babski świat

Miejsce na wszelkiego rodzaju gry forumowe. Posty w tym dziale nie są zliczane.
Awatar użytkownika
aspołeczne.kurczę
attention whore
Marzyciel
Posty: 1369
Rejestracja: 24 sie 2014, 20:58
Płeć: Kobieta

Re: babski świat

Post autor: aspołeczne.kurczę » 09 cze 2015, 17:43

Dafne pisze:Pytam serio, bo dla mnie mgr było/jest postrzegane jako pewien "poziom" - i nie chodzi mi o prestiż, a o większy zasób wiedzy i samorealizację w danym zakresie.

Aż tak źle ze mną? ;D
Myślę, że w większości wypadków to niemal tylko papier. Ludzie na mgr się nudzą i narzekają na przedmioty - zapchajdziury. Zajęć jest mało, w zasadzie robienie mgr ogranicza się do pisania pracy dyplomowej.
aspołeczne.kurczę, za sam fakt posiadania tytułu, pewnie nie. Za rzeczy idące za tym w parze- już tak :).
A czy idą czy nie, to się okazuje w praniu. Z tego co się orientuję w programowaniu większe znaczenie ma pasja, talent, zainteresowanie niż wiedza zdobyta na studiach.
Wyobrażacie sobie psychologów bez mgr? Albo prawników? :D
Psychologów tak. Już tacy funkcjonują, działają w branży NLP. Nawet licencjatu nie mają.
Zresztą tam gdzie jest narzucony 5-letni tok studiów, tam nie ma wyboru.
Oczywistości są po to, by je podawać w wątpliwość.

Awatar użytkownika
Patorek
Spełniacz Marzeń
Posty: 4865
Rejestracja: 22 lis 2011, 11:44
Imię: Twoje marzenie

Re: babski świat

Post autor: Patorek » 09 cze 2015, 19:40

Często to też wymóg społeczeństwa i kreowania magistrów jako ludzi bardziej wartościowych od tych, którzy tego tytułu nie mają, co jest absolutną głupotą. Często to też przystanek dla tych, którzy nie wiedzą, co ze swoim życie zrobić. Powody są różne, ale w dużej mierze te związane z pracą, czy samorealizacją są w ilości znikomej.

Usunięty 2094

Re: babski świat

Post autor: Usunięty 2094 » 09 cze 2015, 21:39

No ok, ale za tym "papierem" powinno jednak coś stać, no nie? Niech i będzie psycholog po licencjacie, byleby znał się na tym, co robił i nie szkodził. Ba, niech będzie nawet i po szkole średniej, byleby tylko potrafił sobie poradzić z przypadkami, które będą do niego przychodzić.

Chcę przez to powiedzieć, że są takie specjalistyczne dziedziny, w których wiedza jest potrzebna - zarówno teoretyczna, jak i praktyczna. Lekarz, który nie potrafi zrobić baj- pasów lub źle oceni stan pacjenta/ nie wykryje w porę raka czy wady serca, jest dla mnie skończony. A czy osoba po licencjacie będzie to wiedzieć? Czy lekarz, który tylko "ściągał", uratuje komuś kiedyś życie? Nawet najbardziej profesjonalni mogą znaleźć się w kropce, mogą nie wiedzieć, ale wtedy doczytają a jak nie, to podpatrzą u kolegów (jak on wykonuje skomplikowane operacje chirurgiczne), i będzie wiedział.

Ten przykład ma zobrazować, że człowiek się uczy całe życie, nie można stać w miejscu, zwłaszcza, jak się pracuje w "żywym organizmem". Studia magisterskie daja odpowiednią drogę- co dalej z tym się zrobi, to czyjaś brocha.

A społeczeństwo niech wymaga... od odpowiednich zawodów kwalifikacji. Grunt to nie szkodzić.

Awatar użytkownika
Patorek
Spełniacz Marzeń
Posty: 4865
Rejestracja: 22 lis 2011, 11:44
Imię: Twoje marzenie

Re: babski świat

Post autor: Patorek » 09 cze 2015, 22:12

Dafne, to jak powinno to wyglądać, a jak jest to dwie odmienne sprawy.
Obecnie za papierem nic nie idzie. Osobiście jako potencjalny przyszły pracodawca mając do wyboru do zatrudnienia magistra i osobę bez wykształcenia traktowałbym ich na równi na starcie sprawdzając, czy są odpowiednią osobą na stanowisko, które mnie interesuje.

Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel
Posty: 3706
Rejestracja: 08 sty 2013, 19:23
Płeć: Kobieta

Re: babski świat

Post autor: Pawian » 10 cze 2015, 12:51

Patorek, Dokladnie tak samo robi moj maz z tesciem. Nie oceniaja potencjalnych pracownikow na podstawie papierkow. Dla nich liczy sie doswiadczenie, umiejetnosci, charyzma i checi do pracy.

marigot
Bujający w obłokach
Posty: 409
Rejestracja: 01 cze 2015, 14:23
Płeć: Kobieta

Re: babski świat

Post autor: marigot » 10 cze 2015, 14:54

Faktycznie w niektórych zawodach papierek jest potrzebny, czy tam wiedza teoretyczna ale i praktyczna..
Jednak obecne studia to często są przepełnione bezsensownymi przedmiotami.
po co na studiach informatycznych czy technicznych elementy filozofii, dostaliśmy odpowiedz by nas trochę shumanizować....

Ale fakt faktem... patrząc nawet na moją firmę..
kiedyś wyższe to był wymóg, ale, to się zmieniło, bo o wiele bardziej liczy się to czy ktoś się zna na tym co będzie robił...

Usunięty 2094

Re: babski świat

Post autor: Usunięty 2094 » 10 cze 2015, 15:41

Patorek, to jak sprawdzić, z kim ma się wstępnie do czynienia?
Pracodawca najpierw patrzy na CV i robi selekcję. Jeśli będzie chciał magistra, to go zatrudni, nawet jeśli jest skończonym osłem. Bo ma tytuł i to mu wystarczy (co nie oznacza, że postawi mu pomnik za sam papierek. Równocześnie może go dymać w tylną część ciała, jak każdego innego parobka).

Awatar użytkownika
Patorek
Spełniacz Marzeń
Posty: 4865
Rejestracja: 22 lis 2011, 11:44
Imię: Twoje marzenie

Re: babski świat

Post autor: Patorek » 10 cze 2015, 18:40

Dafne, nie twierdzę, że co niektórzy tak robią. Mówię tylko, że ja na pewno bym tak nie robił. Jak to, by wyglądało w praktyce? Na tą chwilę nie wiem, bo jest mi to niepotrzebne, ale mam czas by opracować system i go wdrożyć jak nadejdzie odpowiedni moment, ale na pewno wyznacznikiem nie będzie papierek.

Usunięty 2094

Re: babski świat

Post autor: Usunięty 2094 » 10 cze 2015, 21:43

Patorek, to dobrze, że tak do tego podchodzisz.
Niestety, ten papierek teraz ma pewne znaczenie, dlatego zdarza się, że jesteśmy przez jego pryzmat oceniani. :<
Pracodawcy mają różne kryteria, nie zawsze patrzą - tak jak pisaliscie - na wykształcenie.
Różnei to bywa. Chyba o wszystkim najczęściej decyduje szczęście. Ale fajnej pracy ze świecą szukać, to jest smutna prawda :/.
Nie zrobisz studiów - źle, bo potrzebują wykształciucha, zrobisz- też źle, bo mgr i za drogo się cenisz; nie masz doświadczenia- też źle; masz doświadczenie- źle, bo już za stary.
Polska. :|

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: babski świat

Post autor: Ruta » 10 cze 2015, 21:44

Dafne, nikt przecież nigdzie nie pisał o "zawsze".

Peggy_Brown
Marzyciel
Posty: 8625
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:11

Re: babski świat

Post autor: Peggy_Brown » 11 cze 2015, 21:42

Dafne pisze:ale czy to takie dobre, że magistrowie zarabiają najniższą krajową? Jak dla mnie, poziom wiedzy i kompetencji powinien być dostosowany do zarobków, a także czas, który ktoś poświęcił na kształcenie się.
A tu ja się nie zgodzę. Wiedza wiedzą, ale w naszym społeczeństwie brakuje fachowców z wiedzą i umiejętnościami i nie mówię o znajomość języka, komputera itd. Potrzebni są dobrze stolarze, kominiarze, cukiernicy. Dzisiaj o złotniku nie ma mowy, a co w ogóle o dobrym złotniku. Dlatego osoba, która się w tym wykształci powinna zarabiać sporo. Dzisiaj mamy multum magistrów i prawdą jest, że w tym przypadku pracodawcy nakładają pensję. W przypadku fachowców, którzy zanikają, to oni dyktują warunki płac.
Dafne pisze: to czemu ludzie robią magistra? :D Żeby się nie rozwijać? Pytam serio, bo dla mnie mgr było/jest postrzegane jako pewien "poziom" - i nie chodzi mi o prestiż, a o większy zasób wiedzy i samorealizację w danym zakresi
Robią, bo magistra trzeba zrobić. Nawet przeglądając ogłoszenia chcą ludzi z wykształceniem na takie stanowiska, na które kompletnie to nie jest wymagane. Spotkałam się nawet z ogłoszeniem : Absolwent studiów z dwuletnim stażem w międzynarodowej firmie poszukiwany"

Peggy_Brown
Marzyciel
Posty: 8625
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:11

Re: babski świat

Post autor: Peggy_Brown » 11 cze 2015, 21:45

Patorek pisze:Obecnie za papierem nic nie idzie.
Dzisiaj liczy się tylko ZiP. Znajomości i plecy. Mam koleżankę na studiach prawniczych. Zakuwa strasznie dużo a i tak marudzi, że są tacy, którzy nic nie robią a mają już zapewniony start w kancelariach. A ona chyba odpuści aplikację.

Usunięty 2094

Re: babski świat

Post autor: Usunięty 2094 » 11 cze 2015, 22:19

to wszystko prawda co piszecie, ale mi chodzi trochę o coś innego. nie neguje tego jak to teraz wygląda na uczelniach itd ale o sytuacji wyjściowej, w której to człowiek chce się dalej rozwijać, wiec robi magistra. Wiadomo ze kiedyś było ich mniej, większy prestiż itd ale to chyba dobrze ze studia nie są teraz dla elity z inteligenckich domów i nie ma racji bytu stratyfikacja społeczeństwa.

marigot
Bujający w obłokach
Posty: 409
Rejestracja: 01 cze 2015, 14:23
Płeć: Kobieta

Re: babski świat

Post autor: marigot » 12 cze 2015, 7:57

Wiecie co, tak w sumie to mi się wydaje, że nie wiem czy zamiast studiów nie lepij robić jakiś kursów...
Bo wtedy mamy w krótszym czasie wiecej wiedzy....
tylko to też nie gwarantuje nam pracy...

plecy też się nie zawsze liczą.
ja dostałam pracę.. sama nie wiem czemu... a nikogo tu nie znałam..
a podobno było 200 cv a na rozmowach było 10 kandydatów..
ale to chyba własnie było szczęście

Usunięty 2094

Re: babski świat

Post autor: Usunięty 2094 » 12 cze 2015, 20:14

Kursy to też rozwój, więc tak.
Praca- też rozwój. Czemu więc nie magister? Są pewne spaczone opinie, tak mi się wydaje, które powtarzane od ust do ust, nabrały rangi stereotypu na temat magistra. Dojdzie do tego, że wstydem będzie go robić. No ludzie, bez przesady. :D
marigot pisze:plecy też się nie zawsze liczą.
Zgadza się, nie ma co uogólniać.

Awatar użytkownika
Patorek
Spełniacz Marzeń
Posty: 4865
Rejestracja: 22 lis 2011, 11:44
Imię: Twoje marzenie

Re: babski świat

Post autor: Patorek » 12 cze 2015, 22:27

Dafne, nie tyle wstydem, co czymś bezużytecznym pod kątem rynku pracy.
Nikt nie neguje nauki jako roli do rozwijania samego siebie. Bardzo dobrze, że jeszcze są tacy ludzie, ale patrząc na rzeczywistość to przechodząc się po uczelniach i badając motywy podejmowania różnych kierunków przez takie osoby, będzie ich garstka.

Usunięty 2094

Re: babski świat

Post autor: Usunięty 2094 » 13 cze 2015, 6:35

Patorek, jak dla mnie, to chyba patrzysz dość sceptycznie. Znam przynajmniej parę osób, które chcą wybrać magistra i nie chcą odwalić roboty, bo tak wypada. Dla mnie, magister to nie jest żaden wstyd i nigdy nie będzie. Nie chcę na siłę nikogo przekonywać. Macie prawo postrzegać to w ten sposób, ale to, co zostalo tu napisane, uwłacza tym, którzy ciężką pracą doszli do tego, co mają. Bo im się chciało i dalej chce. Są ambitni, młodzi i pełni zapału. Niektórzy z nich mają fajne prace, które znaleźli w zawodzie. Ale co zrobić... skoro to często jest postrzegane jako baśń z tysiąca i jednej nocy.

W pewnych przypadkach magister gwarantuje specjalizacje zawodowe. Już nie mówiąc o tym, że niektóre kierunki - nawet z dziedzin nauk społecznych - są same w sobie zawodem, np. pedagogika specjalna na mojej uczelni. Ten kierunek przygotowuje do pracy z niepełnosprawnymi osobami, głównie dziećmi.
A myślę, że raczej chętni do takiej roboty nie walą drzwiami i oknami. To jest harówa i wielka odpowiedzialność.

Jestem na pracy socjalnej. Oprócz tego, że zawód pracownika socjalnego w Polsce zyskuje powoli wysoką rangę (do Niemczech nam wszak daleko), to jest on regulowany ustawą (obok lekarza i prawnika, myślą też o psychologu).
To jeden z nielicznych praktycznych kierunków. Natomiast na mgr wybiorę mediacje. Bo moim celem jest zostać mediatorem.


Jednak, masz rację, Patorek, że poziom naszych uczelni jest słabiutki. Słyszałeś o proteście humanistycznym? Czekam, aż moja uczelnia wywiesi czarną flagę, przyłączając się do akcji. Może ci u góry z ministerstwa ruszą tyłki.

http://rdc.pl/informacje/protest-humani ... -polskiej/

Awatar użytkownika
Patorek
Spełniacz Marzeń
Posty: 4865
Rejestracja: 22 lis 2011, 11:44
Imię: Twoje marzenie

Re: babski świat

Post autor: Patorek » 13 cze 2015, 17:01

Dafne, oczywiście masz rację, że są ludzie, którzy widzą w magistrze itd jakiś sens i chcą w ten sposób rozwijać się. Po prostu wiem, że jest to jedna z opcji i niekoniecznie najlepsza i wcale nie oznacza, że jeśli nie pójdę tą drogą to będę mniej wykształcony od magistrów i doktorów.. no chyba, że na papierze, ale wiemy oboje, że nie o to chodzi. :D

Usunięty 2094

Re: babski świat

Post autor: Usunięty 2094 » 08 maja 2016, 7:58

Ruta, tęsknię już za Tobą, wracaaaaj, kochana. (A wiem kiedy wracasz i jak wrócisz, to wiesz) :lick:

Coś tu cicho, jakie plany na dziś? Ja chyba grill, ale w poniedziałek jadę do Wadowic na sesję zdjeciową, aaaaaaaa! I muszę przygotować jakies stylizacje, macie jakieś pomysły?

Bo ja już naprawdę nie mam pomysłów, a bym chciała jakąś stylizacją lekko retro.

Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator
Posty: 30323
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:08
Imię: Aldona
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraina Marzeń

Re: babski świat

Post autor: QueenDream » 08 maja 2016, 11:23

Dafne, świetny avatarek ;)
A to z jakimś znajomym się na sesje umówiłaś ;) ? czy już taka profesjonalna za kasę?

Usunięty 2094

Re: babski świat

Post autor: Usunięty 2094 » 08 maja 2016, 13:40

Kasy z tego nie biorę, to tak hobbystyczne. Zazwyczaj zdjęcia mogą być płatne albo fotograf mówi, ze chce tfp. Przy czym sesja tfp zazwyczaj jest z obca osoba. Jak miałam jeszcze konto na max models, to zdarzalo się, ze sami się odzywali z różnych krańców Polski. A avek też mi się podoba!

Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel
Posty: 3706
Rejestracja: 08 sty 2013, 19:23
Płeć: Kobieta

Re: babski świat

Post autor: Pawian » 08 maja 2016, 22:10

Haha tez kiedys mialam tam konto, ale tylko by podniesc sobie samoocene (byl to okres, kiedy mialam najmniejsza). Pisali do mnie rozni ludzie, ale nigdy sie na nic nie zgadzalam. Moja nieufnosc do ludzi od zawsze byla ogromna, tym bardziej do "fotografow szukajacych nowych twarzy".

Usunięty 2094

Re: babski świat

Post autor: Usunięty 2094 » 09 maja 2016, 5:02

Taaa, trochę to mogło być dwuznaczne, więc oglądałam jakie zdjęcia mają. Później mogło być "czy marzy Ci sie egzotyczna przygoda" a tam niemiecki burdel.

Usunięty 6091

Re: babski świat

Post autor: Usunięty 6091 » 12 maja 2016, 18:58

Pawian pisze:tym bardziej do "fotografow szukajacych nowych twarzy".
taa.. też się z tym spotkałam.. nawet miałam mieć sesję i takie tam.. ale koleś ewidentnie tak kręcił, że niby najpierw po mnie przyjedzie, potem po koleżankę.. a ja jednak wolałam razem z nią od razu, a nie że on po mnie pojedzie a potem.. no i z czasem zaczął jakieś takie teksty rzucać aż mnie mdliło bo.. koleś żonaty, dzieciaty i takie tam.. no dramat, wymiksowałam z tej sesji.

Usunięty 2094

Re: babski świat

Post autor: Usunięty 2094 » 14 maja 2016, 9:56

Dlatego trzeba sprawdzać portfolio i referencje. A najlepiej zapytać parę osób jak wygląda sesja. Bo czasem na forum piszą, że było świetnie, żeby się nie odwzajemnił negatywnymi referencjami... a tak naprawdę, wiadomo.

Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel
Posty: 3706
Rejestracja: 08 sty 2013, 19:23
Płeć: Kobieta

Re: babski świat

Post autor: Pawian » 14 maja 2016, 10:30

Jak dla mnie, to zbyt niebezpiecznie :P [w wypadku nie popularnych modeli lub fotografow na tym portalu]

Awatar użytkownika
Jaśmin
Extra marzyciel
Posty: 783
Rejestracja: 18 kwie 2016, 1:01
Imię: Cornèlia
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Granada, ES

Re: babski świat

Post autor: Jaśmin » 15 maja 2016, 22:50

Kurczę, a ja zawsze chciałam mieć jakąś taką fajną sesję, profesjonalnym sprzętem a nigdy nie było okazji... :niepewny: Też miałam konto na maxmodels ale tak wyszło, że jak pisał ktoś interesujący to albo musiałam daleko dojechać albo terminy nie pasowały i ostatecznie z żadnej sesji nic nie wyszło, a to takie moje mini marzenie, żeby się sprawdzić jako modelka. I chyba marzeniem pozostanie.

Usunięty 2094

Re: babski świat

Post autor: Usunięty 2094 » 24 maja 2016, 8:20

Hej, hej. Zaraz po przebudzeniu miałam cudowną myśl w głowie i żeby nie zapomnieć, wolę tutaj zapisać. Kto wie, może się przyda.
Mam silne uczucie, że wraz z kolegą ze studiów stworzyłabym związek idealny: oboje jesteśmy nihilistami, naszym bogiem jest Schopenhauer, dzieci nas wkurzają, nawet ci sami ludzie wywołują w nas ten sam moment obrzydzenia. Jest tylko jeden problem - nihiliści się nie wiążą. Badum tss. Ale powiązanie intelektualne istnieje. I nic więcej. :hurra:

Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel
Posty: 3706
Rejestracja: 08 sty 2013, 19:23
Płeć: Kobieta

Re: babski świat

Post autor: Pawian » 24 maja 2016, 16:29

Moze bylibyscie wyjatkiem :P

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości