Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Związek na odległośc

Tematy wybrane to zarchiwizowania na rzecz "odświeżenia forum".

Re: Związek na odległośc

Postautor: Pawian » pt 11 lip, 2014 04:47

Peggy_Brown, adelia, mysle, ze jezeli chce sie z kims byc na powaznie, myslec o zalozeniu rodziny itp, to wypadaloby wybrac zamieszkanie tam, gdzie wiecej sie zarabia. Jezeli warunki do zycia sa lepsze u partnera, to przeprowadzasz sie tam i tyle. Mysle, ze jezeli ktos ceni sobie bardziej zakladanie rodziny, to nie powinien tracic czasu na studia. Jezeli jest sie kogos pewnym, to wspolna przyszlosc moze poczekac te pare lat, zeby skonczyc szkole. Pytanie tylko, co zrobisz, jezeli dostaniesz okazje pracowac w dobrze platnej firmie, ktora znowu zmusi cie do zwiazku na odleglosc? Nie zaprzeczam, ze nie da sie byc para zyjac tyle czasu na dystans, ale... jak ma wygladac przyszlosc?
Śniąca, to pewnie bylo bardzo przytlaczajace.
Śniąca pisze:Mam przynajmniej jasną sytuację. Jestem samotna, a nie w WYTWORZE ZWIĄZKO-PODOBNYM, jakim była moja relacja z byłym...

Masz racje, skoro tak bylo to podjelas dobra dla siebie decyzje :ok:
nie, nie mam polskich znakow.
Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel

Has thanked: 56 times
Have thanks: 70 times
Marzenie: Zostaly tylko dwa do spelnienia!
Medals: 5

Postautor: adelia » pt 11 lip, 2014 08:27

Pawian, mam myśleć o założeniu rodziny, ale stracić szansę na dobre wykształcenie? Mam 19 lat, nie chcę i nie mogę już poświęcać się dla rodziny, której de facto jeszcze nawet nie mam.

Ja już dostałam taką okazję. Mam świetną pracę, w której mogę się rozwijać, którą mogę idealnie pogodzić ze studiami i w której pewnie zostanę, bo jest dla mnie idealna, pod każdym względem. A on ma własny biznes, który się wciąż rozwija, powiększa i na razie nie ma możliwości, by go zostawić bardziej na pastwę innych ludzi.
Pawian pisze:ale... jak ma wygladac przyszlosc?

Najczęściej zadawane pytanie przeze mnie. Nie jest łatwo coś wymyślić. Kiedyś przecież podejmę decyzję, gdy przyjdzie dla mnie czas na dzieci i męża. Na pewno nie będzie to kosztem mojego wykształcenia. Dla mnie to najważniejsze. Tylko że przyszłość jest przyszłością, teraz liczy się teraz i tylko.
Szukam możliwości ekspresji.
Miasto tętni życiem, ale to tylko ruch mięśni.
Muszę czuć we krwi puls, a nie siłą inercji
Kulić ogon kiedy krzyczą: „Biegnij”.
Pieprzyć, mogę być trupem,
Dla wielu nie będę szczurem, u celu nie czuję presji.
Chcą mnie umniejszyć, z pogardą wzrok,
To nie imadło, to chamstwo i nic ponadto, ziom.

Bisz-Serce musi bić
adelia
Newbie

Has thanked: 35 times
Have thanks: 33 times
Medals: 6

Postautor: Ruta » pt 11 lip, 2014 09:19

Pawian pisze:Mysle, ze jezeli ktos ceni sobie bardziej zakladanie rodziny, to nie powinien tracic czasu na studia.
Pawian pisze:Jezeli jest sie kogos pewnym, to wspolna przyszlosc moze poczekac te pare lat, zeby skonczyc szkole.

Czyli jeśli nie jestem kogoś pewna, to powinnam rzucić edukację? :zdziwko:
Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń

Has thanked: 72 times
Have thanks: 178 times
Medals: 13

Postautor: Saya » pt 11 lip, 2014 13:14

jak dla mnie związek na odległość nie ma sensu. W ziązku potrzbna jest bliskość i żadne gg czy skype tego nie zastąpi.
Saya
Newbie

Has thanked: 14 times
Have thanks: 7 times

Postautor: Patorek » pt 11 lip, 2014 22:11

Związek na odległość jest jak trening bez diety albo seks bez kobiety. ;D
~ Jestem jak alfabet - jest we mnie Biblia, Tora, Koran i Markiz de Sade ~
Awatar użytkownika
Patorek
Moderator

Has thanked: 32 times
Have thanks: 108 times
Imię: Twoje marzenie
Medals: 9

Postautor: Pawian » sob 12 lip, 2014 09:09

Patorek pisze:Związek na odległość jest jak trening bez diety albo seks bez kobiety.

poezja :P
Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel

Postautor: Rotter » pn 14 lip, 2014 11:17

Coś takiego jest dobre dla zabicia czasu jak ci się nudzi, żeby z kimś pogadać bez żadnego zobowiązania. Nic poza tym. Już tak jesteśmy skonstruowani, że chcemy bliskości.
Yeah?!
Awatar użytkownika
Rotter
Początkujący marzyciel

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time
Imię: Damian

Postautor: Peggy_Brown » pn 14 lip, 2014 11:56

Pawian pisze:Mysle, ze jezeli ktos ceni sobie bardziej zakladanie rodziny, to nie powinien tracic czasu na studia.
to dość okrojone spojrzenie na sprawę. Też chcę założyć rodzinę, ale studia i praca są dla mnie równie ważne. I wymagałabym od partnera tego, by to zaakceptował. Jak zakładać rodzinę nie mając pracy i zabezpieczenia finansowego? No nie da się.
adelia pisze:Ja już dostałam taką okazję. Mam świetną pracę, w której mogę się rozwijać, którą mogę idealnie pogodzić ze studiami i w której pewnie zostanę, bo jest dla mnie idealna, pod każdym względem. A on ma własny biznes, który się wciąż rozwija, powiększa i na razie nie ma możliwości, by go zostawić bardziej na pastwę innych ludzi.
właśnie dlatego, że jesteś młoda nie powinnaś rzucać tego wszystkiego dla rodziny, której jak sama zaznaczyłaś jeszcze nie masz. Warto postawić na wykształcenie i jak masz możliwosć to pracę, w której czujesz się spełniona.
Rotter pisze:Coś takiego jest dobre dla zabicia czasu jak ci się nudzi, żeby z kimś pogadać bez żadnego zobowiązania. Nic poza tym. Już tak jesteśmy skonstruowani, że chcemy bliskości.
to wydaje mi się, że do tego nie jest potrzebny związek.
Peggy_Brown
Marzyciel

Has thanked: 38 times
Have thanks: 55 times
Medals: 4

Postautor: Pawian » pn 14 lip, 2014 20:04

Peggy_Brown,
Dlatego napisalam, ze jezeli ktos bardziej ceni sobie zakladanie rodziny niz studia, to nie powinien tracic czasu na cos, co nie ma dla tej osoby takiej wartosci jak rodzina.
Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel

Postautor: Peggy_Brown » pn 14 lip, 2014 23:14

Pawian, Pawian, Ale może być tak, że jedno i drugie ma wartość, ale trzeba wybrać, które pierwsze. NIe zawsze tylko jedna rzecz jest ważna w życiu. Można nastawić się na rodzinę i studia oraz karierę, tylko jakoś trzeba to pogodzić.
Peggy_Brown
Marzyciel

Postautor: Pawian » śr 16 lip, 2014 02:09

No przeciez tego nie wykluczam, tylko przedstawilam jeden przyklad, gdzie sytuacja ma sie tak a nie inaczej.
Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel

Postautor: Mocart10 » śr 16 lip, 2014 11:07

Szczerze mówiąc nie wierzę w taką miłość według mnie to nierealne.
Awatar użytkownika
Mocart10
Początkujący marzyciel

Postautor: Isia » pt 18 lip, 2014 11:49

Jak dla mnie na jakiś chwilowy, krótki okres może i wykonalne ale na dłużej umarłabym z tęsknoty, podziwiam tych, którzy żyją w takich związkach i pomimo odległości i problemów z tym związanych, potrafią być szczęśliwi ze sobą, mieć siłę i motywacje nad budowaniem takiej relacji.
Isia
Początkujący marzyciel

Postautor: Pawian » sob 19 lip, 2014 07:21

Co powiecie o parach, ktore zeszly sie w "normalny" sposob, ale po jakims czasie sa zmuszone na zwiazek na odleglosc? Mowa na przyklad o wojskowych, lub innych zawodach, ktore wymagaja opuszczenie domu na jakis okres czasu.
Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel

Postautor: Ruta » sob 19 lip, 2014 09:35

Pawian, jeśli jeden z małżonków co jakiś czas wyjeżdża w delegację, to chyba druga strona godząc się na życie u boku jego strony, wie na co się pisze. Albo będą gotowe na rozłąki, albo nie (wtedy nie wiem po co zaczynać).
Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń

Has thanked: 72 times
Have thanks: 178 times
Medals: 13

Postautor: Peggy_Brown » sob 19 lip, 2014 09:49

Pawian pisze:Mowa na przyklad o wojskowych,
mojej siostry chłopak chce iść do szkoły oficerskiej. Półtora roku razem, teraz kolejny rok tutaj by za rok on na dwa lata wyjechał do szkoły i wracał tylko na przepustki. Są już dorośli i wiedzą na co się piszą. Ona nie będzie mu podcinać skrzydeł a on wróci po tym czasie. Jakoś przeżyją, to tylko dwa lata. A później się zobaczy. Osiądą pewnie tam, gdzie on będzie miał pracę. Ona też wyjeżdża za chwilę na mgr do Warszawy lub Torunia więc razem się gdzieś rozprzestrzenią. Dadzą radę.
Inaczej jest kiedy wiesz, że partner wyjeżdża na jakiś czas robić karierę a inaczej kiedy mieszka gdzieś daleko już od samego początku.
Ja bym pewnie nie miała problemu z takimi chwilowymi rozłąkami.
Peggy_Brown
Marzyciel

Postautor: Pro » śr 23 lip, 2014 20:28

Lepiej mieć kogoś, kogo naprawdę się kocha i być z nim naprawdę szczęśliwym, nawet jeśli istnieje ta odległość, niż być z kimś pierwszym lepszym, bo akurat jest pod ręką. Musi być tylko spełniony jeden warunek - trzeba dążyć do tego, aby ta odległość zniknęła.
Pro
Newbie

Has thanked: 24 times
Have thanks: 60 times
Imię: Hubert
Medals: 9

Postautor: ona » pt 25 lip, 2014 12:23

dokładnie też tak myślę, ze czasem się może zdarzyć rozłąka na jakiś czas i choc to bardzo trudne to można przeczekać. Ale jeśli ktoś planuje takie życie na dłuższą metę, to bez sensu - widocznie nie traktuje związku poważnie. Bo żeby być ze sobą to trzeba być ze sobą a nie daleko od siebie. Żeby być blisko, nie można być daleko ;)
Awatar użytkownika
ona
Początkujący marzyciel

Imię: olga

Postautor: Peggy_Brown » sob 26 lip, 2014 14:41

Niedawno gdzieś przeczytałam, że pary, które są w związku na odległość bardziej dbają o swój związek, niż te, które są blisko. Że są dla siebie lepsi, bo nie marnują czasu na kłótnie i negatywne emocje. Ale negatywne też budują związek w pewien sposób. Więc nie wiem, czy do końca zgodziłabym się z tym stwierdzeniem.
Peggy_Brown
Marzyciel

Postautor: Puśka » sob 26 lip, 2014 17:54

Mi się wydaje, że o każdy związek trzeba dbać w taki sam sposób, I mean czy to związek na odległość, czy związek taki "normalny". Do związku na odległość potrzeba więcej cierpliwości i zaufania, może dlatego istnieje jakieś takie przeświadczenie o jakim Ty, Pegguś, napisałaś wyżej.
let yourself move to the
next chapter in life when the time comes.
Don't remain stuck on the same page
Awatar użytkownika
Puśka
Newbie

Has thanked: 6 times
Have thanks: 8 times

Poprzednia

Wróć do Zbiór tematów archiwalnych