Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Holocaust za naszych czasów

Interesujesz się historią i lubisz o niej dyskutować? To idealny dział dla Ciebie!

Holocaust za naszych czasów

Postautor: Patorek » pn 29 kwie, 2013 21:53

Jest rok 1941, eksterminacja żydów posuwa się wciąż do przodu, tysiące żydów traci życie każdego dnia.
Ty jesteś młodą osobą 20 - paru letnią żyjącą na innym kontynencie nie odczuwającą powagi sytuacji.
Jednak doskonale zdającą sobie sprawę z tego co się dzieje w Polsce.
Ogólnie w obiegu wszyscy zdają sobie z tego sprawę, mimo to w mediach niewiele się o tym mówi i nikt nic nie robi.

To wyżej to wymyślony zarys historii oparty na faktach w celu zadania kilku pytań.

Czy w ogóle w takiej sytuacji zwykły szary człowiek, nie mający wpływów i wielu środków pieniężnych może coś zrobić?
A ty co robisz w takiej sytuacji? Pozostajesz obojętny? Czy podejmiesz się jakiegoś działania?
~ Jestem jak alfabet - jest we mnie Biblia, Tora, Koran i Markiz de Sade ~
Awatar użytkownika
Patorek
Moderator

Has thanked: 32 times
Have thanks: 108 times
Imię: Twoje marzenie
Medals: 9

Re: Holocaust za naszych czasów

Postautor: sepän poika » pn 29 kwie, 2013 22:06

Patorek pisze:To wyżej to wymyślony zarys historii oparty na faktach w celu zadania kilku pytań.

Na jakich dokładnie faktach? Bo na świecie nikt sobie nie zdawał sprawy z rozmiarów holocaustu. Ba, nikt nawet sobie czegoś takiego nie mógł wyobrazić. Świadczą o tym na przykład relacje Karskiego. Zresztą podejrzewam, że nawet w Polsce mało kto miał pojęcie o tym, co się dzieje, bo raczej nikt się tym specjalnie nie chwalił.

No i jakie działania może podjąć osoba żyjąc w takiej np. Australii niby?
- Życie nie jest ani dobre, ani złe.
- A jakie?
- Nieuniknione. Jeden ma wygrane, drugi ma przesrane.
sepän poika
Newbie

Has thanked: 55 times
Have thanks: 76 times
Medals: 7

Postautor: Patorek » pn 29 kwie, 2013 22:11

sepän poika, na faktach w znaczeniu, że Holocaust miał miejsce,
sytuacja dalsza, która została przedstawiona jest zmyślona. Chodzi mi o ogólną dyskusję,
czy wiedząc to cokolwiek można byłoby zrobić? Czy i tak historia potoczyłaby się bez zmian?
~ Jestem jak alfabet - jest we mnie Biblia, Tora, Koran i Markiz de Sade ~
Awatar użytkownika
Patorek
Moderator

Has thanked: 32 times
Have thanks: 108 times
Imię: Twoje marzenie

Postautor: V » pn 29 kwie, 2013 22:42

Patorek pisze:A ty co robisz w takiej sytuacji? Pozostajesz obojętny? Czy podejmiesz się jakiegoś działania?
Wstepuje do armii i lece skopać tyłek szwabom.
Dlaczego nie w moim łóżku palisz tej nocy papierosa za papierosem?
V
Newbie

Has thanked: 22 times
Have thanks: 33 times
Imię: Eljot
Medals: 3

Postautor: Dafne » czw 02 maja, 2013 14:57

Patorek pisze:A ty co robisz w takiej sytuacji? Pozostajesz obojętny? Czy podejmiesz się jakiegoś działania?
Jednostka mało zdziała w takich sytuacjach. Sama bym się nigdzie nie ruszała, poza tym, jestem kobietą, a w tamtych czasach, kobiety siedziały w domach i opiekowały się dziećmi. Ale najchętniej zrobiłabym tak, jak V :P.
Poza tym, wydaje mi się, że mało osób wiedziało o rozmiarach tragedii, naprawdę mało, oprócz tych, którzy to przeżyli, ponieważ fałszowano liczbę zamordowanych do minimum.
tysiące twarzy
setki miraży
Awatar użytkownika
Dafne
Spełniacz Marzeń

Has thanked: 105 times
Have thanks: 140 times
Medals: 10

Postautor: powidlo » wt 07 maja, 2013 10:40

Można by ewentualnie zebrać grupkę ludzi i zwrócić się do władz, chyba jedyna szansa, że coś ruszy - zwrócić się do kogoś, kogo przynajmniej w teorii można brać pod uwagę.
arytmia uczuć
powidlo
Newbie

Has thanked: 95 times
Have thanks: 43 times
Imię: Olga
Medals: 10

Postautor: MatGamz » ndz 12 maja, 2013 11:27

A ty co robisz w takiej
sytuacji? Pozostajesz obojętny?
Czy podejmiesz się jakiegoś
działania?

Uprowadzam samolot z lotniska i wbijam się w budynek rządu, oczywiście w czasie gdy tam by był Hitlerek.
Awatar użytkownika
MatGamz

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time

Postautor: Pro » sob 26 paź, 2013 09:59

Co robię? Nic. Cały świat był wówczas ogarnięty wojną i żyjąc na przykład w Stanach musiałbym albo pracować w kraju albo jechać walczyć(co w efekcie doprowadziło do zakończenia holocaustu, ale raczej pośrednio). Teraz też zdajemy sobie sprawę, że niewinni ludzie codziennie giną na całym świecie w jakichś bezsensownych wojnach(oczywiście nie na taką skalę) i nic nie możemy z tym zrobić jako jednostki. Są jakieś organizacje, ludzie, którzy się zajmują takimi rzeczami. Ja ze swojej perspektywy szarrego człowieka nie mogę z tym za wiele zrobić. Nie mówię, że to akceptuję, ale jednak jako przeciętny człowiek czy nawet żołnierz nie mam żadnego wpływu na takie rzeczy.
Pro
Newbie

Has thanked: 24 times
Have thanks: 60 times
Imię: Hubert

Wróć do Historia