Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Dziwne teorie spiskowe

Troszkę dreszczyku emocji, mrożące krew w żyłach, często zaskakujące tematy. Wszystko co nas ciekawi, fascynuje, jest dla nas zagadką. Ufo, duchy, owiane tajemnicą miejsca - możesz wierzyć lub nie.

Dziwne teorie spiskowe

Postautor: Pro » wt 17 gru, 2013 11:13

Tworzenie teorii spiskowych leży chyba w naturze ludzkiej. Pewnie w części z nich jest jakieś ziarno prawdy. Wbrew pozorom ludzie są dość dobrymi obserwatorami, ale przy tym często wyciągają zbyt pochopne i za daleko idące wnioski.

Jakie są najdziwniejsze i najbardziej nieprawdopodobne teorie spiskowe, o których słyszeliście?
Jak myślicie, skąd bierze się w niektórych ludziach chęć prześcigania się w wymyślaniu coraz bardziej niezwykłych teorii?

Ja ostatnio natrafiłem w sieci na filmik kolesia, który jest przekonany o tym, że Eminem nie żyje. Shady miał zostać zamordowany w 2006 roku i zastąpiony androidem-sobowtórem. Facet stworzył osiem dość długich filmików, które rzekomo prezentują stuprocentowe dowody na potwierdzenie tego "faktu". Wszystkich, którzy kwestionują prawdziwość tego wywodu nazywa ślepcami i idiotami.

Jesteście skłonni uwierzyć w coś takiego?
Pro
Newbie

Has thanked: 24 times
Have thanks: 60 times
Imię: Hubert
Medals: 9

Re: Dziwne teorie spiskowe

Postautor: Dafne » wt 17 gru, 2013 11:38

Śmierć jest właśnie przyczynkiem do tworzenia tychże teorii spiskowych, zwłaszcza, gdy chodzi o osobę powszechnie lubianą i znaną. Najwięcej teorii spiskowych dotyczy zatonięcia Titanica czy samobójstwa Hitlera (jedna z nich mówi, że przeszedł tajemnym przejściem i żył sobie do późnych lat starości na jakiejś wysepce). To samo ze śmiercią Marylin Monroe czy Elvisa Presleya.
Wolę jednak powoływać się na rzetelne źródła.
dum spiro, spero

Has thanked: 90 times
Have thanks: 133 times
Medals: 10

Postautor: Saya » wt 17 gru, 2013 12:01

Uwielbiam czytać o teoriach spiskowych odnośnie istot pozaziemskich, większość sprowadza się do "faktu" że są, współpracują z rządami na ziemi, szczególnie z USA bądź rząd wie i czerpie korzyści z zatajania tej informacji.
Co do prawdziwości takich tez... wierze w nie w mniejszym lub większym stopniu, dlaczego? W dobrym kłamstwie zawsze jest element prawdy a najciemniej jest pod latarnią :P Poza tym byłoby nudno dla mnie w życiu bez właśnie elementu wiary w istoty pozaziemskie i inne rzeczy :)
Saya
Newbie

Has thanked: 14 times
Have thanks: 7 times
Medals: 5

Postautor: redzik » wt 17 gru, 2013 12:37

Wydaje mi się, że takie filmiki tworzą ludzie, którzy chcą w jakiś sposób zaistnieć i to jest dla nich jedyna możliwość. Coś coraz częściej słyszy się też o tym, że użytkownicy portali społecznościowych przesyłają informacje o śmierci jakiegoś aktora co nie jest prawdą. Takie żarty w ogóle nie śmieszą, są żenujące.
Awatar użytkownika
redzik

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time

Postautor: Dafne » wt 17 gru, 2013 12:42

Też mam wrażenie, że koleś chciał zaistnieć. Może jest chory psychicznie?

I zgadzam się z redzikiem. Zaobserwowałam to na Facebooku, gdzie, aby przeczytać dany artykuł, trzeba wpisać swoją nazwę miasta. Oczywiście, dotyczy to niektórych artykułów, które tworzą cwani ludzie. Potem na tablicy wyświetla się nazwa miasta i artykuł: "Tragiczny wypadek", co jest mylące i szczególnie wredne ze strony autorów...
dum spiro, spero

Has thanked: 90 times
Have thanks: 133 times
Medals: 10

Postautor: Iluminacja » wt 17 gru, 2013 12:47

Dość zabawne nawet :hihi: android też mi coś. Ciekawa jestem czy ktokolwiek mu uwierzył.
Lecz diabeł kocha wybrane dzieci i czuwa, by nic nie przeszkodziło w realizacji jego planów.
Awatar użytkownika
Iluminacja
Newbie

Has thanked: 53 times
Have thanks: 41 times
Medals: 7

Postautor: Pro » wt 17 gru, 2013 12:53

Iluminacja pisze:Dość zabawne nawet :hihi: android też mi coś. Ciekawa jestem czy ktokolwiek mu uwierzył.

Ludzie wierzą w reptilian, więc w to pewnie jakaś część odbiorców też uwierzyła.

I nie chodzi mi o żarty mówiące o tym, że ktoś tam umarł. Są to głupie kawały, ale nie mają za wiele wspólnego z tematem. Ludzie wierzą w to, że Rosjanie mają maszynę do sterowania pogodą, która powoduje dziwne zjawiska atmosferyczne. Chodzi mi o tego typu bzdury. Dlaczego ktoś chce to wymyślać i dlaczego inni ślepo w to wierzą? Dodatkowo argumentem za prawdziwością tych teorii jest 'jeśli nam nie wierzysz, masz zamknięty umysł'. A moim zdaniem trzeba mieć naprawdę zamknięty umysł, żeby dać wiarę we wszystko, co wymyślają jacyś domorośli detektywi.
Pro
Newbie

Has thanked: 24 times
Have thanks: 60 times
Imię: Hubert
Medals: 9

Postautor: Saya » wt 17 gru, 2013 13:22

Pro pisze:Ludzie wierzą w to, że Rosjanie mają maszynę do sterowania pogodą

To chyba Amerykanie i Stacja HAARP, wobec tego twierdzi się w pewnych kręgach że np huragan Sandy został wywołany przez amerykański rząd ;)
Saya
Newbie

Has thanked: 14 times
Have thanks: 7 times
Medals: 5

Wróć do Strefa tajemnic