Ulubione postacie z książek

Świat książek, zarówno tych papierowych, jak i e-booków. Potrafisz pożreć książkę w jedną noc? Podziel się ulubionymi tytułami z Marzycielami! Tylko nie spojleruj, bo ban!
Awatar użytkownika
Bird
Bujający w obłokach
Posty: 316
Rejestracja: 07 lut 2010, 11:25

Ulubione postacie z książek

Post autor: Bird » 01 wrz 2010, 12:58

Było juz bardzo dużo o ulubionych ksiązkach, a własnie, macie jakies swe ulubione postacie ksiązkowe? jesli tak to co to za postacie? I z jakich książek? Co was w nich fascynuje?

Q
Spełniacz Marzeń
Posty: 1887
Rejestracja: 11 gru 2009, 13:50
Płeć: Kobieta

Post autor: Q » 03 wrz 2010, 16:46

Moim odwiecznym ulubieńcem jest Rodion Romanowicz Raskolnikow, główny bohater Zbrodni i kary. Zafascynował mnie od pierwszych kartek powieści, jego psychika, wewnętrzna walka, poglądy i wszystko to, co najpierw doprowadziło go do morderstwa, a potem do wewnętrznej skruchy i odrodzenia.
Lubię bohaterów, którzy nie są bezwzględnie dobrzy, ani źli do szpiku kości. Najlepsi są ci pośredni, mający ciemną stronę. Albo inaczej - będący draniami, ale z odruchami dobrego serca.

Obwarzanek
Newbie
Posty: 6826
Rejestracja: 20 gru 2008, 23:08
Imię: Ignac.
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ciemności psychozy

Post autor: Obwarzanek » 03 wrz 2010, 18:51

Jan Onufry Zagłoba, chyba nie muszę pisac, jakich książek jest bohaterem, bo to powinien wiedziec każdy, kto może się pochwalic jakimkolwiek wykształceniem. Tchórz, pijak i warchoł, ale genialny.

Scarlett O'Hara z Przeminęło z wiatrem. Niesamowita kobieta, mimo swoich wad.

Awatar użytkownika
Malbert
Bujający w obłokach
Posty: 200
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:25
Płeć: Kobieta

Post autor: Malbert » 05 wrz 2010, 15:25

Benedykt Gierosławski z "Lodu" Dukaja. Genialnie napisana postać, pisana z perspektywy bezosobowej pierwszej osoby :P To jest coś co trzeba przeczytać i bohater którego trzeba poznać. Genialny matematyk, świetne myślenie logiczne i jego metamorfoza od początku do końca książki... Ciężko tak naprawdę opisać to dokładnie, bo jakże opisać charakter postaci, która jest narratorem przeszło 1000 stron drukowanego pisma? :)

Midnight
Extra marzyciel
Posty: 564
Rejestracja: 27 paź 2010, 10:06
Imię: Justyna
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Midnight » 28 paź 2010, 7:46

Hm, ciężko powiedzieć, zawsze uwielbiałam Behemota i Wolanda z "Mistrza i Małgorzaty", ale chyba moją ulubioną-ulubioną postacią jest McMurphy z "Lotu nad kukułczym gniazdem".

ajwenhou
Newbie
Posty: 5529
Rejestracja: 20 paź 2010, 18:54
Imię: Ania
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gouda

Post autor: ajwenhou » 28 paź 2010, 12:25

Poirot z książek Agathy Christie.
uwielbiam go i jego historie. to, w jaki sposób rozwiązuje zagadki.

Awatar użytkownika
Melancthe
Newbie
Posty: 1733
Rejestracja: 28 paź 2010, 13:18
Imię: Wioletta
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wien

Post autor: Melancthe » 28 paź 2010, 14:01

Od zawsze kocham bohaterów typu "jestem zły ale myślę że jest inaczej"...
W książkach nie znalazłam kogoś kto "zawładnąby moim sercem", ale manga "Death Note" spełniła moje marzenia.
Postać Light'a Yagami'ego jest dla mnie czymś wyjatkowym. Fascynuje mnie jego podejście do sprawiedliwości i często zastanawiam się nad tym w jaki sposób bym się zachowała gdybym otrzymała taki notatnik śmierci. Heh...

Wracając do książek to chyba myliłam się na początku mówiąc, że nie znalazłam bohatera, który by mi w pełni odpowiadał. W książce "Zielona Perła" występuje wiedźma imieniem Melancthe. Stąd też mój nick. :hyhy:

Nomadin
Extra marzyciel
Posty: 757
Rejestracja: 23 paź 2010, 10:13
Lokalizacja: Bramy Piekieł

Post autor: Nomadin » 28 paź 2010, 19:22

Dla mnie Hari Michaelson zwany też Cainem oraz Ostrzem Tyshalle`a. Jego podejście do świata jest...delikatnie rzecz biorąc dziwne. Kłóci się ze swoją żoną ale jednak okazuje w taki a nie inny sposób swoją miłość. Na zmianę jest mięczakiem oraz zimnym zabójcą. W dodatku jego porównania itd. mnie rozwalają :D

Awatar użytkownika
mimi619
Marzyciel-Gaduła
Posty: 83
Rejestracja: 24 lip 2010, 22:00
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: mimi619 » 31 paź 2010, 20:53

Zoey Redbird z cyklu "Dom Nocy" oraz Afrodytę z tego samego cyklu...

Różyczka
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 106
Rejestracja: 01 gru 2010, 14:05

Post autor: Różyczka » 15 gru 2010, 16:48

Hmm najbardziej podobała mi sie Ania z Zielonego Wzgórza, po za tym wiele postaci z romansów ;) Ale nie pamiętam ich imion ;)

Master Jedi
Łapacz chmur
Posty: 807
Rejestracja: 11 kwie 2009, 14:23
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Września

Post autor: Master Jedi » 27 cze 2011, 23:10

Syriusz Black i Severus Snape z "Harry'ego Pottera". Obaj tajemniczy, mający swoje zdanie, zdecydowani i wyjątkowi. ;)

nieogarniety
Administrator
Posty: 4496
Rejestracja: 25 mar 2011, 22:17
Imię: Marcin
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PL (kinowa)

Post autor: nieogarniety » 08 lip 2011, 12:10

Eddie Dean z Mrocznej Wieży oraz Randall Flagg, który również pojawił się w Mrocznej Wieży, ale także w kilku innych tytułach Kinga. Zawsze jako czarny charakter. Chyba główny reprezentant najczystszego zła w powieściach Stephena.

Awatar użytkownika
TypowoNegatywny
Bujający w obłokach
Posty: 406
Rejestracja: 22 kwie 2012, 20:47
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ulubione postacie z książek

Post autor: TypowoNegatywny » 29 paź 2012, 20:00

nieogarniety pisze:Randall Flagg
Otóż to. Flagg chce zniszczyć ludzi ich własnymi rękami. Niesamowity manipulator, samotnik, odmieniec.

I karzeł z PLiO - Tyrion po prostu przypomina charakterem mnie.

Bogini Śmiechu
Newbie
Posty: 3370
Rejestracja: 22 cze 2009, 15:11
Imię: Sylwia
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ulubione postacie z książek

Post autor: Bogini Śmiechu » 21 lis 2013, 12:57

Windsor Horne Lockwood III (zwany Winem) :serce: - przyjaciel Myrona z książek H. Cobena. Uwielbiam go za jego poczucie humoru i "psychopatyzm" :rotfl: I za to, że zawsze pojawia się we właściwym momencie, żeby uratować tamtemu drugiemu tyłek.
I jeszcze Licoln Rhyme z książek J. Deavera. Za jego błyskotliwość i genialność.

Pro
Newbie
Posty: 1853
Rejestracja: 04 sie 2012, 17:14
Imię: Hubert
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska B

Re: Ulubione postacie z książek

Post autor: Pro » 21 lis 2013, 13:09

Bogini Śmiechu pisze:I jeszcze Licoln Rhyme z książek J. Deavera. Za jego błyskotliwość i genialność.
Tak. I za to, że jest taki "słodko-gorzki" :P

Poza tym Holden Caulfield - z sentymentu, przeszło mi już utożsamianie się z nim. Don Corleone bo był bardzo mądry. Oczywiście pewne zasady, którymi się kierował są nie do przyjęcia w cywilizowanym świecie, ale cała otoczka jak najbardziej do mnie przemawia. Nie wiem kto jeszcze, bardzo dużo postaci mi przychodzi do głowy, ale to chyba takie żelazne top3.

Usunięty 2094

Re: Ulubione postacie z książek

Post autor: Usunięty 2094 » 21 lis 2013, 23:48

Pro, mnie Holden zniewala, dlatego czytałam "Buszującego w zbożu" jakieś trzy razy. Trudno to powiedzieć, ale uosabia jakieś namiętne cechy w sobie, dlatego być może jego postać jest taka interesująca... Mi się zawsze kojarzył z czarnym koniem.

Pro
Newbie
Posty: 1853
Rejestracja: 04 sie 2012, 17:14
Imię: Hubert
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska B

Re: Ulubione postacie z książek

Post autor: Pro » 22 lis 2013, 0:47

Dafne pisze:Pro, mnie Holden zniewala, dlatego czytałam "Buszującego w zbożu" jakieś trzy razy.
Ja około piętnastu :P

Usunięty 2094

Re: Ulubione postacie z książek

Post autor: Usunięty 2094 » 22 lis 2013, 23:55

Pro, ja za to mam tak, że nie lubię wracać do raz już przeczytanej książki. Bo to żadna przyjemność, nie ma zaskoczenia, jeśli wiadomo, jak się skończy i jakie myśli prezentuje. Znam tylko jedno dzieło, które można czytać na różnych etapach życia- Biblia. No i kodeksy prawne. Ale to już nie dzieło. W każdym razie, dla mnie to jest pewnego rodzaju szok, kiedy słyszę, że ktoś kilkanaście razy przeczytał swoją ulubioną książkę. Może dlatego, że sama tak nie potrafię.

Pro
Newbie
Posty: 1853
Rejestracja: 04 sie 2012, 17:14
Imię: Hubert
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska B

Re: Ulubione postacie z książek

Post autor: Pro » 23 lis 2013, 11:08

Dafne, Ojca Chrzestnego, który jest kilka razy grubszy też przynajmniej kilka razy czytałem. I jak dla mnie obie te książki zawierają w sobie o wiele mądrzejszy, choć może nieco mniej "uniwersalny" przekaz niż Biblia. I nigdy nie zrozumiem dlaczego Biblia jest tak bardzo wychwalana jako dzieło literackie.

Dafne pisze:Bo to żadna przyjemność, nie ma zaskoczenia, jeśli wiadomo, jak się skończy i jakie myśli prezentuje.
To samo można powiedzieć o filmach, które niektórzy oglądają wielokrotnie i znają prawie na pamięć. A jednak są ludzie, którzy swoje ulubione filmy katują na wszystkie strony. Ja mam tak samo, tylko że z książkami ;)

Krzyszy
Marzyciel-Gaduła
Posty: 82
Rejestracja: 04 paź 2013, 21:14
Płeć: Mężczyzna

Re: Ulubione postacie z książek

Post autor: Krzyszy » 24 lis 2013, 11:44

Dafne pisze: ja za to mam tak, że nie lubię wracać do raz już przeczytanej książki. Bo to żadna przyjemność, nie ma zaskoczenia, jeśli wiadomo, jak się skończy i jakie myśli prezentuje.
Zauważyłem ze z wiekiem zmieniamy się, mamy inne poglądy na życie i świat, inne doświadczenia, co za tym idzie czytając daną książkę na 'innym etapie życia', postrzegamy inaczej wydarzenia w niej zawarte, zachowania, czy nawet intencje autora. Podchodzę inaczej, rozumiem inaczej czy nawet dostrzegam sprawy których wcześniej nie spostrzegłem.



Wracając do głównego wątku to moimi ulubionymi postaciami są
Geralt z Rivii i Ciri z wiedźmina.
Arya z pieśni lodu i ognia.
Lupin z HP.
Karl Krafft z fabryki oficerów.
Asch z 08/15
i jeszcze parę innych :)

Ciekaw jestem co cechuje że te postacie najbardziej lubię najbardziej. Jakby tak ich wypisać ich cechy, można by było zrobić analizę mnie :)

ćma
Marzyciel-Gaduła
Posty: 78
Rejestracja: 06 sie 2012, 15:01
Imię: Paulina
Płeć: Kobieta

Re: Ulubione postacie z książek

Post autor: ćma » 29 lis 2013, 19:56

Windsor Horne Lockwood III (zwany Winem) :serce: - przyjaciel Myrona z książek H. Cobena. Uwielbiam go za jego poczucie humoru i "psychopatyzm" :rotfl: I za to, że zawsze pojawia się we właściwym momencie, żeby uratować tamtemu drugiemu tyłek.
O tak, też go bardzo lubię! :serce:

+

Cztery Sery z Jak Bóg przykazał Ammaniti.
Niezwykły psychol. Bałam się go, mimo tego, że to takie duże dziecko tylko, albo aż. Niepokojący typ. Uwielbiam.

Eberhard Mock z serii Krajewskiego.
Gruboskórny, odpychający, niemoralny, obrzydliwy wręcz. Takich bohaterów lubię najbardziej. Polubiłam go. Kiedy po raz kolejny czytam o tym, co on tam nawyrabiał, to czuję się, jakbym czytała o najlepszym przyjacielu, kimś bardzo bliskim, przywiązałam się do niego.

Awatar użytkownika
bumerrang
Posty: 4
Rejestracja: 10 gru 2013, 8:22

Re: Ulubione postacie z książek

Post autor: bumerrang » 10 gru 2013, 8:27

Tyrion z "Gry o Tron" G. R. R. Martina :D

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości