Wampiry,

Troszkę dreszczyku emocji, mrożące krew w żyłach, często zaskakujące tematy. Wszystko co nas ciekawi, fascynuje, jest dla nas zagadką. Ufo, duchy i owiane tajemnicą miejsca.
Awatar użytkownika
kioketsuke
Extra marzyciel
Posty: 798
Rejestracja: 15 lip 2009, 21:03
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Toruń

Post autor: kioketsuke » 19 sie 2010, 23:43

TRL pisze: A jeszcze edit mały ; D
kioketsuke, wiecznie pięknym i młodym, pozbawionym krążenia krwi, czyli z całą krwią organizmu osiadłą pod skórą i... zresztą, dla mnie wampir to zombie, których zamiast zjadać ludzi wysysa ich krew xD Tylko się trochę mniej rozkłada, haha : P
zawsze można odessać tą krew z organizmu i zastąpić ją roztworami służącymi balsamacji ^^
ah i to pytanie jest dobrze sformułowane, ponieważ nie każdy kto wierzy w Boga wierzy w wampiry co widać po postach poprzednich userów ^^

TRL
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 115
Rejestracja: 11 sie 2010, 11:07
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Stamtąd. O tam!

Post autor: TRL » 20 sie 2010, 0:58

kioketsuke pisze:
TRL pisze: A jeszcze edit mały ; D
kioketsuke, wiecznie pięknym i młodym, pozbawionym krążenia krwi, czyli z całą krwią organizmu osiadłą pod skórą i... zresztą, dla mnie wampir to zombie, których zamiast zjadać ludzi wysysa ich krew xD Tylko się trochę mniej rozkłada, haha : P
zawsze można odessać tą krew z organizmu i zastąpić ją roztworami służącymi balsamacji ^^
ah i to pytanie jest dobrze sformułowane, ponieważ nie każdy kto wierzy w Boga wierzy w wampiry co widać po postach poprzednich userów ^^
Nie każdy kto wierzy w Boga wierzy w wampiry? A jak to tak? W takim razie ten kto wierzy w wampiry nawet nie wie czym są, a są tworem diabła. Wampiry w tradycyjnych przekazach to zawsze złe demony w jakiś sposób powiązane z diabłami. Nie licząc może słowiańskich wąpierzy, które powstawały przy niedotrzymaniu obowiązków rodziny wobec zmarłego, ale to jednak nie wyklucza mocy piekielnych ; P Bo wampir to nie człowiek, który inaczej wyewoluował.

Ben
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 107
Rejestracja: 11 sie 2010, 11:10
Płeć: Kobieta

Post autor: Ben » 20 sie 2010, 16:28

Jest jeszcze w którejś kulturze zapis, iż wampiry nie pochodzą z naszego świata (są przybyszami z innego wymiaru/krainy/gwiazdy (?). Dosyć ciekawa teza. Osobiście nie lubię przypisywania wszystkiego co złe szatanowi, bo to stricte chrześcijańsko/żydowskie przekonania. Co kraj, to bóstwo, bożek, zły duch odpowiedzialny za to, że zmarli wstają z grobu.

TRL
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 115
Rejestracja: 11 sie 2010, 11:07
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Stamtąd. O tam!

Post autor: TRL » 20 sie 2010, 21:35

Ben, faktem jednak jest, że istnienie wampirów przypisywane było zawsze złym siłom, które jakkolwiek tego nie ująć są jedną i tą samą występującą w różnych kulturach/religiach pod różnymi nazwami. Co do teorii, którą opisałeś to :

1. Wymiaru - jeśli przyjąć za prawdziwą teorię bliźniaczych wszechświatów i możliwość przemieszczania się między nimi to jest to całkiem przypuszczalne. W tym momencie ja jednak ze swoją skłonnością do tłumaczenia wszystkiego na sposoby religijne powiem, że przecież piekło/hades/niflheim/itd. to też na swój sposób inne wymiary : P Poza tym wampiry są złe i tyle[haha]!

2. Krainy - nie. Czemu? Ponieważ w tym miejscu zakładasz istnienie na Ziemi niezbadanych jeszcze krain geograficznych. Zbyt nieprawdopodobne[ta pierwsza teoria mimo całej swojej fiksacji i ogólnego gdybania jest bardziej prawdopodobna, bo jest mniej argumentów przeciw, a za - powiedzmy, że tyle samo].

3. Gwiazdy - przybysze z innej planety? Wszystko było by w porządku, gdyby nie fakt, że jednak to trochę bez sensu. Przylecieli na naszą planetę po to, aby zabijać pojedynczych przedstawicieli naszej rasy dla pożywienia? Proszę bez teorii o rozbitym statku. Poza tym wampir ma wygląd człowieka, a ewolucja gatunkowa tak zbliżona do naszej na planecie oddalonej o alta świetlne jest niemożliwa.

Ben
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 107
Rejestracja: 11 sie 2010, 11:10
Płeć: Kobieta

Post autor: Ben » 21 sie 2010, 9:53

Jeszcze taką ciekawostkę mogę dodać, że początkowo Wampir i Wilkołak opisywane były jednym i tym samym słowem (bodaj z węgierskiego 'Vampyr' - Maria Janion opisała to w swojej encyklopedii wampiryzmu), a dopiero później przyszło rozgraniczenie. Tak samo u Północno Amerykańskich Indian (nie u wszystkich oczywista), wampir nie był nieumarłym, tylko hybrydą człowieka z nietoperzem (nietoperzołak ;) ) , tak jak wilkołak człowieka z wilkiem. Aktualny obraz wampira (pomijając poniekąd Edwarda), to wymieszanie wszystkich najciekawszych smaczków różnych kultur :padam:

TRL
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 115
Rejestracja: 11 sie 2010, 11:07
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Stamtąd. O tam!

Post autor: TRL » 21 sie 2010, 11:03

Ben pisze:Jeszcze taką ciekawostkę mogę dodać, że początkowo Wampir i Wilkołak opisywane były jednym i tym samym słowem (bodaj z węgierskiego 'Vampyr' - Maria Janion opisała to w swojej encyklopedii wampiryzmu), a dopiero później przyszło rozgraniczenie. Tak samo u Północno Amerykańskich Indian (nie u wszystkich oczywista), wampir nie był nieumarłym, tylko hybrydą człowieka z nietoperzem (nietoperzołak ;) ) , tak jak wilkołak człowieka z wilkiem. Aktualny obraz wampira (pomijając poniekąd Edwarda), to wymieszanie wszystkich najciekawszych smaczków różnych kultur :padam:
Jak sobie wyobrażasz wymieszanie człowieka z nietoperzem/wilkiem? Na drodze ewolucyjnej niemożliwym jest, by cechy gatunkowe tak po prostu sobie przeskakiwały od nietoperza do człowieka ; P Co do nazywania wampirów i wilkołaków jednym określeniem, nic dziwnego. Ale myślę, że było to bardziej określenie jakiegoś gatunku. Oba te stworzenia posiadają cechy zwierzęce, ich pochodzenie przypisywane jest pewnego rodzaju klątwom, oba zrodzone są z człowieka, objawiają agresję wobec ludzi, raniąc człowieka zmieniają go w wampira/wilkołaka, itd.

limonka302
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 165
Rejestracja: 20 sie 2010, 8:22
Imię: Anetaa < 3
Lokalizacja: nieee ważnee .

Post autor: limonka302 » 22 sie 2010, 13:40

Nie wierze ale mogą być trzeba ten temat bardziej rozwinąć gdyż jest jakiś człowiek zmutowany i chory na mózg który jest podobny do wampira
Ps nie uważajcie mnie za niemądra
Ostatnio zmieniony 22 sie 2010, 13:41 przez limonka302, łącznie zmieniany 1 raz.

Aniequ
Łapacz chmur
Posty: 850
Rejestracja: 24 lip 2010, 15:39

Post autor: Aniequ » 22 sie 2010, 13:43

Nigdy nie uwierzę w takie coś jak wampiry! One mogą tylko i wyłącznie występować w naszym śnie, czy też w horrorach.

Awatar użytkownika
kioketsuke
Extra marzyciel
Posty: 798
Rejestracja: 15 lip 2009, 21:03
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Toruń

Post autor: kioketsuke » 22 sie 2010, 18:35

TRL - no, nie wszyscy, którzy wierzą w boga wierzą w wampiry. hm, próbuję sobie przypomnieć czy kiedykolwiek w biblii była jakaś wzmianka o wampirach i z tego co pamiętam nie. to samo tyczy się koranu. w tak zwanej czarnej biblii chyba też nie było o nich żadnej wzmianki ;d
a jeśli wampiry rzeczywiście by istniały to mam nadzieję, że nie wyglądałyby jak Edward ze zmierzchu -.-

Awatar użytkownika
mimi619
Marzyciel-Gaduła
Posty: 83
Rejestracja: 24 lip 2010, 22:00
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: mimi619 » 30 paź 2010, 20:23

Edward;/

Boże...

ajwenhou
Newbie
Posty: 5529
Rejestracja: 20 paź 2010, 18:54
Imię: Ania
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gouda

Post autor: ajwenhou » 30 paź 2010, 21:18

też nie wierzę, ale ostatnio naoglądałam się true blood i nie miałaby nic przeciwko gdyby te uczłowieczone istniały.
poza tym lubię temat wampirów, nie interesują mnie jakoś namiętnie, ale lubię filmy, seriale, książki. to zawsze jakieś oderwanie od rzeczywistości.

Q
Spełniacz Marzeń
Posty: 1887
Rejestracja: 11 gru 2009, 13:50
Płeć: Kobieta

Post autor: Q » 31 paź 2010, 10:39

mimi619 pisze:Edward;/

Boże...
A co ten post miał wnieść do tematu? Chyba nie pojmuję twojego geniuszu...

HELLBRINGER
Spełniacz Marzeń
Posty: 1214
Rejestracja: 31 sie 2010, 14:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: HELLBRINGER » 31 paź 2010, 11:32

Wierzę w wampiry, ale w takie malutkie co latają i gryzą krowy i inne bydło :) Wierze bo nieraz widziałem o nich materiał w TV :D Załączam zdjęcie na dowód! :D
Obrazek

Zorza
Extra marzyciel
Posty: 603
Rejestracja: 03 wrz 2010, 0:35
Lokalizacja: wawa

Post autor: Zorza » 31 paź 2010, 15:45

ajwenhou pisze:też nie wierzę, ale ostatnio naoglądałam się true blood i nie miałaby nic przeciwko gdyby te uczłowieczone istniały.
Też lubię TB :D Ale tylko pierwsze 2 sezony.
W wampiry nie wierze bynajmniej, ale lubię je w fikcji literackiej :) Ostatnio sporo czytałam Anne Rice i bardzo przypadły mi do gustu wampiry :) "Zmierzch" też czytałam, ale wolę takie bardziej poważne książki niż romansidła na tle nadprzyrodzonym :)

Leah
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 112
Rejestracja: 27 lis 2010, 8:53
Płeć: Kobieta

Post autor: Leah » 02 gru 2010, 17:15

Ja nie wierzę w wampiry. Uważam je jedynie za zmyślone stworzenia, które nie istnieją. Jak mi ktoś pokaże na żywo jakiegoś wampira to może uwierzę :P

Awatar użytkownika
veryAnka
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 131
Rejestracja: 05 kwie 2011, 23:00

Post autor: veryAnka » 05 kwie 2011, 23:50

Istnieją naprawdę- szczególnie energetyczne. A prywatnie- chętnie bym takiego Edwarda spotkała :)

arcoiris
Extra marzyciel
Posty: 774
Rejestracja: 26 lut 2011, 17:54
Lokalizacja: Kraków

Post autor: arcoiris » 06 kwie 2011, 6:51

Wampiry? Oczywiście, że są. To są takie zwierzątka (z rodziny nietoperzy), które żywią się krwią ;)

Vizi

Post autor: Vizi » 06 kwie 2011, 12:51

arcoiris pisze:Wampiry? Oczywiście, że są. To są takie zwierzątka (z rodziny nietoperzy), które żywią się krwią ;)
Dokładnie! Słodziachne te wampirzątka :D. I sprytne takie.

A tak na serio to nie wierzę żeby istniały takie stworzenia. Słyszałam jedynie o sektach, które piją ludzką krew, ale to jest tylko głupi, ludzki wymysł, bo nie można stać się istotą nadprzyrodzoną tylko przez to, że ma się coś nie tak z głową ;).
Choć miło, by było spotkać Lestata wymyślonego przez A. Rice :hyhy:

Kate
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 168
Rejestracja: 26 lut 2011, 19:35
Imię: Kasia
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: Kate » 06 kwie 2011, 15:59

A właśnie. W rozmowach w toku będzie dziewczyna, która uważa się za zombie i ma przyjaciółkę, która co jakiś czas oddaje jej krew O.o
Ale myślę, że jest to kolejna "aktorka" za parę minut przed kamerą ;)

Acid
Newbie
Posty: 2772
Rejestracja: 24 lut 2011, 19:21

Post autor: Acid » 09 kwie 2011, 17:18

Dobry temat :D
W wampira jako osobę wysysającą krew z innych ludzi nie wierzę. Nie miałem okazji spotkać :rotfl:
Ale za to interesuje mnie osoba kryjąca się pod nazwą "wampir energetyczny". Ostatnio gdzieś o tym czytałem, brzmi to trochę jak naciągane science fiction. :PPP
Jednak chciałbym spotkać taką osobę, żeby sprawdzić jak to jest haha :D

NitrO
Bujający w obłokach
Posty: 466
Rejestracja: 09 kwie 2011, 20:44
Płeć: Kobieta

Post autor: NitrO » 10 kwie 2011, 18:13

Hehe nie no w wampiry nie hehe :P

[ Komentarz dodany przez: QueenDream: Nie 10 Kwi, 2011 ]
Proszę rozwijaj bardziej swe wypowiedzi

V
Newbie
Posty: 3491
Rejestracja: 10 kwie 2011, 17:41
Imię: Eljot
Płeć: Mężczyzna

Post autor: V » 10 kwie 2011, 20:54

No pewnie, że wampiry istnieją. Tak jak wilkołaki, czarownice i potwór z Loch Ness.

NitrO
Bujający w obłokach
Posty: 466
Rejestracja: 09 kwie 2011, 20:44
Płeć: Kobieta

Post autor: NitrO » 10 kwie 2011, 20:55

Ale co tu rozwijać.
Odpowiedziałam na pytanie czy wierzę .

tomala.
Newbie
Posty: 1607
Rejestracja: 02 gru 2010, 21:48
Imię: Paulina
Lokalizacja: polski biegun ciepła

Post autor: tomala. » 23 maja 2011, 16:11

Oprócz uroczych nietoperków, to nie wierzę w takie rzeczy... Owszem - Elżbieta Batory, Vlad Palownik... ale to nie były wampiry, mimo wszystko. Kultura i powieści tylko zrobiły swoje...
Co do wampirów energetycznych, o których wspominał Acid... Hmm, też nie. A jeżeli już to są to osoby, które nawet nie wiedzą jak/czemu działają na innych :P

Obrazek

ponurak
Początkujący marzyciel
Posty: 23
Rejestracja: 21 maja 2011, 21:47

Post autor: ponurak » 23 maja 2011, 20:12

Dość oryginalny i straszny wymysł swego czasu, ale dziś... w dobie Edwardów Cullenów i tysięcy seriali o wampirach-o-jakże-biednych-i-odrzuconych, zrobiło się to po prostu oklepane. Jak czytam opowiadanie o wampirach, jak widzę cokolwiek związanego z wampirzą otoczką to po prostu szlag mnie jasny trafia.

Ale odbiegłem od tematu nieco - wampiry nie istnieją, ale jest to swego rodzaju marka. Była. W moich oczach prawdziwe wampiry przyćmione zostały czymś śmiesznym i na maksa skarykaturalizowanym.

InfernalTear
Sponsor
Posty: 980
Rejestracja: 13 maja 2011, 11:42
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Łódź

Post autor: InfernalTear » 24 maja 2011, 11:09

Chciałoby się spotkać, ale nie ma tak łatwo.
Czy wierzę? trudno powiedzieć. Świat jest wielki i niezbadany, kto wie, jakie istoty mieszkają między nami, wyglądając jak ludzie? Skoro są wampiry energetyczne, to czemu nie te 'normalne' ?

V
Newbie
Posty: 3491
Rejestracja: 10 kwie 2011, 17:41
Imię: Eljot
Płeć: Mężczyzna

Post autor: V » 24 maja 2011, 11:15

InfernalTear pisze:Chciałoby się spotkać, ale nie ma tak łatwo.
Ostatnie spotkanie życia. Ekstra.

Eranor
Sponsor
Posty: 395
Rejestracja: 13 maja 2011, 23:34

Post autor: Eranor » 26 maja 2011, 20:04

V pisze:InfernalTear napisał/a:
Chciałoby się spotkać, ale nie ma tak łatwo.
Ostatnie spotkanie życia. Ekstra.

To stwierdzenie zostało napisane z założeniem, że zostanie przemieniona :P


Czy istnieją... wątpię. A jeśli nawet... współczuję im.

Awatar użytkownika
Cherry Bomb
Extra marzyciel
Posty: 707
Rejestracja: 31 gru 2010, 12:59

Post autor: Cherry Bomb » 27 maja 2011, 12:57

Yhm wierzę w nie...tak samo jak w wilkołaki...nie spotkałam się nigdy z takimi,ale chciałabym tylko żeby nic mi nie zrobiły...

Awatar użytkownika
Iluminacja
Newbie
Posty: 3245
Rejestracja: 28 maja 2011, 11:26
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: bułgarskie centrum chujozy

Post autor: Iluminacja » 30 maja 2011, 8:47

Eranor pisze:Czy istnieją... wątpię. A jeśli nawet... współczuję im.
Chyba jednak nikt nie chciał by żyć wiecznie..
Ale też myśle, że nie ma szans na ich istnienie. Ktoś kiedyś wymyślił bajeczke, w którą niektórzy uwierzyli i tyle, jak z większością niezbadanych spraw.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości