Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Duża różnica wieku między partnerami

Poważne i kontrowersyjne tematy nam nie straszne. Podyskutuj z nami o tym co Cię nurtuje.

Duża różnica wieku między partnerami

Postautor: Jessica_126 » czw 25 sie, 2016 20:06

Co sądzicie o tym, jak między partnerami jest np. różnica wiekowa 13 lat? Ja nie mam nic przeciwko, w końcu to nie wiek, a uczucia są ważne.
Pamiętaj, zawsze znajdzie się ktoś, kto Ci kibicuje
Wierzę, że po każdej burzy kiedyś wyjdzie słońce
Nie powiem, jak mi Ciebie brak, bo nie ma takich słów
Awatar użytkownika
Jessica_126
Marzyciel-Gaduła+

Has thanked: 1 time
Have thanks: 0 time
Imię: Karola
Marzenie: żeby życie było beztroskie :)

Re: Duża różnica wieku między partnerami

Postautor: rytygier » pt 26 sie, 2016 08:01

Jessica_126,

miłość niejedno ma imię i nie zna barier, także wiekowych. Czasami duża różnica wieku między partnerami może wywoływać złośliwe komentarze ale przecież najważniejsze jest szczere i głębokie uczucie łączące dwoje osób.
Społeczeństwu nie udało się mnie zaakceptować i mnie nie udało się zaakceptować społeczeństwa.
Awatar użytkownika
rytygier
Marzyciel

Has thanked: 35 times
Have thanks: 65 times
Medals: 2

Postautor: Ruta » pt 26 sie, 2016 09:03

Nie wiem czy 13 lat to tak dużo. Zależy ile ludzie mają lat kiedy się poznają. Im się jest młodszym tym bardziej różnicę widać.

Ale wielkiej różnicy nie ma, bo jeśli ludzie się kochają, zawsze znajdą kompromisy wspólną płaszczyznę porozumiewania... jak w każdym innym związku się to dzieje.
Awatar użytkownika
Ruta
Newbie

Has thanked: 70 times
Have thanks: 176 times
Medals: 13

Postautor: HELLBRINGER » pt 26 sie, 2016 09:37

To wszystko zależy od wieku najmłodszego osobnika. Jeśli 10 latka będzie z 23 latkiem to nie będzie chyba za ciekawe prawda? :rotfl: Co innego gdy taki 23 latek znajdzie sobie panią prezes 36 lat to już nie wygląda to wcale tak źle :super:
Vul­ne­rant om­nes, ul­ti­ma ne­cat

Vanitas vanitatum et omnia vanitas

Im­pa­res nas­ci­mur, pa­res mo­rimur

Mors ma­lum non est, so­la ius aequum ge­neris hu­mani

Nie ma już nadziei.

Nie mam sumienia więc tłumacz się w Niebie,
ja tnę bez wytchnienia więc zetnę i ciebie…!
HELLBRINGER
Spełniacz Marzeń

Has thanked: 30 times
Have thanks: 25 times
Marzenie: A co to jest marzenie?
Medals: 4

Postautor: Dafne » pt 26 sie, 2016 10:34

HELLBRINGER pisze: Co innego gdy taki 23 latek znajdzie sobie panią prezes 36 lat to już nie wygląda to wcale tak źle
Jeśli za tym związkiem będą stały "profity" dla obu stron, to tak, to się może udać. O ile zapomnimy o ludzkim gadaniu i ciętych języczkach.
Zależy też, czy para znajduje się na takim samym poziomie ekonomicznym. Bo głównie o to się rozchodzi. Powiedzmy, że jest sobie 20-latek, który zakochuje się w 33-latce. Nawet jeśli go rozkocha, to jest bez grosza, bo ona już może być "ustawiona" pod względem pozycji zawodowej, a on się będzie dopiero dorabiać. Skończy się miłość w momencie, gdy ten pójdzie do pracy i zarobi marne grosze. Mało kiedy miłość jest silna przy różnicach. On może sobie wyrzucać, że nie jest dla niej odpowiedni. Czasem łatwo sobie powiedzieć: "kocham Cię", ale gdy dochodzą problemy, np. brak pieniędzy, to nawet największa miłość może się zakończyć.
dum spiro, spero

For this message the author Dafne has received thanks:
Ruta(pt 26 sie, 2016 11:00)
Awatar użytkownika
Dafne
Spełniacz Marzeń

Has thanked: 89 times
Have thanks: 131 times
Medals: 10

Postautor: Borcejn » pt 26 sie, 2016 15:36

Dafne pisze:Skończy się miłość w momencie, gdy ten pójdzie do pracy i zarobi marne grosze. Mało kiedy miłość jest silna przy różnicach.
To prawda. Ludzie nie dobierają się na zasadzie komplementarności (choć wydawałoby się to najbardziej sensowne). Do tego dochodzą ambicje, spada samoocena... gwoździem do trumny okazuje się wibrator, który zaczyna zastępować cię w łóżku. Stara szmata zaczyna się Tobą nudzić i po wielkiej miłości zostaje wielki HIV. Wiem coś o tym.
Awatar użytkownika
Borcejn
Opiekun

Has thanked: 71 times
Have thanks: 28 times

Postautor: _Magnolia_ » pt 26 sie, 2016 18:17

Według licznych opowieści jakie słyszałam wygląda na to, że im ktoś młodszy łapie się takiego wiele lat starszego od siebie, im bardziej oznacza, że ma w tym interes. Ze strony starszego jest szukanie wrażeń.
"Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej" - Albert Einstein.
Awatar użytkownika
_Magnolia_
Łapacz chmur

Has thanked: 26 times
Have thanks: 18 times
Medals: 1

Postautor: aspołeczne.kurczę » pt 26 sie, 2016 18:51

Ja wolę starszych facetów (najlepiej tak 6-8 lat), bo młodsi są dla mnie najczęściej aseksualni. Dziwię się kobietom, które latają za młokosami.
Oczywistości są po to, by je podawać w wątpliwość.

For this message the author aspołeczne.kurczę has received thanks:
QueenDream(pt 26 sie, 2016 19:45)
aspołeczne.kurczę
Marzyciel

Has thanked: 29 times
Have thanks: 41 times

Postautor: Pawian » pt 26 sie, 2016 23:20

Kiedys lezac w szpitalu dzielilam pokoj z dziewczyna, co miala w tym czasie 15 lat, a odwiedzal ja facet o 15 lat starszy. To byl jej chlopak. Rodzice o wszystkim wiedzieli i go akceptowali. Coz... Mi to zalatuje pedofilia lub fetyszem lolitkami. Moze ja bylam juz "zbudowana" majac 15 lat, ale ta dziewczyna nie byla kobieca w swoim wygladzie.
nie, nie mam polskich znakow.
Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel

Has thanked: 55 times
Have thanks: 66 times
Marzenie: Zostaly tylko dwa do spelnienia!
Medals: 5

Postautor: Leah P » sob 27 sie, 2016 02:10

Nie widze zadnego problemu, o ile zwiazek jest tym, czego obie strony chca. Miedzy mna a moim mezem jest 18 lat roznicy, a poznalismy sie, kiedy mialam lat 17. Jakos nie widze wiekszych problemow, ktore wynikalyby z roznicy wieku. Moze czasami wydaje mi sie, ze on musi tlumaczyc mi jakies rzeczy jak dziecku, ale moze tez wynika to z tego ze on mieszka w UK pol zycia, a ja 2 lata, wiec w gruncie rzeczy takie idiotyzmy jak TV licence albo prawo podatkowe, ubezpieczenie, fundusze emerytalne itp. - nie znam tego z punktu widzenia brytyjczyka.
Awatar użytkownika
Leah P
Marzyciel

Has thanked: 31 times
Have thanks: 36 times
Imię: Leah

Postautor: ceem » sob 27 sie, 2016 09:53

Z mojego punktu widzenia choć jestem jeszcze młody młodsza dziewczyna powyżej 4 lat to jakaś masakra.
Awatar użytkownika
ceem
Marzyciel-Gaduła

Has thanked: 0 time
Marzenie: Pokonać nieśmiałość

Postautor: _Magnolia_ » sob 27 sie, 2016 12:36

ceem pisze:powyżej 4 lat to jakaś masakra.

Mógłbyś sprecyzować, wytłumaczyć co masz na myśli? :)

Z mojej strony unikam chłopaków starszych więcej jak 3 lata, bo rozmowa przypomina egzamin na stanie się przyszłą dziewczyną z myślą o małżeństwie.
"Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej" - Albert Einstein.
Awatar użytkownika
_Magnolia_
Łapacz chmur

Postautor: SNOWDOG » ndz 28 sie, 2016 14:49

Na początek zaznaczam, że w tym poście będę GENERALIZOWAŁ I ODNOSIŁ SIĘ DO OGÓŁU PRZYPADKÓW. Dobrze wiem, że pojedyncze przypadki mogą wykraczać poza ogólny schemat, dlatego jeżeli ktoś jest takim innym przypadkiem i teraz, kiedy jest już w pełni dorosły i mu się poukładało, niech nie bierze tego do siebie.

Ale przechodząc do tematu:

Wszystko zależy od tego w jakim wieku są partnerzy, a dokładniej - w jakim wieku jest młodsze z partnerów. Im osoba młodsza jest starsza, to "dopuszczalna" różnica wieku rośnie, żeby z czasem całkowicie się zatrzeć, choć i wtedy ważne jest to, w jakim wieku pod względem mentalnym jest starsza osoba. Kiedy młodsze z partnerów ma już te, a niech to będą 24 lat, to pal licho - jeżeli razem z partnerem są na takim samym poziomie mentalnym, to niech będzie miedzy nimi i 30 lat różnicy. Co innego kiedy wiek młodszego partnera jest niższy - wtedy i 2 lata różnicy mogą być bardzo widoczne i nieodpowiednie. Tak jak przypadek gdzie 22-latek spotyka się z 16-latką jest jeszcze dopuszczalny (choć i tu zazwyczaj będzie to już dziwna sytuacja ze względu na rozstrzał mentalny i częstą dziecinność młodszej osoby), o tyle 15-latek za 13-latkę brać się nie powinien.

Co mnie osobiście rozwala - to pseudo-związki niepełnoletnich dziewczyn (nie oszukujmy się - niemal zawsze będzie to dziewczyna, choć w razie co, sytuacja w drugą stronę, będzie wyglądała podobnie) z facetami, którzy są po 30-tce i jakby się dobrze postarali, mogliby być ich ojcami. Osobiście widzę ich w większości jako frajerów, którzy nie potrafią znaleźć sobie dojrzałe kobiety, więc zawracają w głowie głupiej małolacie, która nie jest nauczona życia, obycia z innymi ludźmi, nie wie na czym polega związek i jest szczęśliwa bo spojrzał na nią starszy facet. Takie dziewczyny łatwo uwieść, zdominować i ustawić pod siebie.

Powiedzmy sobie wprost - miłość nie jest czymś altruistycznym. Kochamy ZA COŚ, co druga osoba może nam zaoferować - czy będzie to dojrzałość, opieka, czułość, charakter, idee przez nią prezentowane, postawa w konkretnych sprawach, fizyczność, wspólne przeżycia, wspomnienia, doświadczenia, a także wiele innych. I zawsze jest to składowa iluś czynników. A powiedzmy sobie wprost - co ma taka nieletnia jeszcze nastolatka do zaoferowania dorosłemu facetowi, poza dziurą między nogami? Nic.

For this message the author SNOWDOG has received thanks:
Pawian(ndz 28 sie, 2016 22:49)
Awatar użytkownika
SNOWDOG
Marzyciel-Gaduła+

Have thanks: 10 times

Postautor: Dafne » ndz 28 sie, 2016 15:16

SNOWDOG pisze:Co mnie osobiście rozwala - to pseudo-związki niepełnoletnich dziewczyn (nie oszukujmy się - niemal zawsze będzie to dziewczyna, choć w razie co, sytuacja w drugą stronę, będzie wyglądała podobnie) z facetami, którzy są po 30-tce i jakby się dobrze postarali, mogliby być ich ojcami. Osobiście widzę ich w większości jako frajerów, którzy nie potrafią znaleźć sobie dojrzałe kobiety, więc zawracają w głowie głupiej małolacie, która nie jest nauczona życia, obycia z innymi ludźmi, nie wie na czym polega związek i jest szczęśliwa bo spojrzał na nią starszy facet. Takie dziewczyny łatwo uwieść, zdominować i ustawić pod siebie.
Dobrze powiedziane... a co uważasz o przypadkach dwójce ci*pek, z czego facet jest większą c*ipą, niż ona i nie chodzą w ogółe ze sobą do łóżka, bo ona się brzydzi i jest "orleańską dziewicą"? Tacy dwaj ci*peusze, ona go trzyma, bo jest brzydka i młoda, on z nią jest, choć daje do zrozumienia osobom postronnym, że nie wie, czy z nią zostanie? W tym przypadku różnica wieku wynosi jedynie 5 lat, jednak poznali się, gdy ona miała 14, a on 19. Związek ten trwa jakoś z 4 lata. Co ciekawe, laska jest na tyle sprytna, że go sobie wzięła pod pantofel i tańczy jak jej zagra, zaznaczając, że z jej strony nie może na nic liczyć. Jak myślisz, jak długo facet może wytrzymać abstynencję? Myślę, że sprawia jej frajdę mieć podwładnego, taki podnóżek, a on się boi jej zostawić. :P
dum spiro, spero

Postautor: _Magnolia_ » ndz 28 sie, 2016 18:03

Pozwolę się wtrącić.

Dafne pisze:dwójce ci*pek, z czego facet jest większą c*ipą, niż ona i nie chodzą w ogółe ze sobą do łóżka, bo ona się brzydzi i jest "orleańską dziewicą"?

Jak na razie nikt nikomu nie służy za materac, jak im tak dobrze mieć tzw. biały związek, to ich sprawa. Jacy oni są też ich sprawa, najwyraźniej się dobrali i kogo obchodzi co oni robią i jak robią? Czy naprawdę co się robi z własną du** musi być upubliczniona i komentowana przez osób, którym nic im do tego?

Dafne pisze:Jak myślisz, jak długo facet może wytrzymać abstynencję?

Nie każdy facet cierpi na nadmierne swędzenie obiektu swojej dumy. A zresztą jak są kobiety, które nie mają jedno w głowie, to też są i mężczyźni.
Awatar użytkownika
_Magnolia_
Łapacz chmur

Postautor: Dafne » ndz 28 sie, 2016 18:26

_Magnolia_ pisze:Jak na razie nikt nikomu nie służy za materac, jak im tak dobrze mieć tzw. biały związek, to ich sprawa. Jacy oni są też ich sprawa, najwyraźniej się dobrali i kogo obchodzi co oni robią i jak robią? Czy naprawdę co się robi z własną du** musi być upubliczniona i komentowana przez osób, którym nic im do tego?
Mnie to szczerze mówiąc mało obchodzi, mam swoje problemy, jednak słyszy się to tak czy siak. Cudze związki mam głęboko w czterech literach, ale skoro facet się żali i mówi otwarcie osobom postronnym, że nie wie, czy z nią będzie, to chyba coś jest nie halo. To czy się dobrali, to kwestia drugorzędna, bo w związkach jest na początku wszystko fajnie i spoko, a im dłużej związek trwa, tym dłużej partnerzy się znają (teoretycznie). Jednak jeśli to jest związek nieskonsumowany, to tego akurat nie znają i nie wiedzą "co by było gdyby". Ten facet boi się panicznie wpadki, może faktycznie masz gdzieś rację, że im to pasuje, ale w takim razie, dlaczego się żali? (=gdyby się nie żalił, reszta świata miałaby go gdzieś jeszcze bardziej, bo jest i tak mocno przeciętnym facetem)
dum spiro, spero

Postautor: _Magnolia_ » ndz 28 sie, 2016 19:25

Dafne pisze:Ten facet boi się panicznie wpadki, może faktycznie masz gdzieś rację, że im to pasuje, ale w takim razie, dlaczego się żali?

Może przechodzą jakiś kryzysik związkowy, nie raz tak bywa.
Awatar użytkownika
_Magnolia_
Łapacz chmur

Postautor: Leah P » pn 29 sie, 2016 12:55

SNOWDOG pisze:A powiedzmy sobie wprost - co ma taka nieletnia jeszcze nastolatka do zaoferowania dorosłemu facetowi, poza dziurą między nogami? Nic.

Po tym zdaniu stwierdzilam wczoraj, ze nie warto odpisywac, ale dzis zmienilam zdanie. Co nastoletnia dziewczyna moze miec do zaoferowania jesli mowimy o 16/17/18? Nie wiem, zawsze wydawalo mi sie, ze w takim wieku ludzie (niezaleznie od plci) maja juz calkiem rozwiniety wlasny charakter, sposob myslenia. Pamietam, kiedy sama bylam ta siedemnastka, ktora nie potrafila rozmawiac z rowiesnikami, a z osobami bardziej dojrzalymi dogadywalam sie znacznie lepiej. Kiedy poznalam mojego meza moglismy siedziec calymi dniami i rozmawiac, pomagalam mu tez w pracowniczych sprawach, wiec wybacz, kiedy uznam, ze mialam wtedy cos wiecej do zaoferowania niz dziure miedzy nogami. Rozumiem, ze nie miales na mysli nikogo urazic (o czym wspomniales na poczatku postu), ale wyobrazam sobie, ze jest tutaj sporo nastoletnich dziewczyn, ktore nie chca byc postrzegane jako DZIURA MIEDZY NOGAMI, a tak to wlasnie brzmi, nawet pomiajac glowny temat rozmowy, jakbys odbieral tym dziewczynom jakakolwiek osobowosc.
Awatar użytkownika
Leah P
Marzyciel

Postautor: Pawian » wt 30 sie, 2016 00:13

Leah P, rowniez poznalam swojego juz meza majac 17 lat, ale my jestesmy rowiesnikami.
Dawalismy sobie tyle ile moglismy w tym wieku sobie dac. Mowa o roznicy, gdzie w tym wypadku potencjalny partner mialby kolo 30 lub wiecej. 17letnia siksa takim facetom nie jest do niczego innego potrzebna, bo w tym wieku zbyt wiele brakuje jej we WSZYSTKIM by dac to, co dojrzaly emocjonalnie i fizycznie czlowiek by chcial. Majac 25 lat, patrzac np na 18latkow widze dzieciakow do ktorych nic nie dociera. Rozumieja tylko plaszczyzne informacji, proste i dobitne sygnaly, wszystko trzeba pokazac im palcem. Trzeba ciagle wszystko tlumaczyc. Jezeli juz sie staraja doszukiwac glebii, szukaja jej nieumiejetnie lub na sile. Dorosly czlowiek juz sie tak nie komunikuje. Czasami wystarczy sam wzrok lub jedna fraza by sie dogadac, by poznac swoje intencje, by zorientowac sie co to bedzie. Mysle, ze wszystkie nastolatki maja tez te tendencje do myslenia, ze jezeli chlopak/facet do niej zagaduje, to nie musi miec planu, zapewne chce sie tylko zaprzyjaznic/pogadac :oczami:
Z wiekiem rosnie jakosc w komunikacji a nie jej ilosc. Rozmawiajac z nastolatkami czasami mam wrazenie jakbym bawila sie ze skaczacymi fretkami. Co dopiero musi myslec facet po 30stce...?
Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel

Postautor: Leah P » wt 30 sie, 2016 00:33

Nie wiem w takim razie, co takiego wyjatkowego mialam, zeby zainteresowac mojego lubego, ktory wtedy mial 35 lat. Uwazam, ze ludzie moga sie dogadywac doskonale bez zwracania uwagi na wiek - tak samo ludzie w duzo roznym wieku moga byc w zwiazku, ktory im odpowiada. Znam wiele par bedacych razem ponad 20 lat z podobna roznica wieku.
Awatar użytkownika
Leah P
Marzyciel

Postautor: Ruta » wt 30 sie, 2016 01:23

Ja bym się nie bawiła w zgaduj-zgadulę.
Być może są faceci, którzy nie oczekują wiele od kobiet, miłego widoku i jakiejś rozmowy.
Bo prawda jest taka, że każdemu zależy na urodzie kobiety. Możesz być brzydka, facetom to nie przeszkadza. Ale wtedy zostaniesz tylko dobra kumpelą. Jeśli chcesz być z facetem musisz sie mu podobać.
To kobiety szukają ideału, by facet się podobał, był ideałem pod kątem charakteru, ambicji i w ogóle był super, sexi, pracowity, odpowiedzialny, męski ale i delikatny.... i... masa innych głupot.

Z mojego doświadczenia wiem, że każdy ma jakiś swój ideał, ale facet nie ma tyle wytycznych co baby. Serio. To my sobie utrudniamy.

Może taki 30-kilku latek nie analizuje tego czego nie ma taka 17-nastka, tylko patrzy na to co już ma? Skoro nie trzeba mu wiele... to co ma narzekac i szukac dalej?
Awatar użytkownika
Ruta
Newbie

Has thanked: 70 times
Have thanks: 176 times
Medals: 13

Postautor: Pawian » wt 30 sie, 2016 18:58

Leah P, kompana do pogawedek mozna miec w kazdym wieku, chodzi mi caly czas o to, ze dorosly czlowiek mimo wszystko ma jakis poziom, inny niz nastolatki. Bagaz doswiadczen, wyszlifowany charakter, ktorego w wiekszosci brakuje nastolatkom, bo ten sie wtedy dopiero ksztaltuje. To, jak Ruta pisze, niektorzy faceci nie maja wymagan i starczy im, ze po prostu ktos jest- to inny temat.
Moja jedyna teoria na Twoj zwiazek, to taka, ze sie "odnalezliscie" (wierze w bratnie dusze), wiec oboje zaakceptowaliscie swoje roznice wiekowe, bo wiedzieliscie, ze w koncu staniesz sie dojrzalsza z czasem i przy nim i roznice zaczna sie zacierac, bo widzieliscie potencjal w waszej znajomosci, ktory mogl zaowocowac w cos specjalnego, wiec nie oplacalo sie tracic juz czasu na gierki i po prostu ze soba byc.

Ruta pisze:Z mojego doświadczenia wiem, że każdy ma jakiś swój ideał, ale facet nie ma tyle wytycznych co baby. Serio. To my sobie utrudniamy.

Z tego co sie slyszy masz racje, ale w praktyce niemal kazdy facet chce by jego ukochana potrafila cokolwiek ugotowac i by stwarzala przyjemna atmosfere w domu, no i oczywiscie by nie byla leniwa w lozku. Meskie wymogi nie sa glosno dyskutowane, ale istnieja. Moze kwestia tego, ze sa to oczywistosci, ktore faceci nazywaja "zeby byla fajna". Facet nie jest tez glupi, nie bedzie straszyc dziewczyny tym wszystkim, bo w przeciwienstwie do niej, na niego nie czeka 10 kolejnych, az obecna od niego odejdzie :D

Najlepiej jest przyjzec sie temu jak ktorys facet dorastal i jak byl traktowany przez mame/opiekuna, zazwyczaj odzwierciedla sie to w zyciu na wlasna reke. Maminsynki maja wiecej wymogow co do ich wybranki niz przecietny facet. Bardzo duzo wynosi sie z domu, lub w skrajnych przypadkach- robi sie na odwrot, jezeli w domu bylo zle.
Szczerze? Wole faceta z wymaganiami, ktory wie czego chce od swojej partnertki, wtedy wiem, ze jezeli sie z kims dopasuje, to jest to cos konkretnego a nie na kocia lape.

Tak tylko uogolniam, by mozna bylo latwiej podejsc do tematu.
Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel

Postautor: ironova » pt 02 wrz, 2016 14:19

Nie mam nic przeciwko, dopóki nie jest to pedofilią. Każdy jest odpowiedzialny za swoje decyzje i musi ponosić konsekwencje. Jeżeli lasce w wieku 15 lat uda się w związku z 30 latkiem, to tylko gratulować. Jednak, jeżeli ona wpadnie, to niech ponosi konsekwencje, czy to wychowania dziecka, czy inne... Wkurzają mnie laski, które w wieku szkolnym potrafią "lecieć" na nauczyciela czy studenta na praktykach, a to mężczyznę karze się za pedofilię.
Jeżeli chodzi o ludzi pełnoletnich, to ich sprawa. Moja babcia wzięła ślub ze starszym od siebie o 11 lat, moim dziadkiem. I byli ze sobą do końca.
ironova
Marzyciel-Gaduła+

Has thanked: 5 times

Postautor: Borcejn » pt 02 wrz, 2016 16:04

Akasha. pisze:Każdy jest odpowiedzialny za swoje decyzje i musi ponosić konsekwencje.
Ale fantazmat. Osoby chore psychicznie i dzieci nie są odpowiedzialne. Ta pierwsza grupa dlatego, że nie rozumuje racjonalnie, ta druga - z tego samego powodu. W 99.9% przypadków nastoletnia, "zakochana" dziewica nie ma pojęcia co robi, dlatego należy ją w takiej sytuacji ubezwłasnowolnić (tak jak młode drzewo przywiązuje się sznurkiem), a "mężczyznę" powiesić za jaja.

Co do nadużyć w kwestii oskarżeń nauczycieli o pedofilię, paradokumenty w stylu "Dlaczego Ja" i "Szpital" nie są dobrą wykładnią powszechności tego zjawiska.
Awatar użytkownika
Borcejn
Opiekun

Postautor: ironova » pt 02 wrz, 2016 16:10

Borcejn pisze:W 99.9% przypadków nastoletnia, "zakochana" dziewica nie ma pojęcia co robi, dlatego należy ją w takiej sytuacji ubezwłasnowolnić (tak jak młode drzewo przywiązuje się sznurkiem), a "mężczyznę" powiesić za jaja.

Uwierz, z pełnoletnimi również tak bywa.
Borcejn pisze:Co do nadużyć w kwestii oskarżeń nauczycieli o pedofilię, paradokumenty w stylu "Dlaczego Ja" i "Szpital" nie są dobrą wykładnią powszechności tego zjawiska.
Oczywiście. Najlepszą wykładnią jest życie.
ironova
Marzyciel-Gaduła+

Has thanked: 5 times

Postautor: Leah P » pt 02 wrz, 2016 16:14

Jesli chodzi o nauczycieli, to jest to zupelnie inna sprawa, niz poznanie sie w normalnych okolicznosciach. Nauczyciel ma obowiazek bycia profesjonalnym i relacja nauczyciel-uczen zawsze powinna miec duzy dystans. Wiele dziewczyn jest zauroczonych mlodymi nauczycielami, ale to zupelnie nie usprawiedliwia jakiegokolwiek zblizenia za taka dziewczyna, niezaleznie od wieku.

Pamietam dziewczyne z mojego roku, ktora rzeczywiscie byla baaardzo zauroczona nauczycielem na koncu liceum (az tyle starszy nie byl, dopiero co po studiach), ale kiedy probowala cos tam do niego zagadac w tej kwestii zwyczajnie powiedzial jej, ze jest za mloda i mimo ze bardzo ja lubi, nie chce ryzykowac swojej reputacji. Teraz po trzech latach w koncu sa razem, ale zaczeli sie spotykac rok po tym, jak ona skonczyla szkole. Mimo ze dziewczyna byla pelnoletnia juz na poczatku tej historii. Tak jak powiedzialam wczesniej - relacja nauczyciel-uczen to rzecz kompletnie inna niz np. poznanie sie w pubie.
Awatar użytkownika
Leah P
Marzyciel

Postautor: Borcejn » pt 02 wrz, 2016 16:30

Akasha. pisze:Uwierz, z pełnoletnimi również tak bywa.
Wierzę, bo tak jest. To truizm, ale liczy się wyłącznie statyka. Ktoś kiedyś przeprowadził badania, wg których kryteria dorosłości u osób powyżej 18 roku życia są spełnianie przez statycznie istotną większość społeczeństwa i tempo nabywania "dorosłości" spada po tym wieku, co automatycznie nie oznacza, że każdy w tym wieku jest dorosły.
Awatar użytkownika
Borcejn
Opiekun

Postautor: karolajna22 » wt 15 lis, 2016 16:03

To ja powiem z własnego doświadczenia. Mój ojciec jest starszy od mojej mamy o 10 lat. I im więcej lat mają, tym widać jak ta różnica wieku staje się kłopotliwa. Mój tata będzie miał niedługo 70 lat. Jego jedyną i najważniejszą rozrywką jest siedzenie przed telewizorem. Moja mama dla odmiany "chce żyć" i chodzić do restauracji, kina, teatru, jeździć po świecie… No a bardziej wygląda to tak, jakby opiekowała się osobą starszą, niż była szczęśliwą żoną. Jak się jest młodym, to się o tym nie myśli, a to później tak wygląda. Oczywiście wiadomo, że zależy to też od danego człowieka, bo są i aktywni 70-latkowie ale w większości przypadków, to ta różnica wieku, odbija się czkawką w późniejszym życiu. Nie mówiąc już o kontakcie z dziećmi. Z moim ojcem, nigdy się nie rozumiałam i nie rozumiem do tej pory. Poza jego paskudnym charakterem, to właśnie ta różnica wieku jest między nami przeszkodą.
Awatar użytkownika
karolajna22
Początkujący marzyciel

Imię: Karolina
Marzenie: Żyć spokojnie

Postautor: Nightdream » czw 17 lis, 2016 07:37

Tak jak koleżanka powyżej.
Mój ojciec był starszy od mamy o 33 lata. Gdy się poznali, nikomu to nie przeszkadzało, bo tato był facetem, za którym laski"sikały" Grał na gitarze śpiewał, był bardzo kulturalny. W tamtych latach gdy kobieta słyszała"niewiasto" klękała, he, he. A on właśnie taki był, bardzo towarzyski i słodził kobietom. Jednak z biegiem lat, on stał się zazdrosny(bo ona pewnie znajdzie sobie młodszego) a ona uwiązana. Niczego nie mogła,o wszystko była podejrzewana. Potem doszła przepaść pokoleniowa. Owszem w tym przypadku, różnica wielu była ogromna, ale widzę po znajomych że i 10 lat staje się problemem po 10 latach. I jeszcze co do różnicy wieku, to wszystko odbija się na dzieciach o czym mało kto mówi. Mój najmłodszy brat pojawił sie na świecie 13 lat po mnie a 18 po starszym bracie. W sklepach panie słodko mówiły do niego"nie płacz, dziadzio ci kupi) Można bardzo kochać ojca, ale są sytuacje które dziecko przerastają i zaczyna się rodzica wstydzić.

Ale proszę popatrzeć teraz na związki gdzie nie ma różnicy wieku lub jest niewielka. Czy jakoś szczególnie różnią się od tych z większą różnicą? Problemy podobne, ryzyko podobne ;)
Awatar użytkownika
Nightdream

Postautor: Jaśmin » czw 29 gru, 2016 21:28

33 lata to już jest naprawdę ekstremalna różnica, dla mnie niewyobrażalna. Ale tak do 10-12 lat wydaje mi się, że do przejście, chociaż...
Mój były facet był 10 lat starszy ode mnie i choć w tym momencie nie był to problem to zdarzało mi się zastanawiać "Jak to będzie kiedyś". Nie dane nam było doczekać tego "kiedyś". Obecny jest 6 lat starszy i to mi bardzo odpowiada, w sam raz.
Innym raczej nie wchodzę w życie z butami i nie oceniam, jeśli ktoś się kocha i jest szczęśliwy to co komu do tego. No chyba, że chodzi o przypadek molestowania nastolatki przez starszego gościa, bo to inna sytuacja.
Fai quello che devi comunque sia. Un cuore, una via.
~ Lucrezia Borgia
Awatar użytkownika
Jaśmin
Extra marzyciel

Has thanked: 52 times
Have thanks: 27 times
Imię: Cornèlia

Następna

Wróć do Kontrowersje i tabu