Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Cosplay

Świat komiksu i animacji azjatyckiej jest niezwykle bogaty w emocje, tajemnice i w to wszystko o czym mozemy tylko pomarzyć. Zapraszamy do poszperania wśrod muzyki, dram i filmów azjatyckiech.
Nie wiesz od czego zacząć? Pomożemy. "Siedzisz" w tym? Zapraszamy do dyskusji.

Cosplay

Postautor: kioketsuke » ndz 07 lis, 2010 19:15

Zastanawiam się czy wśród naszej forumowej społeczności są osoby interesujące się cosplayem. Jeśli ktoś nie wie o co chodzi to już tłumaczę. Cosplay sam w sobie to przebieranie się za postacie z anime, gier czy fantastyki, jest to też również jeden z konkursów na konwentach mangowych ;3.
ねぇ 君が望む様に生きてきたはずなのに
どれくらい血を流せば許してくれるかな?...
Awatar użytkownika
kioketsuke
Extra marzyciel

Has thanked: 0 time
Have thanks: 1 time

Postautor: Melancthe » wt 09 lis, 2010 21:07

Swego czasu miałam "fazę" na Misę-Misę Z DN(najciężej było z kolorem włosów...mam jakiś uraz do blondynek przez siostrę), ale już mi przeszło...Teraz kompletuje strój dla Sunako Nakahara...Taka pelerynka mmm...cudo!
Na konwety z zasady nie jeżdżę w swoim cosplay'u, staram sie skupić na poszukiwaniu jakiś "ciekawostek".
The mind is its own place, and in itself can make a heaven of hell, a hell of heaven..'
Awatar użytkownika
Melancthe
Newbie

Has thanked: 22 times
Have thanks: 7 times
Imię: Wioletta
Medals: 1

Postautor: kioketsuke » wt 30 lis, 2010 19:47

robiłam na PierniCONie 5 cosplay z grupą z Katekyoshi Hitman Reborn! (Xanxus ;d). poza tym dla siebie robiłam cosplay L'a z Death Note i Ritsuki z Loveless xd. Co dalej? Undertaker z Kuroshitsuji na wakacje 2011, Ruki z zespołu The Gazette i jakiś damski cosplay w końcu, ugh XDDD Pewnie wyjdzie na to, że zrobię cosplay gothic lolity , ale co tam xD
ねぇ 君が望む様に生きてきたはずなのに
どれくらい血を流せば許してくれるかな?...
Awatar użytkownika
kioketsuke
Extra marzyciel

Postautor: Melancthe » wt 30 lis, 2010 19:51

Gothik lolita taaak xD Właśnie strój staram się skompletować, chociaż nie wiem czy nie inwestować raczej w punk-lolitę :]
The mind is its own place, and in itself can make a heaven of hell, a hell of heaven..'
Awatar użytkownika
Melancthe
Newbie

Has thanked: 22 times
Have thanks: 7 times
Imię: Wioletta
Medals: 1

Postautor: Lia » wt 30 lis, 2010 21:02

Będziecie robić cosplay lolity? Ma być ona odpowiednikiem jakiejś postaci, czy chcecie po prostu skompletować ubrania w ich stylu?

Jeśli chodzi Wam o drugi wariant, to ostrzegam, że mimo wszystko cosplay lolity źle się kojarzy. Jest przecież wiele osób w Polsce, wskakują w sukienki na halce dla własnej przyjemności, nie nazywając tego w żadnym razie cosplay. Osoby ubierające się tak tylko dla pokazania się na konwencie często popełniają błędy, wzorując się na kilku zdjęciach, przez co często wyglądają śmiesznie. Polecam strony o gothic lolitach (i innych ich odłamach), które mogą Wam pomóc w skompletowaniu stroju i wskażą szczegóły, które się bardzo przydadzą.

Nie chcę być złośliwa. Chcę pomóc. Ubrania lolicie są przepiękne, dlatego zachęcam do zagłębienia się w różne style. Nikt nie każe nosić pełny outfit na co dzień, ale żal, aby pokazywać się w nich tylko na konwentach.
Awatar użytkownika
Lia
Marzyciel-Gaduła

Have thanks: 0 time

Postautor: kioketsuke » śr 01 gru, 2010 14:28

no ja w mojej sukience chodze tylko na konwentach i na jakiś uroczystościach w szkole lub na sesje zdęciowe, chociaż aktualnie leży brudna w szafie XDD". mam też na szybko szytą przez mamę koleżanki sukienkę guro loli, wykonanie nie najlepsze, ale ogólnie rzecz biorąc fajnie wygląda :d.
co do kompletowania - to nie takie trudne dobrze dobrać do siebie różne elementy, srsly ;3. zwłaszcza, że ja chcę tylko sukienkę i buty, reszta mi nie potrzebna tak w sumie ;3.
aktualnie marzy mi się taka sukienka:
http://paradoxonerd.files.wordpress.com ... 094_01.jpg
ねぇ 君が望む様に生きてきたはずなのに
どれくらい血を流せば許してくれるかな?...
Awatar użytkownika
kioketsuke
Extra marzyciel

Postautor: Lia » śr 01 gru, 2010 17:10

Nic więcej?
Halka? Może pantalony? Skarpetki albo rajstopy, biżuteria, koszula pod spód, dodatek na głowę?

F+F mają dobrej jakości ubrania, mam płaszcz, gorset oraz spódnicę i jestem bardzo zadowolona. Weź tylko proszę pod uwagę, że ta sukienka jest zrobiona z "smooth cotton". Nie wygląda jednak na trudną do stylizacji. Plus, jest w promocji!
Awatar użytkownika
Lia
Marzyciel-Gaduła

Postautor: Puma0000100 » sob 04 gru, 2010 19:31

Cosplay uwielbiam jak jest dobrze zrobiony...! :D Sama używam kawałków cosplayu na co dzień jak mam humor ;)
...Pusta w środku...
Puma0000100
Marzyciel-Gaduła+

Imię: Żaneta

Postautor: kioketsuke » czw 09 gru, 2010 11:51

Lia pisze:Nic więcej?
Halka? Może pantalony? Skarpetki albo rajstopy, biżuteria, koszula pod spód, dodatek na głowę?

F+F mają dobrej jakości ubrania, mam płaszcz, gorset oraz spódnicę i jestem bardzo zadowolona. Weź tylko proszę pod uwagę, że ta sukienka jest zrobiona z "smooth cotton". Nie wygląda jednak na trudną do stylizacji. Plus, jest w promocji!

na głowie mi się nic nie trzyma, halka nie jest konieczna jesli samą sukienkę usztywni się tiulem ;3. rajstopy to mały pikuś, więc nie wiem czy to jakiś problem żeby je dobrać, koszuli pod spód nie chcę ; d. dodatku na głowę też nie , bo do moich włosów nie pasuje XD a biżuterii prawie nie noszę, zresztą sukienka, którą aktualnie chcę nabyć sama w sobie ma przyczepioną kameę, ewentualnie jakiś dusik można dodać, ale to nie jest konieczne ;3.

aha i sukienki nie zamierzam kupować, tylko uszyć podobną do tej, bo chciałam pare zmian wprowadzić, głównie kolorystycznych ;3.
ねぇ 君が望む様に生きてきたはずなのに
どれくらい血を流せば許してくれるかな?...
Awatar użytkownika
kioketsuke
Extra marzyciel

Postautor: Lia » sob 11 gru, 2010 13:12

kioketsuke pisze:
Lia pisze:Nic więcej?

na głowie mi się nic nie trzyma, halka nie jest konieczna jesli samą sukienkę usztywni się tiulem ;3. rajstopy to mały pikuś, więc nie wiem czy to jakiś problem żeby je dobrać, koszuli pod spód nie chcę ; d. dodatku na głowę też nie , bo do moich włosów nie pasuje XD a biżuterii prawie nie noszę, zresztą sukienka, którą aktualnie chcę nabyć sama w sobie ma przyczepioną kameę, ewentualnie jakiś dusik można dodać, ale to nie jest konieczne ;3.

aha i sukienki nie zamierzam kupować, tylko uszyć podobną do tej, bo chciałam pare zmian wprowadzić, głównie kolorystycznych ;3.

Szyjesz! Zostało mi tylko czekać na wyniki Twojej pracy. Powodzenia, trzymam kciuki. :DDD
Awatar użytkownika
Lia
Marzyciel-Gaduła

Postautor: Nekko » ndz 08 maja, 2011 19:42

Cosplay - bardzo lubię ^^
Do tej pory nie cosplayowałam za wiele, ale na ten rok mam parę strojów do zrobienia :3
Nekko
Początkujący marzyciel

Re: Cosplay

Postautor: UmiUmi » sob 03 mar, 2012 13:24

chodzi ci o moją małą listę około 20 postaci.?
no dobra, moze wszystkich nie zrobię, ale jest takich 6, które po prostu muszę ;p
You can't live without the fire
It's the heat that makes you strong
'Cause you're born to live and fight it all the way
~Within Temptation - Iron
UmiUmi
Marzyciel-Gaduła

Imię: Umi

Wróć do Manga & Anime