Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Mlode mamy?

Tematy wybrane to zarchiwizowania na rzecz "odświeżenia forum".

Re: Mlode mamy?

Postautor: Pawian » czw 19 wrz, 2013 22:51

Nanya pisze:No co byś w takiej sytuacji proponowała, co by uspokoiło dziecko?

Albo grozbe, ze jak sie nie uspokoi to wsadze je do klatki ze szczurami [joke], albo wzielabym pod pache i zaprowadzila do domu i dala solidna kare na przyjemnosci i time out w kacie.
Nanya pisze:Ja patrząc globalnie: gdy one oglądają bajkę

Moze masz racje, ze czasem takie detale sa bedne, jezeli masz game obowiazkow na barkach. Najlepszym rozwiazaniem jest gotowy kanal dla dzieci z odpowiednimi bajkami.
Osobiscie zablokuje kanaly takie jak "Disney XD", kiedy urodzi mi sie dziecko. Wtedy nie ma szans, zeby pociecha ogladala cos, co jest ..."dziwne", a ogladala cos lepszego i uczacego, kiedy ja musze sie czyms zajac.
nie, nie mam polskich znakow.
Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel

Has thanked: 56 times
Have thanks: 70 times
Marzenie: Zostaly tylko dwa do spelnienia!
Medals: 5

Postautor: Ruta » czw 19 wrz, 2013 23:17

Nanya pisze:Może raczej jest okolicznością łagodzącą na czasem niepoprawne zachowanie zmęczonego rodzica, który musi patrzeć globalnie, a nie tylko skupiać się na konkretnej sytuacji.

Gorzej, jeśli się taką taktykę stosuje długofalowo, bo zapewnia spokój. Na to moim zdaniem nie ma usprawiedliwienia.

Pawian pisze:Albo grozbe, ze jak sie nie uspokoi to wsadze je do klatki ze szczurami [joke], albo wzielabym pod pache i zaprowadzila do domu i dala solidna kare na przyjemnosci i time out w kacie.

Ja myślę, że to też zależy od dziecka. Na jedno groźby kary podziała, na inne nie. Jedno dziecko trzeba uspokajać próbom tłumaczenia, że nie wolno, a na innego trzeba krzyknąć. Trzeba próbować co na dziecko działa, rzecz jasna matka wie co działa na swoje dziecko, no chyba, że się kompletnie pogubiła i potrzebna pomoc Superniani. :rotfl:
Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń

Has thanked: 72 times
Have thanks: 178 times
Medals: 13

Postautor: Nanya » pt 20 wrz, 2013 08:11

Ruta pisze:Gorzej, jeśli się taką taktykę stosuje długofalowo, bo zapewnia spokój.

Nawet nie wiesz, jakie to kuszące, ale... to strzał w stopę ;) Kto tak spróbował, ten wie, że ciężko później odkręcić zależność: "spokój jest tylko wtedy, gdy leci bajka". Niestety czasem trzeba wybrać mniejsze zło i puścić tv. Im dzieci starsze, tym mniej potrzeba takich wybiegów. Z córką co raz częściej udaje się już polecenie: "Ty się teraz sama pobaw, a ja wyprasuję tamtą kupkę ubrań". Synek już jest na etapie całkowicie samodzielnej zabawy.
- Zdaje mi się, że pan trochę kalospintechromokrenizujesz.
- Jak to?
- No, trochę pan łżesz - objaśnił.
Nanya
Extra marzyciel

Has thanked: 35 times
Have thanks: 43 times
Imię: Cysia
Medals: 2

Postautor: Ruta » pt 20 wrz, 2013 19:22

Nanya pisze:Nawet nie wiesz, jakie to kuszące, ale... to strzał w stopę

Domyślam się. I czasami sama odczuwam coś takiego, ale staram się tak nie postępować. Bo mi dzieciak wejdzie na głowę. Plus jest taki, że to nie mój, więc nie ja miałabym problem.

Dziś walczyłam z tym by dziecko jak kończy jedną zabawę, zbierało zabawki, nim zacznie drugą. Ale wiesz "zmęczyłem się".... :rotfl:
Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń

Has thanked: 72 times
Have thanks: 178 times
Medals: 13

Poprzednia

Wróć do Zbiór tematów archiwalnych