Sprzedawanie punktów karnych

Poważne i kontrowersyjne tematy nam nie straszne. Od aborcji po płaską ziemię, od problemów wydumanych po rzeczywiście istotne. Nie czekaj.
Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator
Posty: 30323
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:08
Imię: Aldona
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraina Marzeń

Sprzedawanie punktów karnych

Post autor: QueenDream » 23 lip 2012, 9:30

Słyszeliście o takim procederze?
Co w ogoóle na ten temat sadzicie?
Może troche przybliże sprawe, dla tych co nie maja pojęcia o co chodzi, otóz jesli przychodzi mandat i punkty karne z fotoradaru, a zdjęcie zrobione jest niewyraźnie, wtedy można odsprzedać swoje punkty karne osobie, ktora je przyjmie na sienie i przyzna się, że to ona jechała samochodem.

powidlo
Newbie
Posty: 4396
Rejestracja: 27 mar 2012, 14:39
Imię: Olga
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Dębica/Kleve

Re: Sprzedawanie punktów karnych

Post autor: powidlo » 23 lip 2012, 11:05

Czasem się przyda, jest tyle osób z prawem jazdy, które nie jeżdżą.

Tylko, że to się mija z celem dla punktów karnych, chyba. Ale z drugiej strony czasem za pierdoły ludzie tracą prawko.

V
Newbie
Posty: 3491
Rejestracja: 10 kwie 2011, 17:41
Imię: Eljot
Płeć: Mężczyzna

Re: Sprzedawanie punktów karnych

Post autor: V » 23 lip 2012, 13:47

QueenDream pisze:otóz jesli przychodzi mandat i punkty karne z fotoradaru, a zdjęcie zrobione jest niewyraźnie, wtedy można odsprzedać swoje punkty karne osobie, ktora je przyjmie na sienie i przyzna się, że to ona jechała samochodem.
Czyli jeśli ja omyłkowo dostane mandat i 5 pkt karnych, to moge je odsprzedać osobie, która faktycznie popełniła wykroczenie? Pytanie teraz skąd mam wiedzieć, co to za osoba? I czy w ogóle sie przyzna, nie mówiąc już o kupieniu moich punktów karnych. Co za bezsens.

Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator
Posty: 30323
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:08
Imię: Aldona
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraina Marzeń

Re: Sprzedawanie punktów karnych

Post autor: QueenDream » 23 lip 2012, 13:52

Nie nie chodzi o omyłkowe danie manadatu, chodzi o to, że Ty właśnie jechałes samochodem, ale fotoradar zrobil niewyraźne zdjęcie, z którego tak naprawde nic nie mozna wywnioskowac(chodzi o tożsamość) wtedy zazwyczaj kierowcy ktorzy chca sprzedac punkty karne szukają osob, które przyjmą te punkty na siebie.

V
Newbie
Posty: 3491
Rejestracja: 10 kwie 2011, 17:41
Imię: Eljot
Płeć: Mężczyzna

Re: Sprzedawanie punktów karnych

Post autor: V » 23 lip 2012, 13:59

QueenDream pisze:Nie nie chodzi o omyłkowe danie manadatu, chodzi o to, że Ty właśnie jechałes samochodem, ale fotoradar zrobil niewyraźne zdjęcie, z którego tak naprawde nic nie mozna wywnioskowac(chodzi o tożsamość)
Wtedy składa sie jakąś skarge chyba czy odwołanie.
QueenDream pisze:wtedy zazwyczaj kierowcy ktorzy chca sprzedac punkty karne szukają osob, które przyjmą te punkty na siebie.
Ludzie to idioci, ale takich chyba nie ma...

Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator
Posty: 30323
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:08
Imię: Aldona
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraina Marzeń

Re: Sprzedawanie punktów karnych

Post autor: QueenDream » 23 lip 2012, 14:02

No wlasnie z tego co wiem, dużo studentów, ktorzy mało jeżdża samochodami życzy sobie ileś tam kasy za jeden punkt i dostaja tak po 300 czy nawet 400 zł za nic, biora punkty na siebie, a i tak po roku się to wszystko kasuje, a że mało jeżdżą raczej nie stracą prawka, bo jest małe prawdopodobieństwo, że w ogóle ich złapia na jakimś wykroczeniu.
V pisze:Wtedy składa sie jakąś skarge chyba czy odwołanie.
No tak, mozna, ale tak czy siak, jeśli ktoś jechal Twoim samochodem to Ty musisz wiedzieć kto nim jechal, a jak nei wiesz to jest postepowanie karne i wtedy mozna podobno dostac od 50 do 500 grzywny za takie cos.

powidlo
Newbie
Posty: 4396
Rejestracja: 27 mar 2012, 14:39
Imię: Olga
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Dębica/Kleve

Re: Sprzedawanie punktów karnych

Post autor: powidlo » 23 lip 2012, 19:03

V, no własnie to ma sens w przypadkach o których mówiła QD i ja. Kiedy ludziom to nie zaszkodzi, potem się skasuje, a zarobią kasę.

V
Newbie
Posty: 3491
Rejestracja: 10 kwie 2011, 17:41
Imię: Eljot
Płeć: Mężczyzna

Re: Sprzedawanie punktów karnych

Post autor: V » 23 lip 2012, 20:26

Przepraszam - myślałem, że Oni kupują te punkty, a okazało sie odwrotnie - że jeszcze za to kase biorą. Nie zrozumiałem. W takim wypadku to jest dobre. Może sam bym skorzystał, bo w ogóle nie jeżdże...

Awatar użytkownika
cvku
Bujający w obłokach
Posty: 410
Rejestracja: 06 lip 2012, 11:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Sprzedawanie punktów karnych

Post autor: cvku » 23 lip 2012, 21:27

Słyszałem, że od nowego roku punkty karne przestaną same wygasać.

she
Newbie
Posty: 14136
Rejestracja: 05 gru 2010, 17:56
Imię: Patrycja
Lokalizacja: z polskowłoslandi ;)

Re: Sprzedawanie punktów karnych

Post autor: she » 07 wrz 2012, 14:13

Znajoma brała na siebie punkty karne za swojego męża, bo już sobie ich trochę nazbierał. Jako że ona w ogóle nie śmiga, to całkiem fajna opcja dla niego. Tylko nie mam pojęcia na jakiej zasadzie to w ogóle funkcjonuje.

Btw, jakby ktoś był tak dobry, to bardzo chętnie sprzedam trochę swoich :P

majkel
Marzyciel-Gaduła
Posty: 69
Rejestracja: 09 sie 2012, 20:45
Imię: majkel

Re: Sprzedawanie punktów karnych

Post autor: majkel » 08 wrz 2012, 0:27

QueenDream pisze: wtedy można odsprzedać swoje punkty karne osobie, ktora je przyjmie na sienie i przyzna się, że to ona jechała samochodem
co niestety nie dotyczy motocyklistów :]

jeżdżę szybko bo do wolnej jazdy to jest rower najwyżej, ale nie przeginam pały i nie martwię się o punkty.
a prawa jazdy stracić nie mogę, bo to gorzej niż strata jajek w moim przypadku. napracowałem się, żeby je zdobyć. prawo jazdy międzynarodowe 5 kategorii - też byście uważali.

poza tym, jak ktoś lubi ryzykować, ma kasę i wie, że ma już górną granicę, tzw deadline, no to można sobie zawsze iść na takie niby szkolenie, gdzie płaci się parę stówek i zbija się parę punktów.
potem dalej można odkręcać gaz przy fotoskrzynkach.

kkkiniusia
Posty: 3
Rejestracja: 08 sty 2014, 10:29
Imię: Kinga
Płeć: Kobieta

Re: Sprzedawanie punktów karnych

Post autor: kkkiniusia » 08 sty 2014, 10:40

Jest takich wiele ogloszeń....uważam to za mijanie się z faktem. Jak ktoś często łapie punkciki znaczy jedno-nie powinien jeździć...A z drugiej strony za 1 punkt daja nawet 200...

sepän poika
Newbie
Posty: 3050
Rejestracja: 18 maja 2011, 15:11
Lokalizacja: Blåkulla

Re: Sprzedawanie punktów karnych

Post autor: sepän poika » 08 sty 2014, 10:47

Teraz i tak ma nie być punktów karnych z fotoradarów, więc sprawa umrze śmiercią naturalną.

larracroft
Posty: 3
Rejestracja: 09 maja 2015, 7:36
Imię: Lara
Płeć: Kobieta

Re: Sprzedawanie punktów karnych

Post autor: larracroft » 09 maja 2015, 22:53

A ja jezdze od 2 lat i mimo ze wczesniej nie mialam kasy nie robilam takich rzeczy. Dlaczego? Otoz te 21 punktow ciezko uzbierac jesli ktos faktynie jezdzi przepisowo a zlapano go na jakiej pomylce czy nie uwadze.
Ci co sprzedaja są piratami drogowymi a ja ich nie wspieram.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość