Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Słowa "kocham Cie"

Tematy wybrane to zarchiwizowania na rzecz "odświeżenia forum".

Re: "KOCHAM CIE"

Postautor: adelia » pt 16 sie, 2013 22:02

Jeszcze bawienie się w to, kto pierwszy powinien powiedzieć "kocham cię" to już zupełne komplikowanie sobie życia. Jeśli poczujesz to do swojego partnera, to mu to powiedz, a nie czekasz, na to, jak on ci to powie, bo może też on na to czeka.

Znam faceta, który rozstał się ze swoją dziewczyną, bo powiedziała mu, że go kocha... a wszystko dlatego, że ich związek nie miał być na serio, mieli się w sobie nie zakochiwać, a jedynie trochę poseksić, trochę po prostu się zabawić. Takie ryzyko :cool:
Szukam możliwości ekspresji.
Miasto tętni życiem, ale to tylko ruch mięśni.
Muszę czuć we krwi puls, a nie siłą inercji
Kulić ogon kiedy krzyczą: „Biegnij”.
Pieprzyć, mogę być trupem,
Dla wielu nie będę szczurem, u celu nie czuję presji.
Chcą mnie umniejszyć, z pogardą wzrok,
To nie imadło, to chamstwo i nic ponadto, ziom.

Bisz-Serce musi bić
adelia
Newbie

Has thanked: 35 times
Have thanks: 33 times
Medals: 6

Postautor: Iluminacja » pt 16 sie, 2013 22:13

Dafne pisze:Bo co za różnica, kto powie pierwszy? Ujma na honorze?
Nie tyle ujma, co hmm okazanie słabości?
Lecz diabeł kocha wybrane dzieci i czuwa, by nic nie przeszkodziło w realizacji jego planów.
Awatar użytkownika
Iluminacja
Newbie

Has thanked: 58 times
Have thanks: 43 times
Medals: 7

Postautor: Dafne » pt 16 sie, 2013 22:25

Iluminacja pisze:
Dafne pisze:Bo co za różnica, kto powie pierwszy? Ujma na honorze?
Nie tyle ujma, co hmm okazanie słabości?

Słabością jest powiedzenie komuś, że się go kocha? Trudno mi myśleć o tym w ten sposób - nawet, gdy mowa o tym pierwszym wyznaniu w życiu lub w stosunku do jakiejś osoby.
tysiące twarzy
setki miraży
Awatar użytkownika
Dafne
Spełniacz Marzeń

Has thanked: 105 times
Have thanks: 140 times
Medals: 10

Postautor: adelia » pt 16 sie, 2013 22:27

Bo to jest takie... rozczulanie się. Ckliwe zachowanie. Pewnie, że to może być coś ważnego, ale też napisał ktoś wyżej, że słowa nic nie znaczą.
Szukam możliwości ekspresji.
Miasto tętni życiem, ale to tylko ruch mięśni.
Muszę czuć we krwi puls, a nie siłą inercji
Kulić ogon kiedy krzyczą: „Biegnij”.
Pieprzyć, mogę być trupem,
Dla wielu nie będę szczurem, u celu nie czuję presji.
Chcą mnie umniejszyć, z pogardą wzrok,
To nie imadło, to chamstwo i nic ponadto, ziom.

Bisz-Serce musi bić
adelia
Newbie

Has thanked: 35 times
Have thanks: 33 times
Medals: 6

Postautor: Pawian » sob 17 sie, 2013 21:18

Zreszta strata partnera to i tak nie koniec swiata. W wypadku twich znajomych, dobrze ze mu oznajmila swoje uczucia. Lepiej z tym nie czekac, bo im pozniej tym gorzej. Moj kolega tez mial taka relacje z dziewczyna. Po jakims czasie powiedziala mu, ze zaczyna sie w nim zakochiwac. Zerwal znajomosc, bo nie ma ochoty na zwiazki.
nie, nie mam polskich znakow.
Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel

Has thanked: 56 times
Have thanks: 70 times
Marzenie: Zostaly tylko dwa do spelnienia!
Medals: 5

Postautor: Pro » sob 17 sie, 2013 21:26

Iluminacja pisze:Nie tyle ujma, co hmm okazanie słabości?

Serio? Trochę nie kumam, bo dla mnie mówienie o swoich uczuciach jest trudne i ja w swoim wykonaniu takie wyznanie(oczywiście szczere) uznałbym za dowód siły, a nie słabości.
Pro
Newbie

Has thanked: 24 times
Have thanks: 60 times
Imię: Hubert
Medals: 9

Postautor: Iluminacja » sob 17 sie, 2013 21:31

Dafne pisze:Słabością jest powiedzenie komuś, że się go kocha? Trudno mi myśleć o tym w ten sposób - nawet, gdy mowa o tym pierwszym wyznaniu w życiu lub w stosunku do jakiejś osoby.
To może wyjaśnię, chociaż to może wydawać się dziwne. Kierując takie słowa do kogoś odkrywamy się, swoją słabość do niego, wcale nie będąc wcale pewnym, albo nawet nie mając nadziei na odwzajemnienie. Coś na zasadzie, jeśli powiem mu, że go kocham, będzie miał mnie w garści.
Lecz diabeł kocha wybrane dzieci i czuwa, by nic nie przeszkodziło w realizacji jego planów.
Awatar użytkownika
Iluminacja
Newbie

Postautor: Pawian » sob 17 sie, 2013 21:58

Skoro sie kogos pokochalo, to chyba ta osoba powinna byc dobrym czlowiekiem, prawda? Dlaczego wyznanie milosci mogloby byc rowne z tym, ze od tego momentu bedzie mozna nami manipulowac? To chyba nie o to w tym wszystkim chodzi.
Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel

Postautor: Iluminacja » sob 17 sie, 2013 22:12

Pawian pisze:Skoro sie kogos pokochalo, to chyba ta osoba powinna byc dobrym czlowiekiem, prawda?
Nie? Czasami uczucia można skierować w zupełnie złym kierunku (i nie mówię tutaj o odrzuceniu)

Pawian pisze:To chyba nie o to w tym wszystkim chodzi.
nie chodzi, zgodzę się, ale
1. czasami ktoś może to wykorzystać niejako przeciwko nam.
2. nawet jeśli nie, to takie myślenie może się czasami zdarzać, nawet gdy druga osoba jest dobra. Nie wiem, po prostu obawy :niepewny:
Awatar użytkownika
Iluminacja
Newbie

Postautor: Effy » sob 17 sie, 2013 22:13

Pro pisze:
Iluminacja pisze:Nie tyle ujma, co hmm okazanie słabości?

Serio? Trochę nie kumam, bo dla mnie mówienie o swoich uczuciach jest trudne i ja w swoim wykonaniu takie wyznanie(oczywiście szczere) uznałbym za dowód siły, a nie słabości.

To o czym piszesz jest dowodem siły. Chodzi o to, że stojąc na nie pewnym gruncie, gdy nie wiem co On do mnie czuję, to wiele ryzykuję mówiąc Kocham cię. To On ma kontrolę nad sytuacją.

Pawian pisze:Skoro sie kogos pokochalo, to chyba ta osoba powinna byc dobrym czlowiekiem, prawda? Dlaczego wyznanie milosci mogloby byc rowne z tym, ze od tego momentu bedzie mozna nami manipulowac? To chyba nie o to w tym wszystkim chodzi.

Niekoniecznie musi być dobrym człowiekiem. Miłość bywa ślepa. Z pozoru może być dobrym człowiekiem, a później okazuję się, że od paru miesięcy dobiera się do dziecka. Kto by pomyślał.
To on ma w rękach karty - wie co czuję do niego. Może wykorzystać to dla swoich celów z jakiś tam powodów.
Effy
Spełniacz Marzeń

Has thanked: 13 times
Have thanks: 20 times
Medals: 4

Postautor: Pawian » sob 17 sie, 2013 22:19

Oczywiscie, ze mozna zakochac sie w niewlasciwej osobie, jednak mowiac "kocham cie", przeszlo sie te faze zakochania, poznalo sie te osobe z wielu stron. Dlatego nie wzielam pod uwagi faktu, ze mozna 'zakochac sie' w niewlasciwym/ej. Chyba, ze mowimy tutaj tak ogolnie. Obojetnie czy jest sie w fazie zauroczenia, zakochania czy w fazie calkowitego balansu uczuc, a i tak i tak mowi sie, ze sie kogos kocha. Ja w swoim zyciu powiedzialam, ze kogos kocham paru osobom. Moim dziadkom, mamie, przyjaciolce, pierwszemu chlopakowi i mojemu terazniejszemu narzeczonemu.
Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel

Postautor: Dafne » ndz 18 sie, 2013 08:14

Iluminacja pisze:Coś na zasadzie, jeśli powiem mu, że go kocham, będzie miał mnie w garści.
Ja nie miałam takich obaw. Może dlatego, że przedtem wiedziałam o uczuciach drugiej strony i mniej ryzykowałam? Wg mnie, kiedy "iskrzy" między ludźmi, to się czuje podskórnie, że coś może z tego być i w tym momencie podjęcie takiego ryzyka jest naturalną koleją rzeczy - no bo ile można siedzieć pod miotłą? :>
Pawian pisze:Skoro sie kogos pokochalo, to chyba ta osoba powinna byc dobrym czlowiekiem, prawda?
Powinna, ale nie zawsze jest. Ale niekiedy te osoby wplątują się w takie relacje na własne życzenie.

Iluminacja pisze:czasami ktoś może to wykorzystać niejako przeciwko nam.
Może również wykorzystywać bez wypowiedzianej formułki miłosnej. To widać, no nie wiem, po zachowaniu, po spojrzeniach. Ktoś, kto ma złe zamiary, bacznie obserwuje, o wiele baczniej od kogoś, kto nie ma nic na sumieniu.
Pawian pisze:"kocham cie", przeszlo sie te faze zakochania, poznalo sie te osobe z wielu stron
Serio? Dopiero wtedy? O, chyba jestem jakimś ewenementem, ale ja wyznalam uczucie wlaśnie w trakcie zakochania - kiedy to faktycznie czułam, a nie po, kiedy... no właśnie? Kiedy uczucie przeszło jakąś transformację? To się czuje tak mechanicznie? Dla mnie uczucie jest jedno, tylko pod wpływem czasu i doświadczeń dojrzewa.
tysiące twarzy
setki miraży
Awatar użytkownika
Dafne
Spełniacz Marzeń

Has thanked: 105 times
Have thanks: 140 times
Medals: 10

Postautor: Thor » ndz 18 sie, 2013 09:55

Niespodziewane, spontaniczne i w odpowiednim momencie - non plan!!!
Otwórz oczy za siebie spójrz,
Coś pięknego wokół stwórz,
Świat ten nie jest taki zły,
Pozwól tylko marzyć i śnić.
Thor
Extra marzyciel

Has thanked: 9 times
Have thanks: 1 time
Imię: Jarek
Medals: 2

Postautor: Pawian » ndz 18 sie, 2013 15:01

Dafne, niekoniecznie, mozebwlasnie ty jestes normalna, a ja jak zwykle zyje wedlug jakiegos ubzduranego scenariusza (Czesto mam takie uczucie, ze tak jest). Ze swoim poczulam, ze go kocham, wtedy kiedy po prostu siedzielismy na kanapie i pstrykalismy pilotem miedzy kanalami. Takie spokojne i typowe zycie, sklonilo mnie do refleksji, ze to takie normalne. Tak powinno byc i ze bez niego moj caly system istnienia musialby sie zresetowac. Bycie z kims jest tak oczywiste, ze wszystkie podejmowane akcje przez nas pasuja do siebie i sa czescia ukladanki. Taka symetria w uczuciach, w tym co robimy i jak myslimy. To wszystko przemknelo mi przez ulamek sekundy w tym wlasnie momencie. Wtedy zdecydowalam sie powiedziec, ze kocham.
Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel

Postautor: Punishment » śr 04 wrz, 2013 20:30

Chłopak powinien. :) Dlatego ja zbieram się zawsze na odwagę gdy coś czuję więcej i to mówię. :) Nie bojąc się jakoś wyśmiania. xD
Where'd you go?
Where's your home?
How'd you end up all alone?
Can you hear me now?

There's no light,
There's no sound,
Hard to breathe when you're underground,
Can you hear me now?
Hear me now!
Punishment
Newbie

Has thanked: 3 times
Have thanks: 4 times

Postautor: inanna » czw 05 wrz, 2013 14:41

Powinien ten, kto to poczuł, bo rzucanie tym traci na wartości. Teraz usłyszałam to pierwsza, ale wcześniej, to ja pierwsza odczułam potrzebę powiedzenia, że kocham. Razem z partnerem nie mówimy sobie tego dosyć często, bo nie jest nam to potrzebne. Jednak momenty, w których jedno z nas powie KOCHAM CIĘ, są takim strzałem spełnienia, które nas tylko umacnia w tym, że mimo przeciwności i problemów, my nadal się kochamy.
Złych wspomnień nie musisz brać ze sobą.
I bez tego będą cię prześladować. - C.R.Z
inanna
Marzyciel-Gaduła+

Has thanked: 1 time
Have thanks: 1 time
Imię: ...

Postautor: beyourself » czw 05 wrz, 2013 18:22

Wazne jest chyba zeby nie powiedziec tego za szybko ;)
Ale w moim zwiazku to ja powiedziałam pierwsza, i zaraz po tym usłyszałam "Ja Ciebie bardziej"
Dla mnie kazde kocham Cię jest czyms waznym a nie przereklamowanym.
"w uśmiechu może być dużo czułości, bo poczucie humoru bywa cudownym filtrem do znieczulenia smutnej rzeczywistości"
Awatar użytkownika
beyourself
Marzyciel-Gaduła+

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time
Imię: angelika

Re: Słowa "kocham Cie"

Postautor: dreamy » sob 25 sty, 2014 10:22

U nas pierwszy był Połówek, u mnie wyszło to jakiś czas później. I nie chodziło tu o to, że ja go wtedy już nie kochałam, po prostu musiałam poczekać na ten odpowiedni czas. I tyle.
A do tego kto pierwszy powinien. Bez znaczenia według mnie. Kto czuje pierwszy ten mówi i już. ;)
dreamy
Extra marzyciel

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time

Poprzednia

Wróć do Zbiór tematów archiwalnych