Status związku

Intryguje Cię kwestia relacji między ludźmi? Zależności i stereotypów? A może ktoś Cię niemiłosiernie wkurwia i masz ochotę zabić jego i całą jego rodzinę? Śmiało!
Usunięty 2094

Status związku

Post autor: Usunięty 2094 » 21 maja 2012, 14:09

Na niektórych stronach internetowych czy forach dyskusyjnych znajduje się opcja umożliwiająca wpisanie swojego statusu związku. Tak, jak na Facebooku mamy opcje "w związku", "wolny/a", "w otwartym związku", "to skomplikowane", tak można z tego skorzystać dla informacji otoczenia (bądź pobawić się ustawieniami prywatności, by tylko ograniczona liczba odbiorców była w stanie zobaczyć status). Można również umieścić profil partnera w miejscu naszego statusu. Korzystacie z tego typu dobrodziejstw? Po co to właściwie jest? Jakie są tego blaski i cienie?

Awatar użytkownika
Iluminacja
Newbie
Posty: 3245
Rejestracja: 28 maja 2011, 11:26
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: bułgarskie centrum chujozy

Re: Status związku

Post autor: Iluminacja » 21 maja 2012, 17:06

<facepalm> Nie, jakoś specjalnie z tego nie korzystam, śmieszą mnie tylko osoby, które co rusz zmieniają swój status. Bo przecież wszyscy muszą o tym wiedzieć :oczami:

sepän poika
Newbie
Posty: 3050
Rejestracja: 18 maja 2011, 15:11
Lokalizacja: Blåkulla

Re: Status związku

Post autor: sepän poika » 21 maja 2012, 17:07

Iluminacja pisze:Bo przecież wszyscy muszą o tym wiedzieć
Bo przecież to takie złe, jeśli powie się coś prawdziwego o sobie światu :oczami:

Awatar użytkownika
Iluminacja
Newbie
Posty: 3245
Rejestracja: 28 maja 2011, 11:26
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: bułgarskie centrum chujozy

Re: Status związku

Post autor: Iluminacja » 21 maja 2012, 17:11

sepän poika pisze:Bo przecież to takie złe, jeśli powie się coś prawdziwego o sobie światu :oczami:
Jak Ty nic nie rozumiesz, a zabierasz głos :>

Usunięty 2094

Re: Status związku

Post autor: Usunięty 2094 » 21 maja 2012, 17:25

Iluminacja, to wytłumacz :P.

Awatar użytkownika
Iluminacja
Newbie
Posty: 3245
Rejestracja: 28 maja 2011, 11:26
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: bułgarskie centrum chujozy

Re: Status związku

Post autor: Iluminacja » 21 maja 2012, 17:29

Dafne, raczej chodziło mi o te ciągłe zmiany, bez głębszego zastanowienia. Bo jaki jest sens zmieniać status ,,w związku" na ,,wolny" i za chwilę robić coś odwrotnego?
Przypomniała mi się historia mojego kolei, który ukrywał się przed dziewczyną i tłumaczył się, że to chwilowe bo zaraz zmieni sobie status :rotfl:

Usunięty 2094

Re: Status związku

Post autor: Usunięty 2094 » 21 maja 2012, 17:35

Iluminacja pisze:Dafne, raczej chodziło mi o te ciągłe zmiany, bez głębszego zastanowienia. Bo jaki jest sens zmieniać status ,,w związku" na ,,wolny" i za chwilę robić coś odwrotnego?
Przypomniała mi się historia mojego kolei, który ukrywał się przed dziewczyną i tłumaczył się, że to chwilowe bo zaraz zmieni sobie status :rotfl:
W identyczny sposób do tego podchodziłam. Ale jeśli ktoś decyduje się wpisać tam swój status związku (niekoniecznie od razu informować całego Facebooka- od tego są ustawienia prywatności, by z tego korzystać), niech będzie konsekwentny i gdy związek się kończy, zmieni sobie status. Fakt, spotkałam się z sytuacjami, kiedy ten status był często zmieniany, ale to już zależy od związku- jeśli jest burzliwy, tak to wygląda. Rozumiem, kiedy ten status odzwierciedla go w rzeczywistości, ale spotkałam się też z osobami, które ustawiały go dla zabawy i po tygodniu zmieniały na "wolny", choć żadnego związku nie było. Zależało im na nabraniu znajomych i spoko, jednak ja to uważam za zbyteczną formę zwrócenia na siebie uwagi.

Awatar użytkownika
Iluminacja
Newbie
Posty: 3245
Rejestracja: 28 maja 2011, 11:26
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: bułgarskie centrum chujozy

Re: Status związku

Post autor: Iluminacja » 21 maja 2012, 17:37

Dafne pisze:Zależało im nabraniu znajomych i spoko, jednak ja to uważam za zbyteczną formę zwrócenia na siebie uwagi.
No, to jest już trochę niepoważne.

Usunięty 2094

Re: Status związku

Post autor: Usunięty 2094 » 21 maja 2012, 17:51

Iluminacja pisze:
Dafne pisze:Zależało im nabraniu znajomych i spoko, jednak ja to uważam za zbyteczną formę zwrócenia na siebie uwagi.
No, to jest już trochę niepoważne.
To jest tak, jak się ma w znajomych gimazjalistki. :< Ale cóż, kiedyś przyjmowałam każde zaproszenie z dobroci, więc pretensje mogę mieć do siebie. W sumie patrzę z przymrużeniem oka na te statusy. Ja mojego w każdym bądź razie nie zmieniam :D.

sepän poika
Newbie
Posty: 3050
Rejestracja: 18 maja 2011, 15:11
Lokalizacja: Blåkulla

Re: Status związku

Post autor: sepän poika » 21 maja 2012, 17:55

A ja myślę, że w dzisiejszym świecie, czy się tego chce, czy nie, zmiana takiego statusu na fb jest po prostu formą deklaracji i obwieszczenia, jaką niegdyś mogły pełnić inne formy, dziś uznawane zapewne na przeżytek (oficjalne przedstawienie rodzicom?). Bardzo łatwo i lekko przychodzi zżymanie się na to, pozbawione jakiejkolwiek głębszej refleksji. Przy czym nie żebym popierał epatowaniem swoim życiem uczuciowym dokoła, po prostu nie widzę w tym nic szczególnie zdrożnego.

powidlo
Newbie
Posty: 4396
Rejestracja: 27 mar 2012, 14:39
Imię: Olga
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Dębica/Kleve

Re: Status związku

Post autor: powidlo » 21 maja 2012, 18:55

Nie widzę w tym nic złego, sama miałam ustawione z ex, ze jesteśmy w związku. Mnie tam to pasowało, miał za dużo koleżanek na studiach, tak sobie myślałam, że taka informacja się przyda :oczami: zresztą można uniknąć głupich pytań.

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Status związku

Post autor: Ruta » 21 maja 2012, 19:07

Nie mam nic do tego. Jeśli ktoś co 5 minut zmienia sobie status to o nim to świadczy, nie o mnie, więc nie widzę nic złego w tym by z tego korzystać. A przynajmniej różnorodność związkowa innych osób nie będzie argumentem przeciw. Widzę w tym co najmniej dwa duże plusy: każdy wie kto jest moim facetem i nie muszą szeptać między sobą "to ona jest z nim?" dodatkowo niektórzy natrętni koledzy wiedzą, że jestem "zajęta", więc nie mają co się trudzić. A ja przy tym tłumaczyć "dlaczego nie".

Peggy_Brown
Marzyciel
Posty: 8625
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:11

Re: Status związku

Post autor: Peggy_Brown » 21 maja 2012, 20:11

nie korzystam z takiego statusu i pewnie nie będę korzystała, bo i po co?
mogłabym jedynie oznaczyć męża, ale zaraz chłopaka?? po może dwóch spotkaniach jak to niektórzy robią?
Nie, nie, to nie dla mnie.
Wolę nie umieszczać o sobie takich informacji, bo kto powinien ten wie z kim jestem czy tez nie jestem. A jak coś nie wyjdzie?kiedyś miałam zdjęcia, później usunęłam, bo nam się nie udało. To nie ominęły mnie pytania a dlaczego, a co się stało itd.
Teraz nawet zdjęć nie wstawiam.

metanoied
Newbie
Posty: 706
Rejestracja: 10 maja 2012, 17:20
Imię: Damien
Lokalizacja: Lublin

Re: Status związku

Post autor: metanoied » 21 maja 2012, 20:47

Hm, korzystam z tej opcji, bo wiem,że nie robię z tego nie wiadomo czego, przez półtora roku związku ten status zmienił się tylko 2 razy, zawsze, gdy ten kryzys był naprawdę poważny. Na pewno jest to informacja dla społeczeństwa, myślę przydatna, ale ja używam raczej ustawień niestandardowych - widzą to tylko osoby, które chcę,żeby widziały, czyli ludzie, na których mi zależy i z którymi mam naprawdę dobry kontakt.

powidlo
Newbie
Posty: 4396
Rejestracja: 27 mar 2012, 14:39
Imię: Olga
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Dębica/Kleve

Re: Status związku

Post autor: powidlo » 21 maja 2012, 21:59

metanoia, spoko, u mnie się zmienił raz po trzech latach a i tak usłyszałam, że zmieniam facetów jak rękawiczki :oczami:

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Status związku

Post autor: Ruta » 21 maja 2012, 22:15

Peggy_Brown pisze:po może dwóch spotkaniach jak to niektórzy robią?
Jeżeli robisz coś dla porównywania się z innymi...

Peggy_Brown
Marzyciel
Posty: 8625
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:11

Re: Status związku

Post autor: Peggy_Brown » 21 maja 2012, 22:19

Ruta pisze:Jeżeli robisz coś dla porównywania się z innymi...
nie nie porównuję się z innymi.
wycinasz pół zdania z całego postu i myślisz, że się do mnie przyczepisz?? bo nie rozumiem...

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Status związku

Post autor: Ruta » 21 maja 2012, 22:22

Peggy_Brown pisze:bo nie rozumiem...
Bo jeżeli rozważając decyzję o podjęciu tego czy wstawić status czy nie opierasz na tym jak szybko i po ilu dniach robią to inni, to jest to po prostu śmieszny powód. Skoro nie porównujesz się, kompletnie nie rozumiem po co odniosłaś się do tego co robią inni i czemu napisałaś "po może dwóch spotkaniach jak to niektórzy robią?", w sumie to powinnaś mieć to w nosie.

Peggy_Brown
Marzyciel
Posty: 8625
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:11

Re: Status związku

Post autor: Peggy_Brown » 21 maja 2012, 22:23

napisałam nie po to by porównać siebie do tego.
z jakich racji nie podaję statusu masz tutaj napisane
Peggy_Brown pisze:Wolę nie umieszczać o sobie takich informacji, bo kto powinien ten wie z kim jestem czy tez nie jestem. A jak coś nie wyjdzie?kiedyś miałam zdjęcia, później usunęłam, bo nam się nie udało. To nie ominęły mnie pytania a dlaczego, a co się stało itd.
a nie dlatego, że inni robią to w taki czy siaki sposób.

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Status związku

Post autor: Ruta » 21 maja 2012, 22:27

Peggy_Brown, to powiedz mi o co chodziło z tym tekstem, który zacytowałam? Po co o tym wspomniałaś?

Peggy_Brown
Marzyciel
Posty: 8625
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:11

Re: Status związku

Post autor: Peggy_Brown » 21 maja 2012, 22:28

odniosłam tylko do okoliczności w jakich niektórzy zmieniają swój status.

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Status związku

Post autor: Ruta » 21 maja 2012, 22:32

Peggy_Brown, ale podobnie niektórzy oznaczają status później i na dłużej. To chyba nic złego.

metanoied
Newbie
Posty: 706
Rejestracja: 10 maja 2012, 17:20
Imię: Damien
Lokalizacja: Lublin

Re: Status związku

Post autor: metanoied » 21 maja 2012, 22:34

ho pisze:metanoia, spoko, u mnie się zmienił raz po trzech latach a i tak usłyszałam, że zmieniam facetów jak rękawiczki :oczami:
Widzisz.. I właśnie dlatego decyduję sam, kto ma widzieć, czy jestem w związku, czy nie :) I masz dowód na to, kogo omijać szerszym łukiem.

Peggy_Brown
Marzyciel
Posty: 8625
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:11

Re: Status związku

Post autor: Peggy_Brown » 21 maja 2012, 22:35

dlatego zaznaczyłam, że niektórzy.
Miałam wymieniać każde przypadki po kolei? jedni robią tak, drudzy inaczej, trzeci wcale. I jeszcze może mnóstwo innych układów.
po co dalej drążyć temat??

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Status związku

Post autor: Ruta » 21 maja 2012, 22:39

Peggy_Brown, bo demonizujesz na potrzeby wytłumaczenia tego jakie to żałosne. Jak dla mnie. Bo właśnie równie dobrze mogłaś opisać inne sytuacje, ale nie bez powodu wybrałaś tę najgorszą i najbardziej żałosną.
metanoia pisze:widzą to tylko osoby, które chcę,żeby widziały
Właśnie. Chociaż ja nie widzę nic złego w tym, żeby cały świat widział. Jeżeli chcą potem sugerować, że zmieniam facetów jak rękawiczki, to już to nie mój problem. Widać nie mają co robić tylko interesować się tym co ich nie powinno obchodzić. Niech wiedzą, ale nie muszą wyliczać mi facetów. Ale jak chcą...

V
Newbie
Posty: 3491
Rejestracja: 10 kwie 2011, 17:41
Imię: Eljot
Płeć: Mężczyzna

Re: Status związku

Post autor: V » 21 maja 2012, 22:57

Korzystam z takiej opcji, dlaczego nie? Jeśli można określić swój status związku, to go określam. Jestem w związku - informuję o tym znajomych. Nie jestem - robię to samo. Moi znajomi też używają. Zawsze można im pogratulować oświadczyn, życzyć szczęścia.

Icannotfly.
Newbie
Posty: 4411
Rejestracja: 12 cze 2010, 13:48
Imię: Agnieszka
Lokalizacja: Stamtąd.

Re: Status związku

Post autor: Icannotfly. » 21 maja 2012, 23:05

Użyłam tej opcji. Niech znajomi wiedzą, jeśli jest się czym chwalić. :D Jak napisał V, można przy okazji komuś pogratulować i pożyczyć szczęścia. Poza tym, lubię wiedzieć co dzieje się u znajomych, z którymi bliższego i częstego kontaktu już nie mam.

Znam jednak parę, która przy każdej kłótni zmieniała sobie status, raz na ''w związku'' za dwa dni ''wolny''. Śmieszne. Bo kłótnie zawsze są i będą. Jeśli tak często się nie dogadują, niech zerwą ostatecznie. Jednak ostatnio ustawili sobie status ''to skomplikowane'' - chyba najlepiej opisuje całą sytuację. :D

Usunięty 2094

Re: Status związku

Post autor: Usunięty 2094 » 21 maja 2012, 23:17

Cóż, ja mój status ustawiłam chyba od razu. U mnie to było właśnie drugie spotkanie, na którym zaiskrzyło. Albo trzecie. Przedtem znałam go z widzenia, totalnie z widzenia, nie byliśmy nawet na 'cześć'. W sumie, rozwinęło się w miarę szybko, bo nie miałam nic do stracenia. Zaryzykowałam i nie żałuję, że się nie cackałam, po prostu poczułam to coś, potocznie mówiąc i nie zastanawiałam się długo. Zwłaszcza, że zdążyłam go trochę poznać w wyniku spotkań w większym gronie, bo organizowałam u siebie Sylwestra. Jakoś nie brałam nigdy pod uwagę 'co inni powiedzą', skoro z kimś jestem, mam prawo się z tym dzielić. Zdjęcia również umieszczam i nie ma tak, że przy jakiejś kłótni usuwamy je czy w jakikolwiek sposób je ruszamy. Jak widać- można nie dać się zwariować.

ajwenhou
Newbie
Posty: 5529
Rejestracja: 20 paź 2010, 18:54
Imię: Ania
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gouda

Re: Status związku

Post autor: ajwenhou » 22 maja 2012, 11:15

ja też określam. dlaczego niby nie? po coś to istnieje, a nie mam zamiaru zmieniać tego statusu podczas kłótni, jak robią to niektórzy z moich znajomych.. pamiętam, że jak Mój założył sobie fb i zaprosił mnie do tego tzw. związku to zastrzegłam, że zaakceptuje pod warunkiem, że nie będziemy robić z siebie pośmiewiska i zmieniać za każdym razem jak się posprzeczamy ;P

powidlo
Newbie
Posty: 4396
Rejestracja: 27 mar 2012, 14:39
Imię: Olga
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Dębica/Kleve

Re: Status związku

Post autor: powidlo » 22 maja 2012, 11:52

Ale przecież sprzeczka nie oznacza od razu rozstania.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość