Duża różnica wieku między partnerami

Poważne i kontrowersyjne tematy nam nie straszne. Od aborcji po płaską ziemię, od problemów wydumanych po rzeczywiście istotne. Nie czekaj.
Usunięty 6699

Re: Duża różnica wieku między partnerami

Post autor: Usunięty 6699 » 22 kwie 2017, 22:15

Kiedyś twierdziłam, że nie ma to żadnego znaczenia ale gdy zaczęłam zadawać się z facetem o wiele starszym ode mnie z czasem wyszło jak bardzo się myliłam. Zwyczajnie totalnie inne poglądy, inne podejście do życia, inne wartości, inne wszystko i było to dla mnie nie do przejścia. Nie mówię, że jest na to reguła ale ja po swoich doświadczeniach śmiem twierdzić, że wiek ma znaczenie mimo tego jak bardzo nam się wydaję, że nie.

Awatar użytkownika
shrek
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 107
Rejestracja: 30 sty 2017, 16:43
Płeć: Mężczyzna

Re: Duża różnica wieku między partnerami

Post autor: shrek » 22 kwie 2017, 22:32

Różnica wieku zależy od wieku!

Inaczej wyglada różnica 5 lat w sytuacji 18-23 lata a inaczej w sytuacji 31-35. W pierwszym przypadku często jest coś na kształt przepaści a w drugim różnica jest niezauważona.

A tak naprawdę to i tak zależy od charakteru. Można spotkać zarówno dojrzała i odpowiedzialna 19 latkę (serio, znałem taka! :D ) jak i niedojrzała 36 latke. Nie ma reguły.

miiuriel
Marzyciel-Gaduła
Posty: 64
Rejestracja: 17 lip 2013, 14:43
Płeć: Kobieta

Re: Duża różnica wieku między partnerami

Post autor: miiuriel » 27 kwie 2017, 12:25

Według mnie różnica wieku nie jest jakąś kosmiczną sprawą. Wszystko zależy od charakterów i dopasowania. Mam duuużo starszego faceta, ale momentami zastanawiam się kto z nas już dorósł. Uprzedzając, nie było tu podtekstów materialnych itp. itd. bo zaczynaliśmy razem od zera praktycznie.

Awatar użytkownika
Śniący
Łapacz chmur
Posty: 833
Rejestracja: 21 wrz 2016, 16:40
Imię: Konrad
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nieciekawe miejsce...

Re: Duża różnica wieku między partnerami

Post autor: Śniący » 27 kwie 2017, 14:53

Ja nie patrzę na różnicę wieku, tylko na inne rzeczy.
Dla mnie nie ma to znaczenia, jeżeli jest zrozumienie, wspólne tematy i bliskość. Jest spore grono ludzi, którzy bardzo patrzą na różnicę wieku w relacjach, w znajomości i mnie to trochę dziwi.
Szczególnie kobiety na to od razu patrzą, bo mają takie wymagania, żeby partner był w takim samym wieku lub o kilka lat starszy.
Dla mnie takie wymaganie jest trochę przesadzone, no ale myślenia u niektórych kobiet się nie zmieni.

Jeśli są inne priorytety, to różnica wieku nie powinna mieć znaczenia. No chyba, że byłaby to znaczna różnica wieku, wtedy można by się zastanowić.
Ale to i tak zależy tylko od samych ludzi, od ich podejścia do takiej sprawy.

miiuriel
Marzyciel-Gaduła
Posty: 64
Rejestracja: 17 lip 2013, 14:43
Płeć: Kobieta

Re: Duża różnica wieku między partnerami

Post autor: miiuriel » 30 kwie 2017, 0:09

@Śniący nie wszystkie kobiety patrzą różnicę wieku. Ja nie miałam z tym problemu, to mój facet kiedyś napomknął na ten temat. Według mnie nie jest ważna.

Awatar użytkownika
Śniący
Łapacz chmur
Posty: 833
Rejestracja: 21 wrz 2016, 16:40
Imię: Konrad
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nieciekawe miejsce...

Re: Duża różnica wieku między partnerami

Post autor: Śniący » 30 kwie 2017, 9:13

miiuriel pisze:@Śniący nie wszystkie kobiety patrzą różnicę wieku. Ja nie miałam z tym problemu, to mój facet kiedyś napomknął na ten temat. Według mnie nie jest ważna.
Ja jestem akurat singlem.
Wszystko zależy od charakteru, porozumienia.
Z tym, że ja nawet nie miałem szczęścia do kobiet w swoim wieku.

Awatar użytkownika
Jaśmin
Extra marzyciel
Posty: 783
Rejestracja: 18 kwie 2016, 1:01
Imię: Cornèlia
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Granada, ES

Re: Duża różnica wieku między partnerami

Post autor: Jaśmin » 01 maja 2017, 0:40

miiuriel pisze: Mam duuużo starszego faceta, ale momentami zastanawiam się kto z nas już dorósł.
To akurat zbyt dobrze o nim nie świadczy...

A jaka jest różnica między wami? Poopowiadasz coś więcej? :)

Leah P
Marzyciel
Posty: 1017
Rejestracja: 02 gru 2015, 19:46
Imię: Leah
Płeć: Kobieta

Re: Duża różnica wieku między partnerami

Post autor: Leah P » 02 maja 2017, 10:07

Mam duuużo starszego faceta, ale momentami zastanawiam się kto z nas już dorósł.
:rotfl: To chyba dlatego, ze faceci generalnie pozniej dojrzewaja. Moj tez czasami ma takie momenty geniuszu, ze sie zastanawiam :hyhy:

Usunięty 6091

Re: Duża różnica wieku między partnerami

Post autor: Usunięty 6091 » 04 maja 2017, 22:25

shrek pisze:Inaczej wyglada różnica 5 lat w sytuacji 18-23 lata a inaczej w sytuacji 31-35
ktoś tu matematyki chyba nie zdał xd cały szreku, powinno być 31-36 (berek!)

ja np mam młodszego od siebie, choć wydawało mi się kiedyś to niemożliwe!
zawsze miałam starszych typów od siebie i cóż.. to nie jest wyznacznik, serio, wydawało mi się że taki starszy to umie i może więcej, guzik prawda (blablabla)

szczerze mówiąc, to zastanawiam się Leah P, jak Ty sobie z tym radzisz, wspominałaś kiedyś że Twój obecny mąż rozwiódł się, a miał dzieci z pierwszego małżeństwa? Zastanawiam się co bylo przyczyną rozwodu i czy poznałaś obecnego męża już po rozwodzie czy w trakcie?

Leah P
Marzyciel
Posty: 1017
Rejestracja: 02 gru 2015, 19:46
Imię: Leah
Płeć: Kobieta

Re: Duża różnica wieku między partnerami

Post autor: Leah P » 06 maja 2017, 3:28

szczerze mówiąc, to zastanawiam się Leah P, jak Ty sobie z tym radzisz, wspominałaś kiedyś że Twój obecny mąż rozwiódł się, a miał dzieci z pierwszego małżeństwa? Zastanawiam się co bylo przyczyną rozwodu i czy poznałaś obecnego męża już po rozwodzie czy w trakcie?
Szczerze mowiac ciezko powiedziec, jak sobie z tym radze, bo w tym momencie, ze tak powiem, nie ma z czym sobie radzic, bo dzieci nie bylo, a byla zona zmarla rok temu. Poznalam go juz po rozwodzie, ktory odbyl sie za zgoda obojga partnerow i nie bylo podobno jakiejs wielkiej dramy, byli przyjaciolmi przez kolejne dwa lata. Jaki byl powod? Chyba generalnie po dlugim czasie razem uswiadomili sobie, ze maja takie roznice swiatopogladowe, ze nie warto tego zwiazku ratowac na sile. I oboje mieli rozne problemy osobiste. Ciezko mi powiedziec cos jeszcze, bo za bardzo o tym nie rozmawiamy, raczej patrzymy na nasz zwiazek, niz na poprzednie.

Roznica wieku za to raczej nie byla problemem. Jedyne co, to nie dostalam wizy do USA, kiedy chcielismy jechac na wakacje, kiedy jeszcze bylismy w relacji boyfriend-girlfriend, prawdopodobnie przez to, ale sprobujemy jeszcze raz po moich 21 urodzinach, moze sie uda poleciec i odwiedzic rodzine, szczegolnie ze jako malzenstwo i nie powinni miec raczej zadnych watpliwosci.

Awatar użytkownika
Chandler
Początkujący marzyciel
Posty: 44
Rejestracja: 15 kwie 2017, 22:17
Imię: Paweł
Płeć: Mężczyzna

Re: Duża różnica wieku między partnerami

Post autor: Chandler » 18 maja 2017, 21:22

Wiek to tylko liczba, a czas to tylko wielkość fizyczna. Czy różnica między dwojgiem partnerów wynosi 3 dni czy 30 lat, to ich prywatna sprawa. Ważne, aby byli szczęśliwi. To trochę jak z tym, ile ludzie się znają. Jedni są szczęśliwi, zakochują się po 10 latach znajomości, ale uczucia u nich są trwałe jakiś miesiąc. Drudzy mają to samo, tylko że po kilku dniach, a ich uczucia są stałe. Wszystko zależy od ludzi, sam znam dziewczynę, która jest w moim wieku, a jest z facetem, który mógłby być jej ojcem, ale są szczęśliwi i widać to po nich.

CzechThisOut
Bujający w obłokach
Posty: 344
Rejestracja: 22 cze 2012, 15:04
Imię: Olaf
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Brno-Štýřice, ČR

Re: Duża różnica wieku między partnerami

Post autor: CzechThisOut » 19 maja 2017, 20:30

Wydaje mi się, że różnica wieku dla samych partnerów nie jest aż tak istotna, jak dla społeczeństwa. Wiadomo, społeczeństwu ciężko zaakceptować coś, co wykracza poza ich definicję normalność. Kwestia jedynie, czy będziemy się przejmować tym co mówią, czy nie. :)

Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel
Posty: 3706
Rejestracja: 08 sty 2013, 19:23
Płeć: Kobieta

Re: Duża różnica wieku między partnerami

Post autor: Pawian » 19 maja 2017, 20:54

Moze chodzi raczej o przepasc miedzy takimi parami, bo nie oszukujmy sie, 50-latek jednak jest bardziej swiadomy siebie, zycia i ma te wiedze, ktorej nie ma 20 latka. Patrzac chociazby schematycznie, malo kiedy ma sie emocjonalnie stabilnych nastolatkow lub 20-23 latkow [hormony, okres dojzewania], ktorzy maja pelna wladze nad swoimi emocjami i sa w stanie podejmowac decyzje na bazie wiedzy niz tego co czuja w dany moment.
Po prostu chodzi chyba o ogolny "wyglad" takiej relacji kogos stonowanego, dostojnego z chaotyczna, emocjonalna laska [bo dama w tak mlodym wieku raczej sie nie jest]. Wtedy albo starsza osoba jest dziwna, bo jak mozna byc dziecinnym i na tym samym poziomie w tak "starym wieku", lub jak mozna byc tak dojzalym i spokojnym w tak mlodym...?
Osobiscie, wedlug mnie mlodsza osoba nie bedzie nigdy na tym samym poziomie co osoba starsza, ale osoba starsza zawsze moze sie znizyc do poziomu osoby mlodszej.
Mam te przepasc z innymi mlodszymi odemnie ludzmi, ktorzy malo kiedy zrozumieliby o co do nich mowie, poki nie zmienie swojego sposobu mowienia, by byc dla nich w 100% zrozumiala. Przykladowo nastolatkowie kompletnie nie potrafia grac slowem lub czytac miedzy wierszami przejmujac tok by prowadzic taka rozmowe. Tak samo jak nie dogadam sie z kims o wiele starszym odemnie, bo z wiekiem ma sie "swoj jezyk", ktory jest zrozumialy dla naszych rowiesnikow, ale nie osob mlodszych. Moje przemyslenia sa oparte na moich doswiadczeniach i wszedzie pojawia sie taki schemat.

miiuriel
Marzyciel-Gaduła
Posty: 64
Rejestracja: 17 lip 2013, 14:43
Płeć: Kobieta

Re: Duża różnica wieku między partnerami

Post autor: miiuriel » 21 cze 2017, 16:08

Jaśmin pisze:
miiuriel pisze: Mam duuużo starszego faceta, ale momentami zastanawiam się kto z nas już dorósł.
To akurat zbyt dobrze o nim nie świadczy...

A jaka jest różnica między wami? Poopowiadasz coś więcej? :)

Nie tyle dobrze o nim nie świadczy, a jest tak jak Leah P pisała, ma momenty przebłysku geniuszu... Różnica jest spora, konkretnie 13 lat. ;) Obudziłam się dopiero teraz, także przepraszam za opóźnienie. Co byś więcej chciała wiedzieć, odpowiem nie mam nic do ukrycia. ;)

Awatar użytkownika
Pytalska
Spełniacz Marzeń
Posty: 1489
Rejestracja: 31 lip 2010, 12:04
Płeć: Kobieta

Re: Duża różnica wieku między partnerami

Post autor: Pytalska » 06 lis 2017, 18:22

To zależy. Jeśli komuś bardzo zależy na opinii innych osób, to lepiej nie angażować się w taki związek. Jeśli ktoś się boi, że go wyśmieją, że ludzie będą gadać... jeśli uważają, że to, jak inni nas postrzegają, jest ważniejsze od uczucia (a nawet jeśli tak sądzą tylko podświadomie)... no to wiadomo. Ale jeśli kocha się tę o wiele starszą/młodszą (niepotrzebne skreślić) osobę, to takie różnice w ogóle nie grają roli. Sądzę, że po wielu latach spędzonych razem nawet nie będzie się pamiętać tej różnicy.

Awatar użytkownika
herex77
Posty: 3
Rejestracja: 13 lis 2017, 15:13
Imię: Dariusz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Skorzęcin

Re: Duża różnica wieku między partnerami

Post autor: herex77 » 13 lis 2017, 15:27

Mój dziadek był starszy od babci o 12 lat. Koleżanka z podstawówki ma obecnie męża starszego o dekadę. Nikt się ich nie czepia. To ich sprawa.

miiuriel
Marzyciel-Gaduła
Posty: 64
Rejestracja: 17 lip 2013, 14:43
Płeć: Kobieta

Re: Duża różnica wieku między partnerami

Post autor: miiuriel » 23 lis 2017, 18:23

Widzisz @Pytalska, jeśli kogoś bardziej obchodzi opinia innych i ugnie się pod presją otoczenia, to albo ma duże problemy z akceptacją samego siebie, zapewne mające korzenie gdzieś zagrzebane w psychice, albo musi jeszcze dorosnąć. Nie jest ważne czy chodzi o różnice wieku, wygląd, narodowość, kolor skóry etc. Związek ma to do siebie, że tworzy go przede wszystkim dwoje kochających się ludzi, którym na sobie zależy i którzy wzajemnie się wspierają. Trzeba patrzeć w tym samym kierunku razem, a nie rozglądać się dookoła.

Awatar użytkownika
Sibilla
Marzyciel-Gaduła
Posty: 73
Rejestracja: 21 sty 2018, 10:56
Płeć: Kobieta

Re: Duża różnica wieku między partnerami

Post autor: Sibilla » 21 sty 2018, 11:56

_Magnolia_ pisze:Według licznych opowieści jakie słyszałam wygląda na to, że im ktoś młodszy łapie się takiego wiele lat starszego od siebie, im bardziej oznacza, że ma w tym interes. Ze strony starszego jest szukanie wrażeń.
Moim zdaniem to stereotyp.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość