Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Czarownice

Troszkę dreszczyku emocji, mrożące krew w żyłach, często zaskakujące tematy. Wszystko co nas ciekawi, fascynuje, jest dla nas zagadką. Ufo, duchy, owiane tajemnicą miejsca - możesz wierzyć lub nie.

Re: Czarownice

Postautor: Luck316 » sob 05 sty, 2013 10:09

Patorek pisze:Z wyzwolonymi kobietami, które przez Kościół musiały cierpieć. :P

Mężczyźni tekże cierpieli, bo mężczyzna również mógl być oskarżony o czary i skazany na śmierć, przez spalenie na stosie.
Jeżeli chodzi o czarownice i ogólnie o czary to wierze, ale raczej tylko w przypadku religii animistycznych np. Voodo.
Na­wet naj­dal­szą podróż zaczy­na się od pier­wsze­go kroku- Siddharda Gautama Budda
Luck316
Extra marzyciel

Has thanked: 2 times
Have thanks: 7 times
Imię: Łukasz
Medals: 2

Postautor: Lisek » sob 05 sty, 2013 10:35

Luck316 pisze:Mężczyźni tekże cierpieli, bo mężczyzna również mógl być oskarżony o czary i skazany na śmierć, przez spalenie na stosie.

Ale i tak, najczęściej jest mowa o kobietach. Szczerze, nie słyszałem jeszcze o mężczyźnie, który by został spalony na stosie, bądź poddany "eksperymencie" ze studnią.
http://lisiepismo.pl - Uśmiech i intryga.
Awatar użytkownika
Lisek
Newbie

Has thanked: 20 times
Have thanks: 8 times
Imię: Piotr
Medals: 3

Postautor: Luck316 » sob 05 sty, 2013 11:07

bananowy pisze:Ale i tak, najczęściej jest mowa o kobietach. Szczerze, nie słyszałem jeszcze o mężczyźnie, który by został spalony na stosie, bądź poddany "eksperymencie" ze studnią.

To, że nie słyszałeś nie znaczy, że ich nie było. Każdy mógł być oskarżony o czary, bez względu na płeć. Tyle, że to przede wszystkim kobiety uważano za czarownice, bo historie kojarzące kobiety z czarownicami pochodzą jeszcze z mitologii Słowian.

Tu ukrywa się kwiat paproci:
Obrazek
Na­wet naj­dal­szą podróż zaczy­na się od pier­wsze­go kroku- Siddharda Gautama Budda
Luck316
Extra marzyciel

Postautor: Lisek » sob 05 sty, 2013 11:10

Luck316 pisze:To, że nie słyszałeś nie znaczy, że ich nie było. Każdy mógł być oskarżony o czary, bez względu na płeć.

Nie powiedziałem, że wykluczam taki przypadek, kiedy mężczyzna został skazany. Napisałem tylko, że nie słyszałem o czymś takim.

Poczytałem, popatrzyłem i się dowiedziałem, że:
"Z zachowanych dokumentów wynika, iż między 1520 i 1681 oskarżono o czary 337 osób (w tym 87 mężczyzn)." Zgadza się.
http://lisiepismo.pl - Uśmiech i intryga.
Awatar użytkownika
Lisek
Newbie

Has thanked: 20 times
Have thanks: 8 times
Imię: Piotr
Medals: 3

Postautor: Ruta » sob 05 sty, 2013 15:59

Luck316 pisze:Tyle, że to przede wszystkim kobiety uważano za czarownice, bo historie kojarzące kobiety z czarownicami pochodzą jeszcze z mitologii Słowian.

Co masz konkretnie na myśli?
Awatar użytkownika
Ruta
Newbie

Has thanked: 70 times
Have thanks: 176 times
Medals: 13

Postautor: Luck316 » sob 05 sty, 2013 16:38

W tej chwili nie pamiętam dokładnie. Czytałem kiedyś, że dawni Słowianie wierzyli iż wiele nieszczęść jak choroby, czy brak plonów są spowodowane, przez złe czarownice. W tedy z tego co pamiętam proszono o pomoc dobre czarownice, lub czarowników, by odczynili urok.
Luck316
Extra marzyciel

Postautor: Patorek » sob 05 sty, 2013 17:48

Luck316, nie powiedziałem, że mężczyźni nie byli traktowani źle. To nie jest istotne, bo na skalę całości tego co się wydarzyło to kobiety zostały bardziej pokrzywdzone i spalone. Choć nie ma sensu rozpatrywać kto bardziej, po prostu przypadków kobiet oskarżonych i spalonych za czary było więcej.
~ Jestem jak alfabet - jest we mnie Biblia, Tora, Koran i Markiz de Sade ~
Awatar użytkownika
Patorek
Moderator

Has thanked: 32 times
Have thanks: 108 times
Imię: Twoje marzenie
Medals: 9

Postautor: Ruta » wt 09 wrz, 2014 15:09

Ja sobie jakoś szczególnie ukochałam czarownice i wiedźmy. Nie wiem czemu dokładnie mnie do tego ciągnie, zwłaszcza, że nie uznaję większości rodzajów magii.
Awatar użytkownika
Ruta
Newbie

Has thanked: 70 times
Have thanks: 176 times
Medals: 13

Poprzednia

Wróć do Strefa tajemnic