Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Śmierć kliniczna

Troszkę dreszczyku emocji, mrożące krew w żyłach, często zaskakujące tematy. Wszystko co nas ciekawi, fascynuje, jest dla nas zagadką. Ufo, duchy, owiane tajemnicą miejsca - możesz wierzyć lub nie.

Re: Śmierć kliniczna

Postautor: Student » sob 01 wrz, 2012 10:48

Mój wujek przeżył, i jego opowieść była taka sama, jak każda. I tutaj moim zdaniem ujęte jest wszystko - sprawa śmierci klinicznej jest tak nagłośniona, że każdy wie, z czym się to je, dlatego jeśli sam ją przeżyje, to może mozg jakoś się ustosunkowuje do tego, co wie (do zdarzeń podczas operacji etc) i sam wytwarza takie, a nie inne obrazy, czerpiąc wiedzę z podświadoosci, bo: i tutaj bym zacytowała kolegę powyżej mnie.
Kiedy ktoś spotyka kogoś
Idąc pośród zbóż
Gdy ktoś pocałuje kogoś
Płakać chciałby któż?
Student
Extra marzyciel

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time

Postautor: Oriflamme » sob 01 wrz, 2012 17:30

Cream pisze:Przezyliście kiedys coś takiego? Uważacie, że to w ogole możliwe?

Śmierć przez biologię jest definiowana jako obumarcie mózgu. Podczas śmierci klinicznej to nie zachodzi, więc nie jest to śmierć w znaczeniu stricte, zatrzymuje się tylko krążenie.
Obrazy jakie widzimy są wynikiem niedotlenienia mózgu. Wtedy to świadomość miesza się z podświadomością, tworząc różne obrazy i wizje. Jedne mogą być natury religijnej, inne mogą pokazywać np nasz dom i domowników. Tunel światła i inne pierdoły to wynik załamania światła w oku, co mózg definiuje jako swojego rodzaju tunel.
"Ograniczeń [w nauce] nie znamy, a możliwości zapierają dech w piersiach." - C. Venter

For this message the author Oriflamme has received thanks:
Patorek(pn 03 wrz, 2012 18:44)
Oriflamme
Marzyciel-Gaduła+

Has thanked: 2 times
Have thanks: 3 times
Imię: Merc

Postautor: fikumiku » pn 03 wrz, 2012 11:59

osobiście nie przeżyłam śmierdzi klinicznej ... twierdzę ,że jak najbardziej jest ona możliwa - moja znajoma mi o tym opowiadała - sama przeżyła to po wypadku . Leżąć w szpitalu ( była nieprzytomna ) kiedy się obudziła pamiętała dokładnie kto ją odwiedzał , o czym mówili i jakie diagnozy wystawiali lekarze ;)
Awatar użytkownika
fikumiku
Początkujący marzyciel

Imię: Andrea

Postautor: Oriflamme » pn 03 wrz, 2012 14:54

fikumiku pisze:kiedy się obudziła pamiętała dokładnie kto ją odwiedzał , o czym mówili i jakie diagnozy wystawiali lekarze ;)

Oczywiście, że słyszała co mówili lekarze i kto ją odwiedzał - przecież jej zmysły działały normalnie, mózg odbierał wszystkie bodźce.
"Ograniczeń [w nauce] nie znamy, a możliwości zapierają dech w piersiach." - C. Venter
Oriflamme
Marzyciel-Gaduła+

Has thanked: 2 times
Have thanks: 3 times
Imię: Merc

Postautor: Lisek » sob 05 sty, 2013 10:33

Pisałem gdzieś na forum o tym zjawisku już.

"Wydaje mi się, że dimetylotryptamina (poprawcie mnie jeżeli się pomyliłem, nie pamiętam dokładnie) w skrócie DMT jest odpowiedzialne za powstawanie snów, ponieważ jest to substancja, która istnieje w mózgu dokładniej w szyszynce. Mózg produkuje największe ilości DMT właśnie gdy śpimy, a także przed śmiercią, stąd też bierze się tzw. śmierć kliniczna. Ale to jest tylko moje zdanie."

Dla ciekawskich, polecam książkę Raymonda Moody'ego - "Życie po życiu". Autor opisuje w niej przypadki śmierci klinicznych. Opowiadania ludzi, którzy ją przeżyli, itp. Bardzo, bardzo ciekawa.
http://lisiepismo.pl - Uśmiech i intryga.
Awatar użytkownika
Lisek
Newbie

Has thanked: 20 times
Have thanks: 8 times
Imię: Piotr
Medals: 3

Re:

Postautor: ANIOŁ » pn 04 lut, 2013 03:09

Melancthe pisze:Przeżyłam i stwierdzam, że dzięki temu stałam się tym kim jestem...Ale czy jest to dowód na istnienie Boga? Hmmm....raczej szatana.

Przytulam Cię mocno :niepewny: Też doświadczyłem tego, nie żałuję w sumie żałuję że tak późno, jakby to mnie spotkało parę lat wcześniej byłoby lżej i pewnie co innego bym czuł... :przestraszony: w moim przypadku to wydarzenie sprawiło że tak samo jak ty jestem tym kim jestem,dzięki temu nie boję się już śmierci jak wiele osób, co innego gdyby to wydarzenie mnie nic nie zmieniło, wtedy bałbym się panicznie :przestraszony: Wierząc w Boga wierzymy w szatana, jedno bez drugiego nie istnieje i bardzo dobrze, bardzo dobrze inaczej świat wyglądałby jeszcze gorzej niż teraz :orany:
„Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów” -Stanisław Lem
ANIOŁ
Sponsor

Has thanked: 36 times
Have thanks: 13 times
Imię: Jerzy
Medals: 3

Postautor: ceem » pn 25 lut, 2013 16:17

Oriflamme pisze:
Cream pisze:Przezyliście kiedys coś takiego? Uważacie, że to w ogole możliwe?

Śmierć przez biologię jest definiowana jako obumarcie mózgu. Podczas śmierci klinicznej to nie zachodzi, więc nie jest to śmierć w znaczeniu stricte, zatrzymuje się tylko krążenie.
Obrazy jakie widzimy są wynikiem niedotlenienia mózgu. Wtedy to świadomość miesza się z podświadomością, tworząc różne obrazy i wizje. Jedne mogą być natury religijnej, inne mogą pokazywać np nasz dom i domowników. Tunel światła i inne pierdoły to wynik załamania światła w oku, co mózg definiuje jako swojego rodzaju tunel.

zgadzam się z tą opinią dlatego, że niedawno sam doszedłem do takich wniosków :)
Awatar użytkownika
ceem
Marzyciel-Gaduła

Marzenie: Pokonać nieśmiałość

Poprzednia

Wróć do Strefa tajemnic