Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Praktyczne akcesoria kuchenne

Każdy z nas lubi dobrze zjeść od dań ostrych, przez słone, aż po ulubione słodkości. Niejeden łasuch pewnie jest wśród nas. Podobno ''przez żołądek do serca'', więc jeśli masz jakiś niebanalny przepis - podziel się nim z nami.

Praktyczne akcesoria kuchenne

Postautor: Lidka_20 » wt 25 lis, 2014 11:50

Bez jakich wy nie możecie się obejść? A może znacie jakieś nietypowe i oryginalne akcesoria kuchenne? :)
Awatar użytkownika
Lidka_20
Początkujący marzyciel

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time

Re: Praktyczne akcesoria kuchenne

Postautor: Leah P » pn 29 lut, 2016 16:44

Jest mi strasznie przykro, odkąd nie mam w domu blendera. Czasami mam ochotę zrobić coś, co lubię, a potem przypominam sobie, że bez blendera nie da rady (albo zajmie więcej czasu) i od razu mi się odechciewa gotować.
Awatar użytkownika
Leah P
Marzyciel

Has thanked: 31 times
Have thanks: 36 times
Imię: Leah
Medals: 1

Postautor: SNOWDOG » wt 07 cze, 2016 16:44

Nie mogę się obejść bez obieraczki do ziemniaków - obieranie ich nożem to dla mnie katorga. No i wychodzą kwadratowe.
Awatar użytkownika
SNOWDOG
Marzyciel-Gaduła+

Have thanks: 10 times

Postautor: Jaśmin » wt 19 lip, 2016 23:12

Ja również blender. Bez blendera nie ma życia, robię nim wszystko, zupy kremy, shaki, majonez, placki ziemniaczane. Blender jest jak trzecia ręka.
Fai quello che devi comunque sia. Un cuore, una via.
~ Lucrezia Borgia
Awatar użytkownika
Jaśmin
Extra marzyciel

Has thanked: 52 times
Have thanks: 28 times
Imię: Cornèlia

Postautor: QueenDream » sob 15 lip, 2017 10:54

SNOWDOG pisze:Nie mogę się obejść bez obieraczki do ziemniaków

O to to to
Blender też jest bardzo potrzebny w kuchni.
Dodatkowo wszelkie akcesoria sylikonowe, żeby nie porysować patelni.
"Tak jak obłok zstąpił z nieba podał rękę, tak jak ptak mi dziś zaśpiewa swą piosenkę, tak jak szczęście trwa już wiecznie, trwa dziś dłużej, tak on szczęście mi przyniesie, białe róże...."
Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator

Has thanked: 51 times
Have thanks: 42 times
Imię: Aldona
Marzenie: Być szczęśliwą i spełnioną mężatką.
Medals: 1

Postautor: bashapiceps » ndz 30 lip, 2017 19:55

Może nie oryginalne ale praktyczne to dobre noże (Zwilling) i żeliwo (Staub). Mam w tym wyposażoną kuchnię i nie wyobrażam sobie korzystać z czegoś innego niż patelnie albo garnki żeliwne.
Awatar użytkownika
bashapiceps

Marzenie: Wyrzeźbić ciało

Postautor: marigot » pn 31 lip, 2017 20:19

Blender przede wszystkim. Ale dodała bym chyba jeszcze pierdółki typu minutnik ;)
Czy tam do krojenia jajek
marigot
Bujający w obłokach

Has thanked: 1 time
Have thanks: 2 times

Postautor: Kerosine » śr 01 lis, 2017 14:49

Zdecydowanym numerem jeden jest dla mnie na ten moment buteleczka na oliwę/olej ze sprayem, której w tej chwili nie posiadam i której mi bardzo brakuje ;c Fajny patent to także półeczka na przyprawy w słoiczkach lub chociaż przyprawnik z przegródkami na te w torebkach.

Jaśmin pisze:Bez blendera nie ma życia, robię nim wszystko, zupy kremy, shaki, majonez, placki ziemniaczane. Blender jest jak trzecia ręka.

Blender niezaprzeczalnie jest bardzo przydatny, ale IMO to nie akcesorium, tylko urządzenie, w dodatku należące w obecnych czasach już do raczej podstawowego wyposażenia kuchni. Skoro jednak jesteśmy w kategorii sprzętów: natknęłam się niedawno na rewolucyjne czajniki ze skalą temperatury, umożliwiające nie tylko zagotowywanie wody, ale również podgrzewanie jej do kilku określonych poziomów ciepła [np. 70°C - 80°C - 90°C - 95°C, choć mogą być wyskalowane także w inny sposób]. Bezsprzecznie jedna z pozycji mojej kuchennej wishlisty.

bashapiceps pisze:Może nie oryginalne ale praktyczne to dobre noże

Dobre noże i dużo noży ;) Jestem zwolenniczką używania akcesoriów jak najbardziej precyzyjnie dopasowanych do zadań jakie będziemy nimi wykonywać, stąd moim kolejnym marzeniem jest profesjonalny, nawet 10-elementowy zestaw.

marigot pisze:Ale dodała bym chyba jeszcze pierdółki typu minutnik

Korzystam z tego w telefonie :D

marigot pisze:Czy tam do krojenia jajek

Nie tylko do jajek, ale również gotowanych ziemniaków - nie wyobrażam sobie przygotowywania bez niego mojej ulubionej sałatki na bazie tego warzywa według przepisu mojej Babci.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kerosine
Moderator

Has thanked: 9 times
Have thanks: 12 times

Postautor: panczas » śr 01 lis, 2017 15:13

Ja często korzystam ze specjalnych widełek do krojenia na równe plasterki oraz takiego sitka do zaparzania herbaty liściastej. Nie trzeba się później męczyć z liśćmi na dnie szklanki
Awatar użytkownika
panczas

Imię: Darek

Postautor: Kerosine » śr 01 lis, 2017 17:58

panczas pisze:Ja często korzystam ze specjalnych widełek do krojenia na równe plasterki

Wydaje mi się, że nigdy o czymś takim nie słyszałam [a przynajmniej trudno mi wyobrazić sobie podobny przyrząd na podstawie opisu]. Mógłbyś pokazać zdjęcie?

panczas pisze:oraz takiego sitka do zaparzania herbaty liściastej

Również korzystałam kiedyś z metalowych zaparzaczy [w formie nakładki na kubek sprzedawanej razem z nim w komplecie], jednak dogłębnie zirytowana ich utrudnionym czyszczeniem przestawiłam się w końcu na ceramiczne ;p

Jeszcze à propos przydatnych akcesoriów [i herbaty] - dzbankowe filtry do wody to świetna sprawa.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kerosine
Moderator

Has thanked: 9 times
Have thanks: 12 times

Wróć do Kulinaria