Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Rada na temat wyboru zwierzaka

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, kot chodzi własnymi drogami, chomik staje się aktywny dopiero nocą. A jaki jest Twój pupil? Pływające, biegające, skaczące, latające - tutaj o całym naszym zwierzyńcu.

Rada na temat wyboru zwierzaka

Postautor: BratULI » ndz 02 lis, 2014 18:31

Witam. Prosze o radę. Zastanawiam się nad tym, żeby kupić sobie jakieś zwierzę. Mieszkam w niewielkim mieszkaniu , dlatego nie bardzo mogę pozwolić sobie na psa. Nie byłoby to również dobre dla samego pieska. Myślę również czy dałbym radę bez względu na pogodę wyprowadzać go na spacer. Pomyślałem, że może lepiej kupić jakieś mniejsze zwierzątko. Jednak ja się nie znam na zwierzętach i nie wiem też czego wymagają zwierzęta. Nie wiem też co jest potrzebne do utrzymania takich zwierząt. Wiem, że nawet jakbym kupił rybki potrzebowałbym całego wyposażenia. Nigdy nie hodowałem zwierzaka i nie mam pojęcia jak się do tego zabrać. Jak idę do sklepu zoologicznego to wciskają mi prawie wszystkie zwierzaki, twierdzac, że nie będę miał z nimi problemów. Nikt nie powiedział mi co tym zwierzakom potrzeba. Możecie mi doradzić coś w tym temacie. Nie chcę szukać najlepszego zwierzaka metodą prób i błędów. Nie chciałbym również stresować się, iż nie umiem o niego odpowiednio zadbać. Jakie zwierzęta są łatwe w utrzymaniu. Potrzebuję jakieś zwierzątko, by życie było weselsze. Bardzo często w takiej sytuacji ludzie decydują się na pieska, ale czy warto? Nie wiem co wybrać. Co myślicie na ten temat.
Po­cie­szam się myślą, że zwierzęta ni­jakiej świado­mości nie mają, bo byłoby jeszcze więcej zrozpaczonych is­tot na świecie.
Awatar użytkownika
BratULI

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time
Imię: Arek

Re: Rada na temat wyboru zwierzaka

Postautor: QueenDream » ndz 02 lis, 2014 19:28

Powiem tak, jak potrzebujesz zwierzaka, żeby się odstresować, a którego niestety nie możesz przytulić-to polecam rybki, często na serwisach typu olx czy gumtree można tanio kupić zestawy akwariowe, zacznij od mniejszego akwaruim około 30l, tam mozesz hodowac gupiki, krewetki-jak dla mnie samej jest to mega odstresowywacz. Jeśli zdecydowałbys sie na taki krok, chętnie bym pomogła na początku-przynajmniej tak wirtualnie.
No a jeśli chcesz zwierze, które chcesz brać na ręce, to dobrym rozwiązaniem jest chomik-według mnie najładniejsze są syryjskie, a czemu? Żyją dość długo no i rosną stosunkowo wielkie w porównaniu np. z dżungarskimi chomikami.
"Tak jak obłok zstąpił z nieba podał rękę, tak jak ptak mi dziś zaśpiewa swą piosenkę, tak jak szczęście trwa już wiecznie, trwa dziś dłużej, tak on szczęście mi przyniesie, białe róże...."
Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator

Has thanked: 51 times
Have thanks: 40 times
Imię: Aldona
Marzenie: Być szczęśliwą i spełnioną mężatką.
Medals: 1

Postautor: Ruta » ndz 02 lis, 2014 19:48

W sumie też polecam chomika. Czemu? Bo jeśli to jest pierwsze zwierze, to chyba najlepszy wybór. Nie są wymagające, potrzeba im tylko dobrej klatki, odpowiedniego wyposażenia, pokarmu i odrobinę uwagi. I nie żyje aż tak długo, by potem latami się martwić. Ja kocham psy, ale pies to obowiązek. Jeśli wiesz, ze dasz radę o niego dbać, chodzić do weterynarza, wychować jak należy (a czasem psy mają skomplikowane charaktery), no i żyć z nim te kilkanaście lat na dobre i złe, to polecam psa. Sama mam kolejną suczkę i nie oddałabym jej za nic. Choć jest uparta i wymagająca ułożenia.
Awatar użytkownika
Ruta
Newbie

Has thanked: 72 times
Have thanks: 176 times
Medals: 13

Postautor: DollyWitch » ndz 02 lis, 2014 21:41

Mogę ci opowiedzieć o swoich doświadczeniach ze zwierzętami.

Obecnie w domu rodzinnym mamy gekona lamparciego, jedyny minus to chyba koszt kupienia terrarium ( choć idzie złapać jakieś okazyjnie) i żywienie ( żywy pokarm świerszcze, drewnojady) Nie trzeba mu sprzątać, specjalnie pielęgnować jest chyba najłatwiejszy w utrzymaniu, cichy i niegroźny.

Polecam chomika, tak jak poprzeniczka. Jedyny jego minus to to, że hałasował mi w nocy, jednak bardzo milutki i miły zwierzak.
Miałam również koszatniczkę, która po pewnym czasie reagowała na imię, utrzymanie podobne jak do chomika ( większa klatka) i miło sie o nie dba, bardzo sympatyczne. /

Nie polceam papug ( mieliśmy faliste i nimfe) , hałasują, burdzą, trzeba być cierpliwym, trzeba im poświęcać dużo uwagi bo są jednak bardzo towarzyskie.

Nie polecę też chomików mandżurskich, były poprostu za małe dla mnie, za szybkie za dzikie. Choć, siostra lubiła bardzo.

Rybki wbrew pozorom również były dla mnie dość ciężkie do utrzymania bo woda mimo filtra szybko się brudziła, a jednak czyszczenie było trudne dla mnie. ( Wg rekord moja rybka żyła 6 lat)

Świnki morskie bardzo brudziły i piszczały. Choć nie pamiętam za wiele z tego okresu.

O, mogę polecić ci szczura, moja koleżanka ma, je on dosłownie wszystko, nawet resztyki z posiłku koleżanki, w miarę cichy, miły, podobny do chomika lecz bardziej reagujący.

Może jak nie psa, to kota ? Ja jak na wiedzme przystało preferuje koty nad psy.
A rolling stone gathers no moss
DollyWitch
Początkujący marzyciel

Postautor: Ruta » ndz 02 lis, 2014 21:56

DollyWitch pisze:O, mogę polecić ci szczura, moja koleżanka ma, je on dosłownie wszystko, nawet resztyki z posiłku koleżanki, w miarę cichy, miły, podobny do chomika lecz bardziej reagujący.

Tu problem, bo szczur nie może być sam.
Awatar użytkownika
Ruta
Newbie

Has thanked: 72 times
Have thanks: 176 times
Medals: 13

Postautor: DollyWitch » ndz 02 lis, 2014 22:27

No same problemy tymi zwierzakami. Trzeba iść na kompromisy w takim razie. Powodzenia przy wyborze. Może pójdziesz do zooligcznego, zobaczysz jakiegoś stwora i odrazu będziesz wiedział, że to ten i zabierzesz go do domu.
A rolling stone gathers no moss
DollyWitch
Początkujący marzyciel

Postautor: BratULI » sob 15 lis, 2014 09:46

i zabierzesz go do domu.

Zrobiłem tak z kotem. Oto mój pupil:

Obrazek

Przygarnięty z działki, był bezdomny...
Po­cie­szam się myślą, że zwierzęta ni­jakiej świado­mości nie mają, bo byłoby jeszcze więcej zrozpaczonych is­tot na świecie.
Awatar użytkownika
BratULI

Imię: Arek

Wróć do Zwierzęta