę, która ma uratować chociaż jedno dziecko przed pedofilem. Jestem na tak.

Dzięki ajwen, za zrozumienie. Czasem mam wrażenie, że to ze mną jest coś nie tak, a nie z "nimi".
Chyba to wszystko stoi po prostu na głowie... a zdania już nie zmienię, jeśli chodzi o temat pod tytułem "pedofilia". Nie każdy musi się ze mną zgadzać. I fakt, że nie podchodzę do pedofilii w sposób naukowy również mnie nie przekreśla. ;) Niestety, a może stety, tu się kończy moja granica tolerancji. Pod tym względem będę surowa. Dla mnie, to jest obrzydliwe, samo pomyślenie o dziecku w kategoriach seksualnych, nie współczuję im i nie mam zamiaru. Zawsze staram się człowieka zrozumieć, wczuć się w jego sytuacje, ale tutaj wymiękam.

Oczywiście, godzę się z tym, że ktoś może się zdystansować do tego zjawiska, przecież są prowadzone badania naukowe, naukowcy specjalizujący się w zakresie pedofilii. Ja to wszystko naprawdę rozumiem.
dum spiro, spero

Postautor: Ruta » pt 14 sie, 2015 10:51

Dafne pisze:Po prostu zabrzmiało to tak

W tym właśnie upatruję błąd, zabrzmiało.
Ja rozdzielam pedofilię, dlatego pisałam, że nie jest jednorodna a wielu ludzi ją tak traktuje.
To tak jak z socjopatami. Media i ogólnie opinia publiczna pokazuje, że socjopaci są zdeprawowani, popełniają przestępstwa, mordują, itd. Owszem, są bardziej narażeni na to ze względu na szereg cech, podobnie jak pedofil też jest bardziej narażony na czyny zakazane prawem, ze względu na posiadanie tych kilku cech. To nie czyni reguły, że każda osoba, która te cechy ma musi dokonywać przestępstwa. A ostracyzm w kierunku grupy TYLKO dlatego, że do niej zależy jest totalnie na fair.
Dafne pisze: Moim zdaniem, akceptując coś, próbując wytłumaczyć, poniekąd sprawia się, że to zjawisko jest oswajane.

Ale pytanie CO jest i CZY jest akceptowalne.
Akceptacja nie oznacza propagowania, tylko nie negowania tego, że to jest w przestrzeni. Poza tym, jak już pisałam pedofil to osoba, która popełnia przestępstwo, jak i również osoba, która posiada takie skłonności, ale im nie ulega. Nie będę przeczyła, że są ludzie, którzy mają skłonności pedofilskie, ale im nie ulegają, albo będę ich oczerniać, bo tego ode mnie wymaga społeczeństwo. Jeśli chcesz kogoś gnoić, mimo, że nie zasłużył - proszę bardzo. Ale to świadczy też o Tobie.
Dafne pisze:A nie chcę, by doszło do tego, że ludzie, słysząc o ataku pedofila, mówili, że to "normalne", że pedofil "może, bo ma popęd", i że jest "biedny, bo zniewolony przez żądze".

Widzę, że świat wciąż dla Ciebie jest tylko czarno-biały. Smutne.
Czyli jeśli już rozróżniać pedofila czynnego od biernego, to żałować każdego pedofila, który gwałci i morduje. Zastanów się nad tym co ja piszę, a co Ty tu próbujesz pokazać.
Dafne pisze:Mówię, jak to jest z mojego punktu widzenia, nie zabieram Tobie prawa do odbierania pedofilii tak jak się Tobie podoba.
Ale musisz pogodzić się z tym, że jest to temat, gdzie każdy ma prawo do własnej interpretacji - bo jest kontrowersyjny, bo dotyczy dzieci - a że ktoś nie ma zwyczajnej ochoty przyjmować naukowego punktu widzenia tego schorzenia, nie znaczy, że jest głupi i to źle, że ocenia (przy czym, nie mówię, że tak twierdzisz- ufff, czas, by balonik pękł ).

Mnie to mówisz? A kto się uniósł po moim wpisie, że nie szanuje ludzi z poglądami jak moje (ba, nawet ich nie zrozumiałaś)?
Dafne pisze:Nie pisałam: "Marta, nie mam szacunku do CIEBIE,bo tak myślisz", napisałam o ludziach.

Nieno, ale to, ze ja należę do grupy osób, o których pisałaś, wcale ale to wcale nie świadczy też o mnie. W ogóle. Null. :oczami:
Dafne pisze:Ale jak pomyślę, że ktoś przez takich "ludzi" ma potem spaczone dzieciństwo i całe życie zniszczone, to ostatnią rzeczą, jaką mogę zrobić, to starać się zrozumieć to, co zrobili.

Niestety by kogoś oceniać, moim zdaniem trzeba się wysilić i zrozumieć przyczynę. Zrozumieć przyczynę nie jest równoznaczne z tłumaczeniem i wybielaniem sprawcy.
Z resztą dalej nie rozumiesz o czym ja pisałam, a demonizujesz moje podejście. Jak napisałam, napisze drugi raz - przeczytaj o czym dokładnie pisałam.
Awatar użytkownika
Ruta
Newbie

Postautor: Dafne » pt 14 sie, 2015 12:11

Przeczytałam to co pisałaś, ale nie zgadzam się z tym, mam inne zdanie na podany temat. Zastanawiam się, co złego jest w tym, że ktoś widzi świat tak jak mu się podoba, nawet jeśli jest czarno biały. Ważniejsze dla mnie jest to co sama uważam niż to co ktoś myśli o moich poglądach. A co do pedofila który nie krzywdzi dzieci, a "tylko" myśli, stawiam go na równi z kimś kto krzywdzi. Nie muszę przyjmować Twojej interpretacji. Mam swoją i zapewniam, że nie jest w niczym gorsza. Jest inna.
Co do mojej opinii, że nie szanuję takich poglądów- proszę, nie udawaj przynajmniej, że to jakkolwiek ma dla Ciebie znaczenie, co sądzę. Dobrze wiemy, że tak nie jest ;-), więc nawet jeśli nie szanuje takich ludzi, nic to Cię nie powinno obchodzić. W końcu to Ty masz rację, bo podchodzisz do tego w taki a nie inny sposób, a osoba patrząca emocjonalnie na ten problem zawsze będzie gorsza, bo przeszkadzają jej emocje. Zresztą, miałam już okazję na ten temat z Tobą rozmawiać, więc powinnaś wiedzieć jak na to patrzę. Nie znasz mnie od wczoraj a jeśli Ci przeszkadza moje podejście to po cholerę rozmawiać? Ja - wbrew temu co napisałaś- staram się zrozumieć ale nie umiem. To z kolei sprawia, że Ty nie rozumiesz, że ja nie rozumiem. Skoro oczekujesz zrozumienia Twoich poglądów, czemu nie dajesz komuś tego samego? Nie jestem ślepym osłem, by dać sobie wmówić wszystko, oceniam tak jak umiem, rozumując na tyle, na ile mi rozum pozwala. Przepraszam uniżenie,że nie jest on tak otwarty jak Twój. Ja mam naprawdę GDZIEŚ to, czy ten pedofil jest taki, siaki i owaki. Mam gdzieś jego życie, podobnie jak większości ludzi na tej ziemi. Nie szukam tu przyjaciół czy osób o podobnym systemie wartości, co ja ;). Nie widzę sensu z Tobą o tym więc rozmawiać, tym bardziej, że już podsumowałaś mój sposób patrzenia na świat (tylko dlatego że nie zgadzam się z Tobą w temacie pedofilii). To są Twoje słowa: aby coś ocenić, należy zrozumieć. Nie rób więc ze mnie idiotki, bo tego nie znoszę, że tak bardzo rozumiesz mój sposób patrzenia na pedofilię, skoro oceniasz na podstawie tego całokształt moich poglądów. Aż tak Twoja moc nie sięga daleko ;). Chociaż od jakiegoś czasu bardzo się starasz mnie włożyć w szablon, przypisując etykietkę i ocenić jakkolwiek, by tylko potwierdzić własne teorie... Smutne. Pozwól więc (jeśli mogę, oczywiście), że nie będę odnosić się do Twoich postów w zakresie tej tematyki. Szkoda mojego czasu i palców. Ty dalej uwazasz, że jeśli przyjmujesz dany punkt widzenia, to upoważnia Cię to do oceny czyjegoś sytemu wartości. Mój może nie jest tak zaje.biście liberalny i tolerancyjny, jak Twój, ale może dlatego umiem sobie niektóre rzeczy poukładać. Sorry, ale chyba się już nie dogadamy (przynajmniej, jeśli chodzi o ten temat). I w dalszym ciągu będę uparcie powtarzać, że cos akceptowane, rozumiane i oswajane, robi się z czasem chlebem powszednim, normalnością. Bo dlaczego np. Tarzan potrafił się przystosować do życia z małpami? Żył z nimi dostatecznie długo, by nauczyć się chodzić, porozumiewać z nimi.

Wiec nie wciskaj mi rzeczy, z którymi się nie zgadzam, i już...a Ty sobie myśl o mnie jak o mentalnym średniowieczu, tak się tym przejmuję, że łohoho. Przynajmniej umiem oddzielić dobro od zła tam, gdzie Tobie już się te dwie rzeczy dawno zatarły. ;d
dum spiro, spero

Postautor: Ruta » pt 14 sie, 2015 12:38

Dafne pisze:A co do pedofila który nie krzywdzi dzieci, a "tylko" myśli, stawiam go na równi z kimś kto krzywdzi.

Bo? Jakiś argument? Czy "bo tak"?
Dafne pisze:Nie muszę przyjmować Twojej interpretacji. Mam swoją i zapewniam, że nie jest w niczym gorsza. Jest inna.

Czy gdzieś mówię, że musisz? Miałam po prostu wątpliwości czy w ogóle rozumiesz o czym piszę, skoro ja pisałam o określonych sytuacjach, a Ty tak czy siak pisałaś o tym tak, jakbym ja tłumaczyła i żałowała mordercy i gwałciciela... więc sory, ale ciężko nie mieć wątpliwości do tego, czy wiesz o czym piszesz.
BTW. nie bądź taka przewrażliwiona, bo nigdzie nie pisałam przecież, że Twoja interpretacja jest gorsza. Wyluzuj trochę, bo cały czas próbujesz pokazać jak to ja jestem tutaj dotknięta tematem, a raczej to Ty tutaj stroszysz piórka i odpowiadasz za narzuty, których nikt, a tym bardziej ja nie postawił.
Dafne pisze:Dobrze wiemy, że tak nie jest ;-), więc nawet jeśli nie szanuje takich ludzi, nic to Cię nie powinno obchodzić.

Wróć. To, że napiszesz, że nie chodziło Ci o mnie, nie znaczy, ze pisząc o danej postawie (którą Twoim zdaniem i ja prezentuję), nie piszesz o mnie. Odwracasz teraz kota ogonem i tyle. Poza tym, to, że mnie dość dobrze znasz, nie znaczy, że wiesz co w danym momencie myślę, a co powinnam.
Dafne pisze:W końcu to Ty masz rację, bo podchodzisz do tego w taki a nie inny sposób, a osoba patrząca emocjonalnie na ten problem zawsze będzie gorsza, bo przeszkadzają jej emocje.

Bierz pod uwagę, ze to Ty tak piszesz i Ty poglądy w tej sprawie kategoryzujesz jako gorsze czy lepsze.

A to co dalej napisałaś nie wymaga komentowania, bo sama narzuciłaś sobie jakąś interpretację całej sytuacji.
Ja nie mam i nie miałam (bo w którym miejscu) problemu z Twoim zdaniem w tym temacie. Przecież takie samo zdanie ma Hinaru czy ajw... a jakoś z ich zdaniem nie mam problemu, to czemu z Twoim powinnam mieć? Miej zdanie jakie chcesz, nikomu nie bronię, to i Tobie.
Pisałam cały czas, że wiele osób traktuje zjawisko jednomiarowo, co moim zdaniem mieć nie powinno miejsca, bo (tutaj przedstawiłam swoje argumenty). Cały czas wchodziłam z Tobą w dyskusję, bo cały czas ja pisałam o tych, którzy nie dokonują przestępstwa, a Ty o tych skrajnych sytuacjach gdzie dochodzi do wykorzystań, gwałtów i morderstw. Wybacz, ale to nie są takie same sytuacje, więc miałam wątpliwość czy w ogóle rozumiesz o czym ja pisałam. Dlatego prosiłam byś poczytała mnie raz jeszcze.
Nie miałabyś wątpliwości czy rozumiem co piszesz, jeśli Ty byś pisała o jakimś zjawisku konkretnym, a ja bym ukazywała cały czas to skrajne wyobrażenie/zjawisko i pisała tak jakbyś to właśnie je próbowała wybielić i wyjaśnić? Nie sądzę. A Ty się tu niepotrzebnie ekscytujesz i szukasz problemu tam, gdzie go nie ma. Rany boskie...

For this message the author Ruta has received thanks:
Dafne(pt 14 sie, 2015 12:51)
Awatar użytkownika
Ruta
Newbie

Postautor: Dafne » pt 14 sie, 2015 13:33

To już tak na spokojnie i bez emocji:
Ruta pisze:Bo? Jakiś argument? Czy "bo tak"?
1. Ponieważ jest to patologia w rozumieniu nauki.

2. Ponieważ sama być może będę matką i będę chciała uchronić dziecko przed takimi ludźmi.
3. Ponieważ ptaszek, co siedzi w klatce, może zapragnąć wolności.
4. Ponieważ nie jest powiedziane, że terapia czy leki mu pomogą.
5. Ponieważ mnie to obrzydza.
6. itd...

Ruta, właśnie o to mi chodziło. Ja szanuję Twoje zdanie, Ty moje. Luz.

Rzeczywiście, wartościuję moje poglądy. Bo emocje od zawsze były moim największym wrogiem.
dum spiro, spero

Poprzednia

Wróć do Kontrowersje i tabu