Ania z Zielonego Wzgórza i inne części

Świat książek, zarówno tych papierowych, jak i e-booków. Potrafisz pożreć książkę w jedną noc? Podziel się ulubionymi tytułami z Marzycielami! Tylko nie spojleruj, bo ban!
Zorina
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 100
Rejestracja: 12 lis 2010, 20:46

Ania z Zielonego Wzgórza i inne części

Post autor: Zorina » 13 lis 2010, 7:47

Dziwne że na forum marzycieli nie ma wymienionej tej pozycji.
Co o niej myślicie ?

Awatar użytkownika
Magdalenka156
Marzyciel-Gaduła
Posty: 85
Rejestracja: 28 paź 2010, 15:31

Post autor: Magdalenka156 » 13 lis 2010, 10:34

Jedna z moich ulubionych książek. Zakochałam się w tej szalonej Ani i potem nie było wyjścia. Przeczytałam wszystkie części jakie były dostępne...

DexKanon
Spełniacz Marzeń
Posty: 1120
Rejestracja: 04 paź 2010, 10:46
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: DexKanon » 13 lis 2010, 10:42

Przeczytałem Anię z Zielonego Wzgórza jak była moją lekturą szkolną... i z tego okresu to była jedna z dwóch książek, które naprawdę mi się spodobały. Ale że to było wiele lat temu, to niestety nie pamiętam praktycznie nic ;) .

Kubrion
Marzyciel-Gaduła
Posty: 63
Rejestracja: 18 paź 2010, 0:29

Post autor: Kubrion » 13 lis 2010, 13:24

Jakoś nie miałem chęci przeczytania tej książki. Jak już byłem zmuszony się z nią zapoznać, to zdecydowanie wolałem obejrzeć film. Ogólnie mówiąc bardzo ciekawy okazał się ten film sporo zapamiętałem. Moja chrześniak ostatnio przerabiał tą lekturę w szkole, więc mogłem mu opowiedzieć, co zapamiętałem, a on resztę przeczytał :)

Obwarzanek
Newbie
Posty: 6826
Rejestracja: 20 gru 2008, 23:08
Imię: Ignac.
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ciemności psychozy

Post autor: Obwarzanek » 13 lis 2010, 14:44

Najpierw Ania z Zielonego..., bo lektura. Potem sama zajrzałam do Ani z Avonlea i Ani na uniwersytecie. Wymarzony dom Ani zaczął mnie w którymś momencie męczyć. Może kiedyś spróbuję znowu.

Przyjemna książka ot tak, dla zabicia czasu, dobrze się to czyta.

Icannotfly.
Newbie
Posty: 4411
Rejestracja: 12 cze 2010, 13:48
Imię: Agnieszka
Lokalizacja: Stamtąd.

Post autor: Icannotfly. » 14 lis 2010, 15:38

Przeczytałam pierwszą część Ani z Zielonego Wzgórza. Sięgnęłam niechętnie, jak po każdą lekturę. Ale czytało się ją tak swobodnie, że wprost zauroczyłam się. Zaraz potem wypożyczałam wszystkie części przygód Ani.

Awatar użytkownika
słodka idiotka
Początkujący marzyciel
Posty: 37
Rejestracja: 11 lis 2010, 17:03
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Łódź

Post autor: słodka idiotka » 14 lis 2010, 15:52

Kiedyś to była lektura wszystkich dziewczynek a nie pamiętam, żeby była w lekturze szkolnej. Oczywiście przeczytałam wszystkie części, mam je zreszta do dziś. Film też ogladałam choć tam wszystkie części są pomieszane ze sobą. Jednak wole książkę.

anielica19
Extra marzyciel
Posty: 620
Rejestracja: 22 lis 2010, 8:10
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: anielica19 » 23 lis 2010, 23:03

Oj bardzo lubię tę książkę, a jeszcze bardziej bohaterkę.
Troszkę roztrzepana dziewczyna, uparta i z dobrym serduszkiem.
Bardzo mi się podobała jej wyobraźnia, umiała nią sterować, bawić się...
Jej zapał do wierszy, jak Ona je czytała, jakby weszła do środka wiersza, i wiedziała o czym jest każde słowo.
Romantyczka..

Aniequ
Łapacz chmur
Posty: 850
Rejestracja: 24 lip 2010, 15:39

Post autor: Aniequ » 24 lis 2010, 1:58

Również czytałam tą lekturę, jako szkolną i muszę powiedzieć, że spodobały mi się losy tej bohaterki, ale niestety nie dotrwałam w czytaniu do wszystkich części.

anielica19
Extra marzyciel
Posty: 620
Rejestracja: 22 lis 2010, 8:10
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: anielica19 » 24 lis 2010, 7:44

No ja ani razu nie czytałam.Jedynie film, a film zawsze oglądam.
Jak Ania pojechała za Gilbertem, a przy okazji opiekowała się tym dzieckiem.
Pamiętam jak zawsze wracała na Zielone Wzgórze,to ja z Nią czułam zachwyt tym miejsce.

Awatar użytkownika
Lussi-M
Newbie
Posty: 2581
Rejestracja: 18 lip 2010, 15:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ---

Post autor: Lussi-M » 05 gru 2010, 1:00

Jest to jedyna lektura szkolna, którą byłem zmuszony przeczytać od pierwszej do ostatniej kartki. Jak dla mnie ciekawa opowieść o Ani. Sympatycznie się czytało tę książkę, ale już do niej nie wracam.

Leah
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 112
Rejestracja: 27 lis 2010, 8:53
Płeć: Kobieta

Post autor: Leah » 07 gru 2010, 14:01

Pierwsza część mi się bardzo podobała :D , kolejne nie są złe, ale trochę mnie nudziły :|

User

Post autor: User » 07 gru 2010, 14:02

Żadna z części mi nie podeszła, dla mnie jest ta książka jawnym nieporozumieniem.
Nudne są od początku do końca.
Istne dno literackie - a także , dno jeżeli chodzi o akcję.

Awatar użytkownika
Melancthe
Newbie
Posty: 1733
Rejestracja: 28 paź 2010, 13:18
Imię: Wioletta
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wien

Post autor: Melancthe » 08 gru 2010, 18:17

Człowiek czyta, czyta i nagle budzi się następnego dnia rano! Polecam osobom cierpiącym na bezsenność. Pamiętam, że w podstawówce była to lektura--> zaczęłam czytać na wakacjach skończyłam tydzień po omawianiu. Co zrobić były ciekawsze rzeczy :P

Usunięty 2094

Re: Ania z Zielonego Wzgórza i inne części

Post autor: Usunięty 2094 » 25 paź 2011, 20:58

Jezu, dla mnie "Ania z Zielonego Wzgórza" i pozostałe części [choć nie wszystkie] to arcydzieło! Te książki to jedno z moich ulubionych wspomnień z dzieciństwa i chyba sobie do nich wrócę, zwłaszcza do tych, których nie przeczytałam. Najbardziej mi się podoba Ania w wydaniu nauczycielki, bo jak już jest mowa o tych jej wszystkich dzieciach to dla mnie jest to nudne. Ale moja ulubiona część to "Ania na uniwersytecie".

Ink
Extra marzyciel
Posty: 612
Rejestracja: 17 lip 2011, 20:28

Re: Ania z Zielonego Wzgórza i inne części

Post autor: Ink » 27 paź 2011, 17:28

Przeczytałam w podstawówce i często do niej potem wracałam. następne części też, chociaż nie wiem, do której doszłam. Wiem, że całej sagi nie przeczytałam.

Anaru
Bujający w obłokach
Posty: 298
Rejestracja: 30 sie 2011, 20:07
Imię: Anna
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ania z Zielonego Wzgórza i inne części

Post autor: Anaru » 27 paź 2011, 17:49

Lektura z podstawówki :) Tak mi się podobała, że kupiłam kolejne części i przeczytałam. W dwóch słowach: świetna książka :D

rzeczywista
Bujający w obłokach
Posty: 339
Rejestracja: 26 gru 2011, 14:57

Re: Ania z Zielonego Wzgórza i inne części

Post autor: rzeczywista » 07 sty 2012, 15:26

Ja czytałam tylko "Anię z Zielonego Wzgórza", jako lekturę. Za inne części nie sięgnęłam (nie wiem dlaczego). Książka bardzo mi się spodobała i miło ją wspominam. Naprawdę ładna opowieść; urzekła mnie i zauroczyła.

powidlo
Newbie
Posty: 4396
Rejestracja: 27 mar 2012, 14:39
Imię: Olga
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Dębica/Kleve

Re: Ania z Zielonego Wzgórza i inne części

Post autor: powidlo » 28 mar 2012, 10:53

Czytałam wszystkie części gdzieś w podstawówce. Mi się podobały, podobnie "Tajemniczy ogród" na przykład. Teraz chętnie bym do nich wróciła ze względu na klimat czasów, w których była osadzona akcja.

Usunięty 2094

Re: Ania z Zielonego Wzgórza i inne części

Post autor: Usunięty 2094 » 04 maja 2012, 21:54

ho pisze:wszystkie
Serio? :szok:

Ja nie. Podobają mi się tylko początkowe części, przez "Anię ze Złotego Brzegu" nie umiałam przebrnąć. Podobają mi się części, w których Ania jest jeszcze podlotkiem, ma fajne przygody w "Ani z Zielonego Wzgórza" czy "Ani z Avonlea". Chyba wypożyczę sobie część, w której Ania pisze listy do Gilberta. Generalnie, mam prawie wszystkie części, prócz tej jednej.

Friday
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 174
Rejestracja: 16 wrz 2011, 20:58
Lokalizacja: Na wschód od Poznania.

Re: Ania z Zielonego Wzgórza i inne części

Post autor: Friday » 05 maja 2012, 11:11

To była jedna z pierwszych książek, w której się zakochałam. Niestety poprzestałam na pierwszej część, chociaż zawsze chciałam wypożyczyć więcej. Widocznie nie było mi dane poznać jej dalszych losów. Chociaż w sumie... nic straconego :P

Lunatic
Marzyciel-Gaduła
Posty: 54
Rejestracja: 20 sie 2012, 19:49

Re: Ania z Zielonego Wzgórza i inne części

Post autor: Lunatic » 22 sie 2012, 22:06

Kooooochaaaam! Byłam w 4 klasie podstawówki kiedy mama od tak kupiła mi I część. Zakochałam się. Co miesiąc dokupywała mi kolejną część. Każdą przyczytałam w mgnieniu oka, oh jak ciężko było czasem wytrzymać do kolejnego miesiąca i kolejnej części. Wszystkie części historii o Ani zajmują honorowe miejsce w mojej biblioteczce. Jest to jedna z książek do której wciąż wracam. Kilka dni temu przeczytałam II część. Moje ulubione to 'Ania na Uniwersytecie", jak mnie Ania denerwowała tym swoim "Gilbert, nie psuj naszej przyjazn' :D i 'Rilla ze Złotego Brzegu'...tyle co łez ronię przy tej części...

bella.99
Posty: 11
Rejestracja: 12 wrz 2012, 21:28
Imię: Izabella

Re: Ania z Zielonego Wzgórza i inne części

Post autor: bella.99 » 18 wrz 2012, 21:13

Ja przeczytałam wszystkie części. A najbardziej mi się podobała "Rilla ze Złotego Brzegu".

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości