Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Dinozaury.

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, kot chodzi własnymi drogami, chomik staje się aktywny dopiero nocą. A jaki jest Twój pupil? Pływające, biegające, skaczące, latające - tutaj o całym naszym zwierzyńcu.

Dinozaury.

Postautor: ajwenhou » śr 02 mar, 2011 13:45

nie wiem jak to się stało, że nie widzę takiego tematu.

fascynuje się ktoś dinozaurami?
ja uwielbiam na nie patrzeć, nie interesują mnie na tyle, żebym szperała i czytała wszystko na ich temat, ale mam do nich straszną słabość.
chciałabym, żeby kiedyś była możliwość cofnąć się w czasie i popatrzeć, tylko jako widz, jak żyły, jak walczyły ze sobą. mogliby mnie nawet wysłać jako pierwszego ochotnika :p programy o dinozaurach to namiastka tego, o czym nierealnie marzę, ale jednak to nie to samo.
co mi się w nich tak podoba? chyba ich wielkość, budowa ciała, wielkie zębiska, mają w sobie jakąś tajemnice. mogłam podziwiać je w Juraparku w Bałtowie, była tylko brzydka deszczowa pogoda, ale przez to miałam cały park dla siebie.
happy?
ajwenhou
Newbie

Has thanked: 2 times
Have thanks: 11 times
Imię: Ania
Medals: 4

Postautor: QueenDream » śr 02 mar, 2011 15:37

W wakacje byłam w największym parku dinozaurów w Zatorze :) Jakoś nie interesowałam sie dinozaurami, ale ta wycieczka sprawiła, że zaczeły mnie one powoli fascynować ;) Jeśli mam więcej wolnego czasu ti lubię sobie coś o nich pocztać :)
"Tak jak obłok zstąpił z nieba podał rękę, tak jak ptak mi dziś zaśpiewa swą piosenkę, tak jak szczęście trwa już wiecznie, trwa dziś dłużej, tak on szczęście mi przyniesie, białe róże...."
Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator

Has thanked: 51 times
Have thanks: 40 times
Imię: Aldona
Marzenie: Być szczęśliwą i spełnioną mężatką.
Medals: 1

Postautor: Saya » czw 03 mar, 2011 11:28

Za młodu, uwielbiałem o nich czytać i oglądać obrazki z nimi. Były fascynujace, teraz też są ale juz nie tak jak dawniej. Wielkie, groźne, Władcy ziemi sprzed milionów lat. Nigdy nie byłem w parku dinozaurów, choć jakby była okazja to chetnie bym sie wybrał.
Saya
Newbie

Has thanked: 14 times
Have thanks: 7 times
Medals: 5

Postautor: DexKanon » ndz 06 mar, 2011 18:59

Jak byłem mały (ooo... taki, taki malutki), to fascynowałem się dinozaurami - miałem nawet kilka książek na ich temat :D . Marzyłem, by zostać w przyszłości archeologiem i szukać pozostałości po tych bestiach ^^ . Z czasem jednak fascynacja przeszłością malała na rzecz fascynacji przyszłością - ale to już inny temat :P .
[center]Ja jestem Cisza! Milcz dumny! Zabiorę Cię do trumny![/center]
DexKanon
Spełniacz Marzeń

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time

Postautor: she » ndz 06 mar, 2011 19:19

Mój 15-sto letni kuzyn ma obsesję na punkcie dinozaurów. Jestem pod wrażeniem,że zna wszystkie gatunki tych stworzeń i je odróżnia,nawet te które mało co się od siebie różnią :zdziwko:

Raczej każdego w jakiś sposób one interesują/interesowały. Jak to ujął Saya, fascynujące,wielkie i groźne.. Kogo by to nie ciekawiło :P

Chciałabym je zobaczyć,zobaczyć to jak żyły. Byłoby to coś niesamowitego.
'she dances in a ring of fire and throws off the challenge with a shrug' - J.M
she
Newbie

Has thanked: 19 times
Have thanks: 37 times
Imię: Patrycja
Medals: 2

Re: Dinozaury.

Postautor: Limusaurus » ndz 29 lip, 2012 22:34

Mnie interesuje ogólnie paleontologia, w tym też dinozaury.
Wszystkich gatunków dinozaurów to nikt nie zna i nie będzie znał, bo zapis kopalny jest mocno niekompletny, więc sporo szczątków po prostu się nie zachowało.
I nie wszystkie były "wielkie i groźne". Obecnie wiemy, że miały (zwłaszcza teropody) wiele wspólnego z ptakami. Np. na kości ramiennej welocyraptora odkryto wzgórki, odpowiadające strukturom służącym do przyczepu lotek u dzisiejszych ptaków. Dowodzi to niezbicie, że był on upierzony.

TrisHka pisze:Chciałabym je zobaczyć,zobaczyć to jak żyły. Byłoby to coś niesamowitego.

Jaki problem? Wyjść na dwór i oglądaj. Ptaki to też dinozaury ;)
Limusaurus inextricabilis
Limusaurus
Marzyciel-Gaduła+

Has thanked: 1 time
Have thanks: 2 times
Imię: Dawid

Postautor: Portrecistka » pt 28 wrz, 2012 00:42

Fascynacja dinozaurami była dla mnie głównym powodem do szybkiej nauki czytania w podstawówce, irytujące jest mieć przed sobą zakodowaną wiedzę na taki interesujący temat :) pochłaniałam mnóstwo książek z nim związanych.
Skąd możesz wiedzieć czy jest już za późno, jeśli nie zrobiłeś jeszcze pierwszego kroku :)
Portrecistka
Marzyciel-Gaduła

Has thanked: 0 time
Have thanks: 1 time
Imię: Sandra

Postautor: Biała Pantera » pt 28 wrz, 2012 09:33

Mnie nie interesują dinozaury, zawsze miałam ciągoty do historii ale raczej do starożytnych kultur. Szczególnie do starożytnego Egiptu. Co do dinozaurów mam 9 letniego barata ciotecznego który o nich wie wszystko. Na gwiazdkę w tamtym roku, prosił 'Mikołaja' w liście o wielką encyklopedię dinozaurów i zna ją już na pamięci. Mógł by opowiadać o tym cały czas. Teraz wszystkim mówi że jak dorośnie zostanie paleontolgem.
Gdyby tylko owoc Twoich przemyśleń zechciał się skrystalizować w postaci aforyzmu, wiersza lub opowiadania, pisz. W przeciwnym razie godnie milcz.
Biała Pantera
Początkujący marzyciel

Has thanked: 1 time
Have thanks: 0 time
Imię: Lena

Postautor: Luck316 » pt 28 wrz, 2012 16:00

Kiedyś interesowały mnie dinozaury, jednak z biegiem czasu bardziej polubiłem historię, a dinozaury poszły w zapomnienie. Wciąż mam jednak pełno książek z tamtego okresu. Troche nawet za dużo. Kiedyś kupowalem każdą jaką zobacze i przez to teraz brakuje mi miejsca na półkach. :)
Na­wet naj­dal­szą podróż zaczy­na się od pier­wsze­go kroku- Siddharda Gautama Budda
Luck316
Extra marzyciel

Has thanked: 2 times
Have thanks: 7 times
Imię: Łukasz
Medals: 2

Wróć do Zwierzęta