Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Dziwne teorie spiskowe

Troszkę dreszczyku emocji, mrożące krew w żyłach, często zaskakujące tematy. Wszystko co nas ciekawi, fascynuje, jest dla nas zagadką. Ufo, duchy, owiane tajemnicą miejsca - możesz wierzyć lub nie.

Dziwne teorie spiskowe

Postautor: Pro » wt 17 gru, 2013 11:13

Tworzenie teorii spiskowych leży chyba w naturze ludzkiej. Pewnie w części z nich jest jakieś ziarno prawdy. Wbrew pozorom ludzie są dość dobrymi obserwatorami, ale przy tym często wyciągają zbyt pochopne i za daleko idące wnioski.

Jakie są najdziwniejsze i najbardziej nieprawdopodobne teorie spiskowe, o których słyszeliście?
Jak myślicie, skąd bierze się w niektórych ludziach chęć prześcigania się w wymyślaniu coraz bardziej niezwykłych teorii?

Ja ostatnio natrafiłem w sieci na filmik kolesia, który jest przekonany o tym, że Eminem nie żyje. Shady miał zostać zamordowany w 2006 roku i zastąpiony androidem-sobowtórem. Facet stworzył osiem dość długich filmików, które rzekomo prezentują stuprocentowe dowody na potwierdzenie tego "faktu". Wszystkich, którzy kwestionują prawdziwość tego wywodu nazywa ślepcami i idiotami.

Jesteście skłonni uwierzyć w coś takiego?
Pro
Newbie

Has thanked: 24 times
Have thanks: 60 times
Imię: Hubert
Medals: 9

Re: Dziwne teorie spiskowe

Postautor: Dafne » wt 17 gru, 2013 11:38

Śmierć jest właśnie przyczynkiem do tworzenia tychże teorii spiskowych, zwłaszcza, gdy chodzi o osobę powszechnie lubianą i znaną. Najwięcej teorii spiskowych dotyczy zatonięcia Titanica czy samobójstwa Hitlera (jedna z nich mówi, że przeszedł tajemnym przejściem i żył sobie do późnych lat starości na jakiejś wysepce). To samo ze śmiercią Marylin Monroe czy Elvisa Presleya.
Wolę jednak powoływać się na rzetelne źródła.
tysiące twarzy
setki miraży
Awatar użytkownika
Dafne
Spełniacz Marzeń

Has thanked: 101 times
Have thanks: 137 times
Medals: 10

Postautor: Saya » wt 17 gru, 2013 12:01

Uwielbiam czytać o teoriach spiskowych odnośnie istot pozaziemskich, większość sprowadza się do "faktu" że są, współpracują z rządami na ziemi, szczególnie z USA bądź rząd wie i czerpie korzyści z zatajania tej informacji.
Co do prawdziwości takich tez... wierze w nie w mniejszym lub większym stopniu, dlaczego? W dobrym kłamstwie zawsze jest element prawdy a najciemniej jest pod latarnią :P Poza tym byłoby nudno dla mnie w życiu bez właśnie elementu wiary w istoty pozaziemskie i inne rzeczy :)
Saya
Newbie

Has thanked: 14 times
Have thanks: 7 times
Medals: 5

Postautor: redzik » wt 17 gru, 2013 12:37

Wydaje mi się, że takie filmiki tworzą ludzie, którzy chcą w jakiś sposób zaistnieć i to jest dla nich jedyna możliwość. Coś coraz częściej słyszy się też o tym, że użytkownicy portali społecznościowych przesyłają informacje o śmierci jakiegoś aktora co nie jest prawdą. Takie żarty w ogóle nie śmieszą, są żenujące.
Awatar użytkownika
redzik

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time

Postautor: Dafne » wt 17 gru, 2013 12:42

Też mam wrażenie, że koleś chciał zaistnieć. Może jest chory psychicznie?

I zgadzam się z redzikiem. Zaobserwowałam to na Facebooku, gdzie, aby przeczytać dany artykuł, trzeba wpisać swoją nazwę miasta. Oczywiście, dotyczy to niektórych artykułów, które tworzą cwani ludzie. Potem na tablicy wyświetla się nazwa miasta i artykuł: "Tragiczny wypadek", co jest mylące i szczególnie wredne ze strony autorów...
tysiące twarzy
setki miraży
Awatar użytkownika
Dafne
Spełniacz Marzeń

Has thanked: 101 times
Have thanks: 137 times
Medals: 10

Postautor: Iluminacja » wt 17 gru, 2013 12:47

Dość zabawne nawet :hihi: android też mi coś. Ciekawa jestem czy ktokolwiek mu uwierzył.
Lecz diabeł kocha wybrane dzieci i czuwa, by nic nie przeszkodziło w realizacji jego planów.
Awatar użytkownika
Iluminacja
Newbie

Has thanked: 58 times
Have thanks: 43 times
Medals: 7

Postautor: Pro » wt 17 gru, 2013 12:53

Iluminacja pisze:Dość zabawne nawet :hihi: android też mi coś. Ciekawa jestem czy ktokolwiek mu uwierzył.

Ludzie wierzą w reptilian, więc w to pewnie jakaś część odbiorców też uwierzyła.

I nie chodzi mi o żarty mówiące o tym, że ktoś tam umarł. Są to głupie kawały, ale nie mają za wiele wspólnego z tematem. Ludzie wierzą w to, że Rosjanie mają maszynę do sterowania pogodą, która powoduje dziwne zjawiska atmosferyczne. Chodzi mi o tego typu bzdury. Dlaczego ktoś chce to wymyślać i dlaczego inni ślepo w to wierzą? Dodatkowo argumentem za prawdziwością tych teorii jest 'jeśli nam nie wierzysz, masz zamknięty umysł'. A moim zdaniem trzeba mieć naprawdę zamknięty umysł, żeby dać wiarę we wszystko, co wymyślają jacyś domorośli detektywi.
Pro
Newbie

Has thanked: 24 times
Have thanks: 60 times
Imię: Hubert
Medals: 9

Postautor: Saya » wt 17 gru, 2013 13:22

Pro pisze:Ludzie wierzą w to, że Rosjanie mają maszynę do sterowania pogodą

To chyba Amerykanie i Stacja HAARP, wobec tego twierdzi się w pewnych kręgach że np huragan Sandy został wywołany przez amerykański rząd ;)
Saya
Newbie

Has thanked: 14 times
Have thanks: 7 times
Medals: 5

Wróć do Strefa tajemnic