Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Multirodzicielstwo

Poważne i kontrowersyjne tematy nam nie straszne. Podyskutuj z nami o tym co Cię nurtuje.

Multirodzicielstwo

Postautor: Ruta » pt 14 sie, 2015 11:21

„Multi-rodzicielstwo” po holendersku. Pięcioosobowa homoseksualna „rodzina” oczekuje dziecka

Pomieszanie pojęć i zwyrodnienie relacji w Holandii osiąga surrealistyczne wyżyny absurdu. Pięcioosobowa „rodzina” złożona z trzech homoseksualistów i dwóch lesbijek oczekuje dziecka poczętego metodą in vitro. Wszystko w majestacie liberalnego „prawa”.

Holenderski sąd podjął trudną do uwierzenia decyzję o przyznaniu praw rodzicielskich pięcioosobowej „rodzinie”, w skład której wchodzą dwa połączone związki homoseksualne – jeden złożony z trzech mężczyzn, drugi z dwóch kobiet. - Pięciu rodziców z równymi prawami i odpowiedzialnością, podzielonymi pomiędzy dwa gospodarstwa domowe – takie są warunki porozumienia, które wszyscy podpisaliśmy i uwierzytelniliśmy – komentuje jeden z homoseksualistów.

Homoseksualny pięciokąt cieszący się prawami związku partnerskiego tworzą mężczyźni Jaco i Sjoerd, do których dołączył Australijczyk Sean oraz dwie lesbijki, Daantje i Dewi, z których jedna została zapłodniona metodą in vitro.

Podobny model „rodziny” został określony w anglojęzycznych mediach jako „multi-parenting”.

Read more: http://www.pch24.pl/multi-rodzicielstwo ... z3imdPo9Z5

Aż mi szczęka opadła. Mam liberalne poglądy, ale mocno mnie zastanawia sens tylu uprawnionych do roli rodzica osób.
Co o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
Ruta
Newbie

Has thanked: 70 times
Have thanks: 176 times
Medals: 13

Re: Multirodzicielstwo

Postautor: ajwenhou » pt 14 sie, 2015 11:28

przyznam szczerze, że odkąd mieszkam w Holandii, tak nigdy nie widziałam na ulicy pary homoseksualnej z dzieckiem. nie wiem czy oni się ukrywają w domu, czy jest ich znikoma ilość. pary homoseksualne owszem, ale bez dzieci. co o tym sądzić? Holandia dawno przeszła samą siebie, nie chcąc ich obrażać napiszę, że są delikatnie mówiąc głupi, mimo że mają świetnie prosperującą gospodarkę, każdy metr ziemi zagospodarowany i żyją na wysokim poziomie. nie wiem skąd się u nich bierze taka wolność narodowa.

oczywiście, że jestem na nie. dziecku można namieszać w głowie kiedy dwoje rodziców podczas rozwodu się o nie 'bije', nie chcę myśleć co będzie się działo kiedy ta piątka się między sobą skłóci.
happy?
ajwenhou
Newbie

Has thanked: 2 times
Have thanks: 11 times
Imię: Ania
Medals: 4

Postautor: Patorek » pt 14 sie, 2015 11:55

Dlaczego budzi to kontrowersje? bo jest inne i nie spotykane, ale to nie oznacza, że złe.(ale też takie może być) Z laickiego punktu widzenia nikt nie będzie w stanie przewidzieć jak to wpłynie na dziecko. Wszystko zależy od wielu czynników. Choć śmiem twierdzić, że przy odpowiednim wychowaniu i traktowaniu dziecka z miłością.. dziecko może mieć lepiej, niż gdyby trafiło do 'tradycyjnej' i 'normalnej rodziny'.
~ Jestem jak alfabet - jest we mnie Biblia, Tora, Koran i Markiz de Sade ~
Awatar użytkownika
Patorek
Moderator

Has thanked: 32 times
Have thanks: 108 times
Imię: Twoje marzenie
Medals: 9

Postautor: Peggy_Brown » pt 14 sie, 2015 12:27

I dziecko będzie miało pięcioro rodziców? To chyba dużo. Jak więc podzielą się obowiązkami, jak dziecko będzie słuchało każdego z nich, jeśli np mają inne metody wychowawcze? Trochę dla mnie za dużo.
Peggy_Brown
Marzyciel

Has thanked: 37 times
Have thanks: 55 times
Medals: 4

Postautor: Dafne » pt 14 sie, 2015 13:31

Jeśli dziecko jest szczęśliwe- proszę bardzo, droga wolna do takiego życia. Może i ma to sens. Nie wiem. Ostatnio zrobiłam się dość konserwatywna, dlatego nie oceniam tego. Sama bym tak jednak nie żyła.
dum spiro, spero

For this message the author Dafne has received thanks:
Saya(pt 14 sie, 2015 13:56)
Awatar użytkownika
Dafne
Spełniacz Marzeń

Has thanked: 89 times
Have thanks: 131 times
Medals: 10

Wróć do Kontrowersje i tabu