Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Handel żywym towarem

Poważne i kontrowersyjne tematy nam nie straszne. Podyskutuj z nami o tym co Cię nurtuje.

Handel żywym towarem

Postautor: Ruta » śr 15 cze, 2011 14:48

Pod tym pojęciem rozumiano początkowo wyłącznie handel kobietami zmuszanymi do prostytucji (męskie ofiary wykorzystywane seksualnie to zjawisko niezwykle rzadkie). W ostatnich latach znaczenie pojęcia uległo znacznemu rozszerzeniu i obejmuje obecnie wszelkie działania nakierunkowane na wyzysk ludzi, niezależnie od płci i wieku, naruszające prawo do decydowania o sobie. Wyzysk ten związany jest zazwyczaj z użyciem przemocy, co jest dla ofiar ogromnym obciążeniem fizycznym i psychicznym. Ofiary handlu żywym towarem doświadczają często w efekcie traumatycznych przeżyć chorób psychicznych i popadają w różne formy uzależnień. Wobec ofiar stosowane są działania naruszające ich seksualność, indywidualną wolność i cielesną nienaruszalność.

Co sądzicie na temat handlu ludźmi?

Przeniosłam,
dż.
Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń

Has thanked: 72 times
Have thanks: 178 times
Medals: 13

Postautor: Student » śr 15 cze, 2011 15:03

Osobiście stoję za uogólnieniem "a co tu sądzić? Jest złe i już." Bo jest, jak i fakt, że wciąż działa. Epoka handlu niewolnikami już dawno za nami, ale wiadomo, że niektórzy mają to przysłowiowo 'głęboko'. Dla takich ludzi ważny jest zysk i swoje dobro, czy też przekonania religijne, jak ma to miejsce na Wschodzie — oddanie córki-dziewicy w zamian za 'podarek' (czy na odwrót, na jego wychodzi). Pomijając kwestie religijne (bo przecież zmiana mentalności całego ogromnego społeczeństwa jest nader trudna), a wracając do państw bardziej cywilizowanych (prawnie, państwowo) coś takiego winno być wykrywane (wciąż i wciąż do tego dążyć), tępione, na ludzi nakładane długoletnie kary więzienia. To też jest trudne, ale co innego można z nimi zrobić? Pouczyć i wypuścić, żeby za chwilę, skuszony pieniędzmi, zrobił to samo? Tu trzeba działać, zwłaszcza, że głośno o handlu ludźmi ostatnio, zwłaszcza przecież nagłaśnia się to, kiedy zbliżają się wakacje i ludzie wyjeżdżają za pracą.
Kiedy ktoś spotyka kogoś
Idąc pośród zbóż
Gdy ktoś pocałuje kogoś
Płakać chciałby któż?
Student
Extra marzyciel

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time

Postautor: Iluminacja » śr 15 cze, 2011 15:39

Odpowiedź jak dla mnie jest oczywista, to nie dopouszczalne i dla mnie ludzie zajmujacy się tym procederem nie mają chyba żadnych skrupułów i kierują się tylko chęcią zysku. Nie potrafię zrozumieć jak można pozbawiać wolności drugiego człowieka, przecież to jedno z podstawowych praw. Często właśnie słyszałam o osobach, które wyjeżdżając gdzieś do pracy nie wracały już stamtąd i bardzo możliwe, że padły ofiarami właśnie handlu ludźmi. Wykrycie tego też nie jest najprostszą sprawą, bo jeśli już ,,transport" trafia za granice to można szukać wiatru w polu, co nie oznacza, że powinno siedzieć się z założonymi rękami.
Student pisze:na ludzi nakładane długoletnie kary więzienia.
Dokładnie może to by coś pomogło.
Lecz diabeł kocha wybrane dzieci i czuwa, by nic nie przeszkodziło w realizacji jego planów.
Awatar użytkownika
Iluminacja
Newbie

Has thanked: 58 times
Have thanks: 43 times
Medals: 7

Postautor: Jajku » śr 15 cze, 2011 16:56

Dożywotnie więzienie i do budowy dróg!
Ars longa,vita brevis.
Awatar użytkownika
Jajku

Postautor: truskawka1 » czw 16 cze, 2011 15:10

Handel "żywym towarem" to potworne zjawisko. Równie potworna jest jego nazwa, samo to określenia sprawia, że jestem zła!
Jest to działanie z gruntu złe i powinno być eliminnowane. Niestety, takie zjawiska wciąż mają miejsce.
Dobrze, że rozszerzono to pojęcie i wychodzi poza handel kobietami- bo to tylko jeden z problemów (choć przyznaję- ogromny).
Awatar użytkownika
truskawka1

Postautor: she » czw 16 cze, 2011 16:39

Handel żywym towarem przede wszystkim kojarzy mi się z wywożeniem dziewczyn do pracy w domach publicznych, sprzedażą noworodków czy też handlem narządami.

Co o tym myślę? Moim zdaniem jest to złe. Należy temu przeciwdziałać. Robić wszystko, aby to nie miało miejsca. To straszne, że ktoś jest zmuszany do prostytucji, kobiety wynajmujące swój brzuch czy też sprzedaż organów, pomijając ludzi, którzy są w kolejce od kilku lat, bo nie stać ich na 'kupno'. Dla ludzi którzy to robią powinny być ciężkie kary. Tak myślę.
'she dances in a ring of fire and throws off the challenge with a shrug' - J.M
she
Newbie

Has thanked: 19 times
Have thanks: 37 times
Imię: Patrycja
Medals: 2

Re: Handel żywym towarem

Postautor: ciagla_marzycielka » pt 29 gru, 2017 11:28

Odpowiedź na to pytanie jest tylko jedna :wsciekly: ZŁE ! :wsciekly:
Awatar użytkownika
ciagla_marzycielka

Imię: Maria
Marzenie: Wyjechać w podróż do okoła świata

Postautor: Śniący » pt 29 gru, 2017 15:57

Przecież, w dzisiejszych czasach to bardzo powszechne zjawisko.

Są duże gangi przestępcze w Rosji, na Ukrainie, w Bułgarii, w Rumunii i w wielu innych krajach na Wschodzie, które zajmują się tym procederem na szeroką skalę.
Mają jakieś powiązania z krajami na Zachodzie i np. wiele kobiet ze wschodnich krajów, również z Polski, jest wywożonych do krajów na Zachodzie, do DOMÓW PUBLICZNYCH.

Właśnie, najbardziej narażone są młode dziewczyny, szukające pracy z Internetu, gdzieś na Zachodzie i tutaj powinny być czujne.
Bo właśnie w taki sposób, nie jedna dziewczyna padła ofiarą tych ludzi, a potem przechodziły koszmar.
Ja bym nie ufał za bardzo ogłoszeniom o pracę w Internecie za granicą, bo może to być podejrzane...
Nie każda dziewczyna, która wpadła w takie "sidła", wyszła z tego żywa.
Były takie, które albo były zagłodzone, bite na śmierć, albo przedawkowały narkotyki, ponieważ takie bydlaki potrafią też na siłę uzależniać dziewczyny od narkotyków, wbrew woli dziewczyn, żeby potem były posłuszne tym draniom.
No a uzależnienie od twardych narkotyków, to już jest dramat.

W tym przypadku, nawet międzynarodowy INTERPOL nie zawsze wpada na trop takich gangów.
Tutaj zyski z takiego "biznesu" są spore, bo gównie są one czerpane z nierządu, choć nie tylko.
Mam kilka swoich marzeń, ale nie wiem czy choćby jedno z nich mi się spełni...
Awatar użytkownika
Śniący
Extra marzyciel

Have thanks: 14 times
Imię: Konrad
Marzenie: Wyjechać i zwiedzić USA, Rosje, daleką Syberię.

Postautor: Sibilla » ndz 21 sty, 2018 11:54

Często też jest tak, że zna się sprawcę i jemu się ufa.
Ale też i osoby powinny być bardziej czuje jeśli chodzi o pracę, wyjazdy -bo często sprawcy bazują na naiwności.
Awatar użytkownika
Sibilla
Początkujący marzyciel

Wróć do Kontrowersje i tabu