Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Gdybym był królem...

Marzenia towarzyszą nam każdego dnia, ale czy warto marzyć? Czy w dzisiejszym świecie jest jeszcze miejsce i czas na marzenia?

Gdybym był królem...

Postautor: Dafne » pt 15 lis, 2013 16:12

Pytanie z kategorii "marzenia" i "co by było, gdyby...".
Wyobraźcie sobie, że jesteście królem, władcą osady, szanowanym obywatelem, z którym wszyscy się liczą. Bylibyście dobrymi czy złymi władcami? Na co najbardziej postawilibyście w swojej polityce - na kwestie związane z przemysłem czy kulturą? A może jedno i drugie? Jak wyglądałoby Wasze miasteczko, osada, w której sprawowalibyście rządy? Czy w czasie wojny mobilizowalibyście wojsko, czy staralibyście się rozwiązać konflikt na drodze pokoju? A może sami prowokowalibyście konflikty w celu podbicia jak największej ilości terenu?
Jak wyglądałby Wasz dwór?
Niech poniesie Was wyobraźnia!
tysiące twarzy
setki miraży
Awatar użytkownika
Dafne
Spełniacz Marzeń

Has thanked: 105 times
Have thanks: 140 times
Medals: 10

Re: Gdybym był królem...

Postautor: Ruta » pt 15 lis, 2013 19:23

Moim marzeniem jest mieć swoją autonomiczną wyspę. ;D

Dyktatura rodem z Korei. ;D
A tak serio - musiałabym być mega bogata by zaspokoić potrzeby wszystkich podwładnych... tak, niestety musieliby ciężko pracować.
Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń

Has thanked: 72 times
Have thanks: 178 times
Medals: 13

Postautor: Pro » pt 15 lis, 2013 23:15

Gdybym był królem rozpocząłbym natychmiast prace nad zniesieniem monarchii i ustanowieniem jakiegoś sensownego systemu, który na pewno wykluczałby dziedziczność władzy. Miałbym swoich ludzi, którzy zajmowaliby się sprawami kultury, ale dla mnie najważniejsza byłaby oczywiście gospodarka. Starałbym się unikać wojen, zamiast tego skupiłbym się na promowaniu artykułów eksportowych i starałbym się utrzymywać dobre stosunki dyplomatyczne z silniejszymi ode mnie lub z takimi, którzy mogą mi się przydać. Albo abdykowałbym i zaczął się zajmować swoim życiem za pieniądze z super państwowej emerytury dla ex-władców, którą sam bym wcześniej ustanowił :P
Pro
Newbie

Has thanked: 24 times
Have thanks: 60 times
Imię: Hubert
Medals: 9

Postautor: bumerrang » wt 10 gru, 2013 08:26

Gdybym był królem/królową to chciałabym zrobić wszystko, żeby moim poddanym żyło się lepiej :)
Awatar użytkownika
bumerrang

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time

Postautor: adelia » pn 23 cze, 2014 11:17

Ja w ogóle nie nadawałabym się na króla, byłabym beznadziejna, tak myślę, bo nie potrafiłabym nikomu odmówić, więc nie miałabym kasy, ludzie czuliby się za swobodnie, robiliby co chcieli, więc wszystko prawdopodobnie szybko by się rozpadło ;D
Szukam możliwości ekspresji.
Miasto tętni życiem, ale to tylko ruch mięśni.
Muszę czuć we krwi puls, a nie siłą inercji
Kulić ogon kiedy krzyczą: „Biegnij”.
Pieprzyć, mogę być trupem,
Dla wielu nie będę szczurem, u celu nie czuję presji.
Chcą mnie umniejszyć, z pogardą wzrok,
To nie imadło, to chamstwo i nic ponadto, ziom.

Bisz-Serce musi bić
adelia
Newbie

Has thanked: 35 times
Have thanks: 33 times
Medals: 6

Wróć do Strefa Marzeń