Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Ulubione postacie z książek

Świat książek. Potrafisz 'pożreć' książkę w jedną noc? Podaj tytuł, niech inni też nie mogą zasnąć bez dowiedzenia się co będzie w następnym rozdziale.

Ulubione postacie z książek

Postautor: Bird » śr 01 wrz, 2010 12:58

Było juz bardzo dużo o ulubionych ksiązkach, a własnie, macie jakies swe ulubione postacie ksiązkowe? jesli tak to co to za postacie? I z jakich książek? Co was w nich fascynuje?
Awatar użytkownika
Bird
Bujający w obłokach

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time

Postautor: Q » pt 03 wrz, 2010 16:46

Moim odwiecznym ulubieńcem jest Rodion Romanowicz Raskolnikow, główny bohater Zbrodni i kary. Zafascynował mnie od pierwszych kartek powieści, jego psychika, wewnętrzna walka, poglądy i wszystko to, co najpierw doprowadziło go do morderstwa, a potem do wewnętrznej skruchy i odrodzenia.
Lubię bohaterów, którzy nie są bezwzględnie dobrzy, ani źli do szpiku kości. Najlepsi są ci pośredni, mający ciemną stronę. Albo inaczej - będący draniami, ale z odruchami dobrego serca.
Reszta jest milczeniem.
Q
Spełniacz Marzeń

Have thanks: 1 time
Medals: 1

Postautor: Obwarzanek » pt 03 wrz, 2010 18:51

Jan Onufry Zagłoba, chyba nie muszę pisac, jakich książek jest bohaterem, bo to powinien wiedziec każdy, kto może się pochwalic jakimkolwiek wykształceniem. Tchórz, pijak i warchoł, ale genialny.

Scarlett O'Hara z Przeminęło z wiatrem. Niesamowita kobieta, mimo swoich wad.
...ponieważ bułka.

Tu krzyż przydrożny, tam święty gaj;
jest takie miejsce, taki kraj...
Obwarzanek
Newbie

Has thanked: 23 times
Have thanks: 33 times
Imię: Ignac.
Medals: 6

Postautor: Malbert » ndz 05 wrz, 2010 15:25

Benedykt Gierosławski z "Lodu" Dukaja. Genialnie napisana postać, pisana z perspektywy bezosobowej pierwszej osoby :P To jest coś co trzeba przeczytać i bohater którego trzeba poznać. Genialny matematyk, świetne myślenie logiczne i jego metamorfoza od początku do końca książki... Ciężko tak naprawdę opisać to dokładnie, bo jakże opisać charakter postaci, która jest narratorem przeszło 1000 stron drukowanego pisma? :)
Awatar użytkownika
Malbert
Bujający w obłokach

Postautor: Midnight » czw 28 paź, 2010 07:46

Hm, ciężko powiedzieć, zawsze uwielbiałam Behemota i Wolanda z "Mistrza i Małgorzaty", ale chyba moją ulubioną-ulubioną postacią jest McMurphy z "Lotu nad kukułczym gniazdem".
First they ignore you. Then they laugh at you. Then they fight you. Then you win.
Midnight
Extra marzyciel

Have thanks: 2 times
Imię: Justyna

Postautor: ajwenhou » czw 28 paź, 2010 12:25

Poirot z książek Agathy Christie.
uwielbiam go i jego historie. to, w jaki sposób rozwiązuje zagadki.
happy?
ajwenhou
Newbie

Has thanked: 2 times
Have thanks: 11 times
Imię: Ania
Medals: 4

Postautor: Melancthe » czw 28 paź, 2010 14:01

Od zawsze kocham bohaterów typu "jestem zły ale myślę że jest inaczej"...
W książkach nie znalazłam kogoś kto "zawładnąby moim sercem", ale manga "Death Note" spełniła moje marzenia.
Postać Light'a Yagami'ego jest dla mnie czymś wyjatkowym. Fascynuje mnie jego podejście do sprawiedliwości i często zastanawiam się nad tym w jaki sposób bym się zachowała gdybym otrzymała taki notatnik śmierci. Heh...

Wracając do książek to chyba myliłam się na początku mówiąc, że nie znalazłam bohatera, który by mi w pełni odpowiadał. W książce "Zielona Perła" występuje wiedźma imieniem Melancthe. Stąd też mój nick. :hyhy:
The mind is its own place, and in itself can make a heaven of hell, a hell of heaven..'
Melancthe
Newbie

Has thanked: 21 times
Have thanks: 7 times
Imię: Wioletta

Postautor: Nomadin » czw 28 paź, 2010 19:22

Dla mnie Hari Michaelson zwany też Cainem oraz Ostrzem Tyshalle`a. Jego podejście do świata jest...delikatnie rzecz biorąc dziwne. Kłóci się ze swoją żoną ale jednak okazuje w taki a nie inny sposób swoją miłość. Na zmianę jest mięczakiem oraz zimnym zabójcą. W dodatku jego porównania itd. mnie rozwalają :D
"Let us go inside, something's on THEIR mind
THEY are still alive, can You feel THEIR eyes
Can You feel THEIR eyes?
Now that You are stuck with me You
better be my friend."
Obrazek
Nomadin
Extra marzyciel

Postautor: mimi619 » ndz 31 paź, 2010 20:53

Zoey Redbird z cyklu "Dom Nocy" oraz Afrodytę z tego samego cyklu...
Awatar użytkownika
mimi619
Marzyciel-Gaduła

Postautor: Różyczka » śr 15 gru, 2010 16:48

Hmm najbardziej podobała mi sie Ania z Zielonego Wzgórza, po za tym wiele postaci z romansów ;) Ale nie pamiętam ich imion ;)
Różyczka
Marzyciel-Gaduła+

Postautor: Master Jedi » pn 27 cze, 2011 23:10

Syriusz Black i Severus Snape z "Harry'ego Pottera". Obaj tajemniczy, mający swoje zdanie, zdecydowani i wyjątkowi. ;)
Master jest tylko jeden... ja!
Master Jedi
Łapacz chmur

Postautor: nieogarniety » pt 08 lip, 2011 12:10

Eddie Dean z Mrocznej Wieży oraz Randall Flagg, który również pojawił się w Mrocznej Wieży, ale także w kilku innych tytułach Kinga. Zawsze jako czarny charakter. Chyba główny reprezentant najczystszego zła w powieściach Stephena.
nieogarniety
Administrator

Has thanked: 41 times
Have thanks: 45 times
Imię: Marcin
Medals: 5

Re: Ulubione postacie z książek

Postautor: TypowoNegatywny » pn 29 paź, 2012 20:00

nieogarniety pisze:Randall Flagg

Otóż to. Flagg chce zniszczyć ludzi ich własnymi rękami. Niesamowity manipulator, samotnik, odmieniec.

I karzeł z PLiO - Tyrion po prostu przypomina charakterem mnie.
Perfekcyjnie opanowane udawanie obojętności.
Awatar użytkownika
TypowoNegatywny
Bujający w obłokach

Has thanked: 12 times
Have thanks: 27 times

Postautor: Bogini Śmiechu » czw 21 lis, 2013 12:57

Windsor Horne Lockwood III (zwany Winem) :serce: - przyjaciel Myrona z książek H. Cobena. Uwielbiam go za jego poczucie humoru i "psychopatyzm" :rotfl: I za to, że zawsze pojawia się we właściwym momencie, żeby uratować tamtemu drugiemu tyłek.
I jeszcze Licoln Rhyme z książek J. Deavera. Za jego błyskotliwość i genialność.
Siedzę na ławce, sięgam głową do chmur...
A niebo jest gładkie i nie ma w nim dziur...
Siedzę na ławce, w głowie wino i śpiew...
A w dole po trawce nogom brykać się chce...
Bogini Śmiechu
Newbie

Have thanks: 3 times
Imię: Sylwia
Medals: 2

Postautor: Pro » czw 21 lis, 2013 13:09

Bogini Śmiechu pisze:I jeszcze Licoln Rhyme z książek J. Deavera. Za jego błyskotliwość i genialność.

Tak. I za to, że jest taki "słodko-gorzki" :P

Poza tym Holden Caulfield - z sentymentu, przeszło mi już utożsamianie się z nim. Don Corleone bo był bardzo mądry. Oczywiście pewne zasady, którymi się kierował są nie do przyjęcia w cywilizowanym świecie, ale cała otoczka jak najbardziej do mnie przemawia. Nie wiem kto jeszcze, bardzo dużo postaci mi przychodzi do głowy, ale to chyba takie żelazne top3.
Pro
Newbie

Has thanked: 24 times
Have thanks: 60 times
Imię: Hubert
Medals: 9

Postautor: Dafne » czw 21 lis, 2013 23:48

Pro, mnie Holden zniewala, dlatego czytałam "Buszującego w zbożu" jakieś trzy razy. Trudno to powiedzieć, ale uosabia jakieś namiętne cechy w sobie, dlatego być może jego postać jest taka interesująca... Mi się zawsze kojarzył z czarnym koniem.
dum spiro, spero

Has thanked: 89 times
Have thanks: 131 times
Medals: 10

Postautor: Pro » pt 22 lis, 2013 00:47

Dafne pisze:Pro, mnie Holden zniewala, dlatego czytałam "Buszującego w zbożu" jakieś trzy razy.

Ja około piętnastu :P
Pro
Newbie

Postautor: Dafne » pt 22 lis, 2013 23:55

Pro, ja za to mam tak, że nie lubię wracać do raz już przeczytanej książki. Bo to żadna przyjemność, nie ma zaskoczenia, jeśli wiadomo, jak się skończy i jakie myśli prezentuje. Znam tylko jedno dzieło, które można czytać na różnych etapach życia- Biblia. No i kodeksy prawne. Ale to już nie dzieło. W każdym razie, dla mnie to jest pewnego rodzaju szok, kiedy słyszę, że ktoś kilkanaście razy przeczytał swoją ulubioną książkę. Może dlatego, że sama tak nie potrafię.
dum spiro, spero

Has thanked: 89 times
Have thanks: 131 times
Medals: 10

Postautor: Pro » sob 23 lis, 2013 11:08

Dafne, Ojca Chrzestnego, który jest kilka razy grubszy też przynajmniej kilka razy czytałem. I jak dla mnie obie te książki zawierają w sobie o wiele mądrzejszy, choć może nieco mniej "uniwersalny" przekaz niż Biblia. I nigdy nie zrozumiem dlaczego Biblia jest tak bardzo wychwalana jako dzieło literackie.

Dafne pisze:Bo to żadna przyjemność, nie ma zaskoczenia, jeśli wiadomo, jak się skończy i jakie myśli prezentuje.

To samo można powiedzieć o filmach, które niektórzy oglądają wielokrotnie i znają prawie na pamięć. A jednak są ludzie, którzy swoje ulubione filmy katują na wszystkie strony. Ja mam tak samo, tylko że z książkami ;)
Pro
Newbie

Postautor: Krzyszy » ndz 24 lis, 2013 11:44

Dafne pisze: ja za to mam tak, że nie lubię wracać do raz już przeczytanej książki. Bo to żadna przyjemność, nie ma zaskoczenia, jeśli wiadomo, jak się skończy i jakie myśli prezentuje.

Zauważyłem ze z wiekiem zmieniamy się, mamy inne poglądy na życie i świat, inne doświadczenia, co za tym idzie czytając daną książkę na 'innym etapie życia', postrzegamy inaczej wydarzenia w niej zawarte, zachowania, czy nawet intencje autora. Podchodzę inaczej, rozumiem inaczej czy nawet dostrzegam sprawy których wcześniej nie spostrzegłem.

Wracając do głównego wątku to moimi ulubionymi postaciami są
Geralt z Rivii i Ciri z wiedźmina.
Arya z pieśni lodu i ognia.
Lupin z HP.
Karl Krafft z fabryki oficerów.
Asch z 08/15
i jeszcze parę innych :)

Ciekaw jestem co cechuje że te postacie najbardziej lubię najbardziej. Jakby tak ich wypisać ich cechy, można by było zrobić analizę mnie :)
Ale najważniejsze, to że kiedy zamknę oczy,
kiedy zamknę oczy nic nie zaskoczy mnie.
Krzyszy
Marzyciel-Gaduła

Has thanked: 3 times

Postautor: ćma » pt 29 lis, 2013 19:56

Windsor Horne Lockwood III (zwany Winem) :serce: - przyjaciel Myrona z książek H. Cobena. Uwielbiam go za jego poczucie humoru i "psychopatyzm" :rotfl: I za to, że zawsze pojawia się we właściwym momencie, żeby uratować tamtemu drugiemu tyłek.
O tak, też go bardzo lubię! :serce:

+

Cztery Sery z Jak Bóg przykazał Ammaniti.
Niezwykły psychol. Bałam się go, mimo tego, że to takie duże dziecko tylko, albo aż. Niepokojący typ. Uwielbiam.

Eberhard Mock z serii Krajewskiego.
Gruboskórny, odpychający, niemoralny, obrzydliwy wręcz. Takich bohaterów lubię najbardziej. Polubiłam go. Kiedy po raz kolejny czytam o tym, co on tam nawyrabiał, to czuję się, jakbym czytała o najlepszym przyjacielu, kimś bardzo bliskim, przywiązałam się do niego.
all right, but fuck you
ćma
Marzyciel-Gaduła

Imię: Paulina

Postautor: bumerrang » wt 10 gru, 2013 08:27

Tyrion z "Gry o Tron" G. R. R. Martina :D
Awatar użytkownika
bumerrang